Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie dhe Pikepamje... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thenie dhe Pikepamje... People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thenie dhe Pikepamje...

5 posters

Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga WebMaster Sat 25 Aug 2012 - 0:39

1- Arti i te jetuarit eshte me shume mundje se sa vallezim.

2-Mbajeni mend kete:duhet pak per ta bere jeten te lumtur.

3-Nje keqeberes shpesh eshte ai njeri i cili ka lene dicka pa bere,dhe jo ai qe ka bere dicka.

4-Jini te kenaqur me perparimin edhe ne me te voglen ceshtje dhe mendoni se edhe nje arritje e tille nuk eshte e vogel.
ANTONINUS MARCUS

1-Virtyti eshte burim nga ku buron nderi.
CHRISTOPHER MARLOWE

1-Lumturia eshte ndermjetesja midis casteve te palumtura.

2-Nese i beni njerzit te mendojne se jane duke menduar,ata do ju duan,nesi i beni te mendojne me te vertet,ata do ju urrejne.

3-Ndershmeria eshte dicka e mire por nuk eshte dobiprurese per zoteruesin nese nuk mbahet nen kontroll.

4-Njerzit e sukseshem jane ata qe sajojne gjera qe vene ne pune pjesen tjeter te botes.
DONALD R.MARQUIS

1-Poetet e paformuar imitojne,te pjekurit vjedhin.

2-Ai qe do te qeverise te tjeret,se pari duhet te jete zot i vetes.
PHILIP MASSINGER

1-Njerezit u kerkojne t'i kritikoni,por ata duan vetem levdata.

2-A e dini se bashkebisedimi eshte nje nga kenaqesite me te medha ne jete?Por edhe ai ka nevoje per prehje.

3-Nje grua mund te fale nje burre per demin qe ai ben por ajo kurre nuk ia fal atij sakrificen qe ai ben per te miren e saj.
ANDRE MAURIOS

1-E kunderta e dashurise nuk eshte urrejtja por apatia.

2-Depresioni eshte paaftesia per te ndertuar nje te ardhme.
ROLLO MAY

1-Asgje nuk mund te dale nga nje artist po qe se nuk eshte njeri.

2-Ne demokraci nje parti gjithmone defton energjite e saj kryesore ne perpjekjen per te provuar se partia tjeter eshte e pazonja te perparoje dhe zakonisht te dyja ia dalin dhe kane te drejte.

3-Ajo cka njerzit cmojne ne bote nuk eshte e drejta por privilegjet.
H.L.MENCKEN


1-Karikatura eshte e verteta e vrazhdet.

2-Nje grua mendjeholle eshte nje thesar,nje bukuri e perkryer eshte fuqi.
GEORGE MEREDITH
Thenie dhe Pikepamje... 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc Pytje & Përgjigje Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga WebMaster Sat 25 Aug 2012 - 0:40

1-Dashuria eshte zjarr i furishem.Ate s'mund ta shuaj dot as uje i bekuar.Madje as gjaku. PREGELI

2-Dashuria?Ne fillim fjale te medha,pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta. PAJERONI

3-Te lutem,me duaj pak,ne qofte se deshiron te me duash gjate.
HERRIKU

4-Dashuria eshte celes qe tek njeriu cel cdo gje.
SANDI

5-Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren,as te ardhmen.
BALZAK

6-S'ka dyshim qe dashuria eshte fshehtesi e pashpjegueshme.
MYSE

7-Asnjehere nuk dashuron mjaft,ne qofte se nuk dashuron shume.
PESHI

8-Njerzeve u pelqen me shume dashuria se sa martesa,per kete arsye romanet jane me argetuese se historia.
SHAMFORI
9-Te dashurosh do te thote te duash nje tjeter me shume se veten.
FERMAU

10-Dashnoret ne bote shohin vetem veten,harrojne se i shohin te tjeret.
BALZAK
Thenie dhe Pikepamje... 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc Pytje & Përgjigje Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga WebMaster Sat 25 Aug 2012 - 0:40

1-Te jesh i sinqerte eshte rol i veshtire i njeriut.
GORKI

2-Paksa sinqeritet eshte gje e rrezikshme,kurse shume eshte fatale.
WAJLDI

3-Njerezit falin cdo gje,vec sinqeritetin.
MARTOSHI

4-Te dobtit nuk mund te jene te sinqerte.
LA BRYERI

5-Eshte rrezik te jesh i sinqerte ne qofte se nuk je budalla.
WAJLDI

6-Mos ja hap zemren cdo njeriu.
KEMPSKU

7-Behu gjithmone i gatshem te thuash ate qe mendon,sepse edhe njeriu i poshter do te shmanget.
BLEJKI
Thenie dhe Pikepamje... 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc Pytje & Përgjigje Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga WebMaster Sat 25 Aug 2012 - 0:40

1-Varferia eshte shkelqim i madh i brendshem.
RILKE

2-Varferia eshte fatkeqesi vetem per ata qe i kundervihen.
ZORAFI

3-Nuk me vjen keq qe jam i varfer por pse e di bota.
SHMITI

4-Varferia dhe shpresa jane nene e bije derisa argetohesh me te bijen harron te emen.
MORATU

5-Lemosha e perul ne menyre te njejte si ate qe e merr ashtu dhe ate qe e jep.
FRANSI

6-Ana me e bukur e varferise qendron ne faktin se i varferi nuk ka frike prej hajduteve.
ALE

7-Uria i shpie ne grip dhe peshqit me te mencur.
GETE

8-Varferia nuk ia zvogelon fisnikerine njeriut por vetem pasurine.
BOKACIO
Thenie dhe Pikepamje... 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc Pytje & Përgjigje Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga WebMaster Sat 25 Aug 2012 - 0:41

• Jeta është e gjatë me vepra të vlefshme dhe domethënëse, ajo është e shkurtër nëse është me pasivitet dhe paaftësi.


• Atëherë kur njeriut i afrohet fundi i jetës së tij, e kupton se sa është e shkurtër jeta.


• Moralin tënd, sjelljen tënde, mund ta plotësosh vetëm atëherë kur ta krahasosh me sjelljen e shëmtuar të njerëzve të tjerë.


• Femra dhuratën më të bukur nuk e vendos në gisht, as në kasafortë... por ajo atë e sjell në jetë...


• Zoti na ka dhënë njerëz për të dashur dhe gjëra për të shfrytëzuar dhe jo gjëra për të dashur dhe njerëz për të shfrytëzuar!


• Mos harro kurrë se dashuria që ndjej për ty është si era: nuk do mundesh ta shohësh kurr por do ta ndjesh gjithmonë...Kudo që të jesh!


• Ndërmjet dy njerëzish që duhen me shpirt, dashuria nuk është garë, ska fitues e as humbës, nëse humbin a fitojnë këtë e gëzojnë ose e vuajnë të dy.


• Ajo që iku dje...
S'kthehet sot...
As me lutje ...
As me lot...


• Fati është nëna e suksesit ...Guximi është babai tij....


• Nëse nuk i përballon me mua kohët e vështira...Nuk meriton të jesh përkrah meje në kohë të mira...


• Jo çdo ditë është një ditë e mirë...
Por ka diçka të mirë në çdo ditë...


• Ndonjëhere dikush thotë diçka e cila i përshtatet përsosmërisht hapësirës së vogël bosh në zemrën tënde!


• Ndonjëher ne ndërtojmë mure jo për tu mbrojtur nga njerëzit ...
Por për të parë kush është aq i zoti sa ti shembi ato...


• Realiteti të ndal hapin. Por nuk ti pret këmbët!
Realiteti të lidh krahët... Por nuk të ndal ëndërrën!
Realiteti të ndal diellin...Por nuk të verbon shikimin!
Sa të kemi jetë çdo ditë është një mundësi e re...
Një hap i ri drejtë lumturisë!


• Trokas në dyert e kujtimeve.... dhe si për inat asnjë nuk hapet...dhe ashtu pres kot... derisa u ndëgjua një zë që më thotë :

Mos e kthe kokën pas sepse është e kotë... vazhdo përpara atje është një botë me bukuri dhe mistere plot...


• Do të zbardhet nata e mos u frikëso...Do të vijë agimi me stoli të çmuara...


• Krijuesi kurrë nuk do të marrë asgjë prej teje, pa të dhënë diçka shumë herë më të mirë nga ajo çfarë pate.....


• Kopshti vlerësohet nga lulet që ka e jo nga gjethet që bien andaj dhe ti vlerësoje jetën nga gëzimi që të ka fal e jo nga lotët.


• Jeta e gjatë është përvojë, pasuri e madhe dhe thesar njohurish. Çdo ditë që kalon mëson një mësim të ri në artin e jetës. Me të vërtetë zgjatja e jetës është begati për njerëzit e mençur.


• Nëse kujton të kaluarën ndalu te gjërat e mira që ke bërë, përkujtoji sukseset e tua që të lumturohesh. E nëse mendon të nesërmen kujto ëndërrat tuaja të bukura që të entuziazmohesh.


• Nata është e gjatë prandaj mos e shkurto atë me gjumin tënd, kurse dita është e pastër prandaj mos e njollos atë, me mëkatet e tua...


• Nuk ka mik më të mirë se sa koha! Është "Ilaçi" i vetëm që na mundëson të jetojmë me shpresën se problemet do të kalojnë.


• Ndodhin gjëra në jetë dhe çdo çast, çdo eksperience është e ndryshme...
Çdo njeri rastis vetëm një herë...
Nëse e le momentin të të ikë nga dora, të ka lënë përgjithmonë...


• S¡kur ta kishe zemrën time do e kuptoje ç'vlerë kanë të tjerët për mua...!


• Kam parë njerëz të blejnë ar dhe të thonë pas 5 minutash ... ka krizë!
Kam parë njerëz që nuk mund të blejnë as bukën dhe të thonë ... do ia dalim!


• Nëse s’e gjen zërin e fjalës sime në letër të shkruar... E gjen lotin e heshtjes sime në gur të gdhendur!


• Fëmija pyet babain
Ç'është “dashuria”?
- Rritu dhe do e mësosh...
Po “hidhërimi”?
- Rri i vogël mos ta provosh!


Autor Anum
Thenie dhe Pikepamje... 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc Pytje & Përgjigje Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Anakonda Tue 28 Aug 2012 - 20:50

Kurre mos thuj kurre e them shpeshere ket

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga WebMaster Thu 30 Aug 2012 - 10:03

Të jesh i bukur, nuk ka rëndesi...se bukurin tuaj e josh një njeri..
- Të jesh i zgjuar, s'do të thotë gjithcka..se mendjen ta prish dhe një budalla..
- Të jesh i pasur, kot sa je ..parat sot i ke nesër si ke..
- Të sinpatizosh dikë, është fare kot..se thua është ëngjëll e të del idiot..
- Të jesh i sinqerte është fatkeqsi.. në këtë botë rebele nuk njihet drejtësi..
- E të dashurosh, thonë është gjë e bukur.. nëse dashuron vërtet ke bëre dhe një tjetër të lumtur...
Thenie dhe Pikepamje... 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc Pytje & Përgjigje Thenie dhe Pikepamje... 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga An0nim Wed 21 Nov 2012 - 22:49

2-Mbajeni mend kete:duhet pak per ta bere jeten te lumtur.

3-Nje keqeberes shpesh eshte ai njeri i cili ka lene dicka pa bere,dhe jo ai qe ka bere dicka.

4-Jini te kenaqur me perparimin edhe ne me te voglen ceshtje dhe mendoni se edhe nje arritje e tille nuk eshte e vogel.
ANTONINUS MARCUS

1-Virtyti eshte burim nga ku buron nderi.
CHRISTOPHER MARLOWE

1-Lumturia eshte ndermjetesja midis casteve te palumtura.

2-Nese i beni njerzit te mendojne se jane duke menduar,ata do ju duan,nesi i beni te mendojne me te vertet,ata do ju urrejne.

3-Ndershmeria eshte dicka e mire por nuk eshte dobiprurese per zoteruesin nese nuk mbahet nen kontroll.

4-Njerzit e sukseshem jane ata qe sajojne gjera qe vene ne pune pjesen tjeter te botes.
DONALD R.MARQUIS

1-Poetet e paformuar imitojne,te pjekurit vjedhin.

2-Ai qe do te qeverise te tjeret,se pari duhet te jete zot i vetes.
PHILIP MASSINGER

1-Njerezit u kerkojne t'i kritikoni,por ata duan vetem levdata.

2-A e dini se bashkebisedimi eshte nje nga kenaqesite me te medha ne jete?Por edhe ai ka nevoje per prehje.

3-Nje grua mund te fale nje burre per demin qe ai ben por ajo kurre nuk ia fal atij sakrificen qe ai ben per te miren e saj.
ANDRE MAURIOS

1-E kunderta e dashurise nuk eshte urrejtja por apatia.

2-Depresioni eshte paaftesia per te ndertuar nje te ardhme.
ROLLO MAY

1-Asgje nuk mund te dale nga nje artist po qe se nuk eshte njeri.

2-Ne
demokraci nje parti gjithmone defton energjite e saj kryesore ne
perpjekjen per te provuar se partia tjeter eshte e pazonja te perparoje
dhe zakonisht te dyja ia dalin dhe kane te drejte.

3-Ajo cka njerzit cmojne ne bote nuk eshte e drejta por privilegjet.
H.L.MENCKEN


1-Karikatura eshte e verteta e vrazhdet.

2-Nje grua mendjeholle eshte nje thesar,nje bukuri e perkryer eshte fuqi.
GEORGE MEREDITH


-Dashuria eshte zjarr i furishem.Ate s'mund ta shuaj dot as uje i bekuar.Madje as gjaku. PREGELI

2-Dashuria?Ne fillim fjale te medha,pastaj fjale te pakta e ne fund fjale te shumta. PAJERONI

3-Te lutem,me duaj pak,ne qofte se deshiron te me duash gjate.
HERRIKU

4-Dashuria eshte celes qe tek njeriu cel cdo gje.
SANDI

5-Dashuria eshte i vetmi pasion qe nuk duron as te kaluaren,as te ardhmen.
BALZAK

6-S'ka dyshim qe dashuria eshte fshehtesi e pashpjegueshme.
MYSE

7-Asnjehere nuk dashuron mjaft,ne qofte se nuk dashuron shume.
PESHI

8-Njerzeve u pelqen me shume dashuria se sa martesa,per kete arsye romanet jane me argetuese se historia.
SHAMFORI
9-Te dashurosh do te thote te duash nje tjeter me shume se veten.
FERMAU

10-Dashnoret ne bote shohin vetem veten,harrojne se i shohin te tjeret.
BALZAK


-Te jesh i sinqerte eshte rol i veshtire i njeriut.
GORKI

2-Paksa sinqeritet eshte gje e rrezikshme,kurse shume eshte fatale.
WAJLDI

3-Njerezit falin cdo gje,vec sinqeritetin.
MARTOSHI

4-Te dobtit nuk mund te jene te sinqerte.
LA BRYERI

5-Eshte rrezik te jesh i sinqerte ne qofte se nuk je budalla.
WAJLDI

6-Mos ja hap zemren cdo njeriu.
KEMPSKU

7-Behu gjithmone i gatshem te thuash ate qe mendon,sepse edhe njeriu i poshter do te shmanget.
BLEJKI


1-Varferia eshte shkelqim i madh i brendshem.
RILKE

2-Varferia eshte fatkeqesi vetem per ata qe i kundervihen.
ZORAFI

3-Nuk me vjen keq qe jam i varfer por pse e di bota.
SHMITI

4-Varferia dhe shpresa jane nene e bije derisa argetohesh me te bijen harron te emen.
MORATU

5-Lemosha e perul ne menyre te njejte si ate qe e merr ashtu dhe ate qe e jep.
FRANSI

6-Ana me e bukur e varferise qendron ne faktin se i varferi nuk ka frike prej hajduteve.
ALE

7-Uria i shpie ne grip dhe peshqit me te mencur.
GETE

8-Varferia nuk ia zvogelon fisnikerine njeriut por vetem pasurine.
BOKACIO
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 31

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 22 Nov 2012 - 2:24

Network,,rregulloje kete postimin siper, nuk lexohet asgje ne te.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Anakonda Thu 22 Nov 2012 - 9:19


Mos qesh kur dikush tjetër qan … sepse ftohtësia e lotit të tij, mund të ngrijë buzëqeshjen tënde
Uji, Zjarri dhe Morali ishin bërë shokë, dhe gjith kohën e kalonin sëbashku.
Një mbrëmje tek po shëtisnin, ndërmjet tyre lindi pyetja se nese ndonjëri prej tyre humbet si do të mund ta gjenin.
Pyetën ujin:
-Nese humbet, si do mundemi të të gjejmë?
-Ku të dëgjoni gurgullimë vraponi se atje më keni- ua kthen uji.
-Po ty zjarr si të gjejmë?
- E thjeshtë, ku te shikoni tym aty jam unë- përgjigjet zjarri.
Kur rradha i erdhi Moralit, përgjigjja e tij tingelloi e cuditshme per shoket e tij:
-Bëni kujdes të mos më humbisni, se nëse me humbisni, kurrë më nuk do të më gjeni.Njerëzit e mirë e të drejtë u ngjajnë pemëve të mëdha, që lëshojnë hije për të tjerët, ndërsa vetë përvëlohen nga rrezet e diellit.Mos ndiq askënd… një person që të vlerëson ecën përkrah Bota është shumë e çuditshme. Njerëzit krenohen për atë që duhet të Peshen e gabimeve e kupton vetem atehere kur perballesh me njerez qe nuk Kur është fjala për femra, gjëja më e rrezikshme është se s’mund të jetohet me to, por as pa ato

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Anakonda Thu 22 Nov 2012 - 9:20

Te shtiresh i gezuar kur je i merzitur,eshte njesoj sikur te dalesh ne shi dhe te thuash nuk jam lagur…Pse po qan ? Me hyri dicka ne sy,cfar ? Nje kujtim
Rrim duke pritur dhe shpresojm te na shfaqet rruga e duhur,dhe harrojm se rruga e duhur gjindet duke ecur dhe jo duke pritur…
Të janë dhuruar dy veshë e një gojë, që të dëgjosh më shumë sesa të flasësh
Të sakrifikosh lumturinë tënde për lumturinë e një personi që dashuron, është me të vërtetë dashuria më e madhe që egziston
Gjerdani më i çmuar që do kesh rreth qafës, janë krahët e fëmijës tënd
Nuk ka rendesi kush te zhgenjeu , apo kush te rrezoi ,rendesi ka kush te beri te buzeqeshesh Njeriu kur ndjen dhimbje, është i gjallë.. Por kur ndjen dhimbjen e tjetrit, atëherë është Kur gruaja dhe burri e shikojne njeri tjetrin me dashuri, Allahu i shikon te dy me Islami do të fitojë me ty apo pa ty!
Megjithatë, ti pa Islamin Je i humbur dhe
i Dështuar

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Inanna Sun 25 Nov 2012 - 0:30

1.Duke qenë dy të bëhesh një, quhet Dashuri.

2.Armiqët ti doni, ngase për dobësitë tuaja vetëm ata publikisht flasin.

3.Më së paku tregohen të mëshirshëm ata, që kanë bërë mëkate më të mëdha.

4. Për njeriun është më mirë të mos ngjitet në një vend nga i cili mund të rrëxohet.

5. Sikur që kur të kemi mbëritur në këtë botë pa sjellur asgjë, Ashtu edhe kur largohemi prej saj s’do të marim asgjë.

6. Andra e lirisë, më së bukuri shihet në burg.

7. Shpifja i ngjan mizës së kalit, po nuk mujte me e mbytë me të ramunit e parë, ma mirë mos e prek.

8. Ai që nuk mund të bëhet zotëri i punës së vet, bëhet hyzmeqar i tjetërkujt.

10.Rruga më e mirë e përvehtësimit të një njeriu është përmes përfitimit të zemrës së tij.

11.Të përvehtësosh dije shumë, të flasësh pak dhe në qdo pyetje që të shtrohet të mos përgjigjesh.

12.Atë që armiku yt s’don të marë vesh, as mikut mos i trego.

13.Rrethi e përgadit një mëkat, i akuzuari atë e zbaton.

14.Menquria e njeriut nuk matet me përgjegjet që ai i jep, por nga pyetjet që i shtron.

15. Njeriu i thjeshtë qan kokën se si do ta humb kohën që e ka, ndërsa ai i vlefshmi se si ta përfitoj ate.

16. Gjithmonë ai që të mirën e mendon, të mirën e gjen.

17. Askush nuk është ngjitur në shkallët e suksesit, me duart në gjepa.

18. Sa ma pak që njeriu mendon aq më shumë flet.

19. Para se të flasësh mendo, para se të veprosh mat.

20. Nëse dëshiron që ta përfundosh një punë, shko vet, nëse s’dëshiron dërgoje dikend tjetër.

21. Lartësimi më i shëmtuar është ai që mbërihet duke i shkelur të dobëtit.

22. Për atëdheun jeta ipet, por obligim e ke që të jetosh për të.

23.Duke shikuar gjendjen e mirë të të tjerëve mos u dëshpro, ka shumë të tjerë që shikojnë me gjelozi gjendjen tënde.

24. Gjdo gjë e ka një bukuri, edhepse të gjithë nuk e shohin.

25. Njeriu dinak është i njohtuar me qmimet e të gjitha sendeve, por jo mbi vlerat e tyre.

26. Nëse të kam dhënë diqka për të cilën Ti ke pasur nevojë më tepër se unë, kjo quhet Dhuratë. Nëse të kam dhënë diqka për të cilën unë kam nevojë më tepër se Ti, kjo quhet Dashuri.

27. Njeriu më i Vetmuar në botë është ai që përveq parave nuk ka kënd tjetër.

28. Kur diqka dëshirojmë, gjithmon përqëndrohemi në anët e mira të saj, kur të njëtën më vonë e posedojmë gjithmonë ja gjejmë anët e këqija.

29. Dashuri nuk nënkupton shikimi i njëri tjetrit, por së bashku të shikojmë në drejtim të njëtë.

30.Dashuria është urëndërtim. Njerëzit në vend se të ndërtojnë ura ngrisin mure prandaj mbesin në vetmi.

31. Koha më e mirë që njerëzit ta njohin njëri tjetrin është pak para ndarjes së tyre.

32. Koha është mësuesi më i madh, është mëkat se të gjithë nxënësit e vet i mbyt.

33. Nëse dëshironi që të jetësohen andrat e Juaja, së pari duhet që të zgjoheni.

34. Të jesh i mirë është lehtë, të jesh i drejtë është vështirë.

35. E bukura nuk është e dashura, por e dashura është e bukura.

36. Budallenjët shumë pak sende mësojnë nga të menqurit, ndërsa të menqurit shumë sende mësojnë nga budallenjët.

37. Nëse dikush ju mashtron një herë fajtor është mashtrusi, nëse ju mashtron edhe një herë ta dini se fajin vet e keni.

38. Në Dashuri bëhu si Dielli,
Në Miqësi dhe Vëllazëri bëhu si Uji rrjedhës,
Në mbulimin e gabimeve bëhu si Nata,
Në Zemrime bëhu si i Vdekuri,
Qkado që të bëhesh bëhu,
Ose bëhu ashtu si dukesh
Ose duku ashtu si Je.

39. Miku i vërtetë është ai që kur të mban për dore, zemrën ta prek.

40. Miqësia e Dreqit zgjat deri në momentin kur mbetesh ngusht.

41. Nëse ke dyshim nga Vdekja, ,mos u shtri në gjum, Sikur që për gjum detyrohesh ashtu edhe për vdekje je i shtyrë. Nëse dyshon në Ringjallje, hiq mos u zgjo, Ashtu sikur zgjohesh nga gjumi edhe pas Vdekjes do Ringjallesh.

42. Të kesh mëshirë ndaj hajnave, të poshtërve, zullumqarve, …domethënë që të mos i kesh parasysh të dobëtit, të ngratit, të shtypurit…

43. Ai që kërkon Mikun pa të meta, pa miq do të mbetet.

44. Cilën farë e ke mbjellur e nuk ka mbirr, Qka, a ki dyshime të këtilla për farën njerzore?

45. Ari, argjendi, gurzit e tjerë të qmuar q’vlejnë nëse ato nuk sakrifikonen dhe durohen si shenjë e një Dashurije.

46. Nëse rretë nuk qajnë, gjelbërimet si do të qeshin.

47. Gruaja e bukur është pëlqim i syve, gruaja e mirë është pëlqim i zemrës,e para është xhevahir, e dyta thesar.

48. Andra e njerzve të lumtur është gëzimi i njerëzve të tjerë.

49. Mik e ki atë i cili edhepse shumë gjëra din për ty ende të vlerson.

50. I pasur nuk është ai që shumë ka, por ai që shumë jep.

51. Dashuria është kujdesi aktiv për jetën dhe zhvillimin e personit që e dojmë.

52. Dashuria nuk është rezultat i kënaqësisë seksuale, por kënaqësia seksuale është rezultat i dashurisë.

53. Detyra kryesore e njeriut në gjithë jetën e tij është ta lind vetvehten.

54. Aftësia e të dashuruarit rrjedh prej aftësisë e të qenurit vetë.

55. Fëmiu deri pesë vjeq është zotriu i yt, deri dhjetë vjeq është shërbëtori i yt, deri pasëmbëdhjet vjeq është bashkëpunëtori i yt, pastaj bëhet ose miku ose armiku i yt.

56. Ata që takohen pa dashuri, ndahen pa lot.

57. Gruaja e bukur, gjithmon ka të drejtë.

58. Lulet ma të bukura shpeshë nuk kanë aromë.

59. Shpesh duhet të turpërohemi jo për shkak të veprave të këqija të njerzve të lig, por nga indifereca e të mirëve.

60. Asgjë nuk harohet më vështirë se ofendimi, dhe asgjë më shpejt se bamirësia.

61. Kur fiken qirrijtë, të gjitha femrat janë të njëjta.

62. Ai që shokut të vet i huazon para, pëson dëm të dyfishtë, njëkohësisht i humb edhe paratë edhe shokun.

63. Asgjë nuk i ngjan më mire budallës se pianeci.

64.Ai për të cilin të gjithë flasin mirë, është shumë i pasur.

65. Atë që është pasuruar brenda një viti, është dashur të virret para dymbëdhjet muajsh.

66. Shokun kritikoje kur jeni vetëm, ndërsa lavdëroje publikisht.

67. Varfëria është e durueshme nëse pranë saj nuk qëndron turpi.

68. Animi sheh pak, urrejtja nuk sheh aspak.

69. Njeriut të lumtur askush asgjë nuk mund ti bëj.

70. Me të vërtetë i lumtur është ai i cili e di se e ka mjaft.

71. Verën e pijnë njerzit, ndërsa shtazët e tjerë ujin.

72. Zoti shpesh na viziton, por ne së shpeshti nuk jemi në shtëpi.

73. Njeriu i pasur, për femrën kur nuk duket i plakur.

74. Pasurinë e fiton me djersë, e ruan me frikë dhe ndahesh prej saj me pikëllim.

75. Dashuria bënë që koha të kaloj, koha bënë që dashuria të kaloj.

76. Dashuria është sëmundja e vetme nga e cila nuk dëshirojmë të shërohemi.

77. Vetëm femrat dhe mjekët e dine se sa nevojë kanë njerëzit për gënjeshtrën.

78. Kush kërkon lavdata, nuk i meriton ato, e ai që është i merituar nuk ka nevojë për to.

79. Kërkoni njerëzit të cilët do ti doni, kjo është sekreti dhe suksesi i gjithë jetës suaj.

80. Njerzit e mirë dhe të hareshëm kërkojnë shoqërime, ndërsa të këqinjtë ortak e jatak.

81. Kur diqka me gjithë mend e kërkon, gjithë bota do të ngritet që ti atë ta përfitosh.

82. Të jesh i pasur apo i varfër më tepër varet prej asaj se sa shpenzon sesa prej asaj se sa fiton.

83. Femrën nuk guxon ta godasësh as me lule.

84. Eshtë nisur plaku të bëhet i ri , e gjithë që ka aritur është se ka dalë si fëmij.

85. Kur një femër e bukur qesh, kuleta qan.

86. Kush nuk ka të holla në kuletë, duhet ta ketë gojën plot mjaltë.

87. Të duash e mos të jesh i dashur është njësoj si të lajmërohesh e askush nuk të ka thirrë.

88. Teshat e fundit qepen pa xhepa.

89. Femra e pa nderë, as që ka qenë e bukur.

90. Nëse dikur, duke kërkuar fatin, e gjeni atë fat, ju do të jeni si ai plaku i cili i kërkon syzat , dhe e zbulon se fatin gjithë kohën e ka pasur te hundët.

91. Demokracia është proces i cili ju garanton se me ne nuk do të udhëhiqet më mirë sesa që e meritojmë.

92. Shtëpia është burg për vajzën, ndërsa punëtori për gruan.

93. Qka do të thotë historija? Zotëri historija, si zakonisht do të gënjej.

94.Eshtë ka zhvillohet një luftë e pandërprerë, ndërmjet atyre të cilët janë në këtë botë për të përfituar sa më tepër për vehte dhe të atyre të cilët janë për atë që Botën ta bëjnë sa më të përshtatshëm për gjithë njerzit.

95. Kur një dashurie i vije fundi, të dobëtit kukasin, energjikët shpejtë gjejnë dashurinë e re, ndërsa të menqurit qëmoti e kanë pasur në rezervë.

96. Mashkujt gjithmonë dëshirojnë që të jenë dashurija e parë e femrës,ndërsa femrat dëshirojnë që mashkujt të jenë dashurija e tyre e fundit.

97. Fati i të pamartuarit qëndron në ate se ai mund të përkujtoj shumë femra me të cilat për fat nuk është martuar.

98. Nëse ecish shpejtë do ta takosh belanë, nëse ecish ngadalë belaja të takon ty.

99. Pasuria është mëkat nga Zoti, varfëria është mëkat nga njerzit.
100. Të bëhesh i pasur, të mjafton vetëm që t’ja kthesh shpinën Zotit.

101. Vajzat mendojnë për martesën, gratë mendojnë për dashurinë.

102. Kur i varfëri zgjidhet për gjykatës, të pasurit detyrohen ta lëshojnë fshatin.

103. Mosbesimi është sakica mbi drurin e dashurisë.

104. Nga mundi i yt do të jesh i ngopur, por jo edhe i pasur.

105. Shoqërimi nuk duron kurfarë mashtrimesh, dhe ndërprehet aty ku nis gënjeshtra.

106. Budallenjët janë hajna më të dëmshëm! Ju vjedhin disponimin dhe kohën.

107. Nëse lumturija jote varet nga veprimet e personave të tjerë, atëherë sinqerisht nuk mund të bëhesh person i lumtur.

108. Zemra e një burshteti duhet të jetë te koka.

109. Bukuria nuk është në fëtyrë, bukuria është dritë e zemrës.

110. Parajsa nuk është diku lartë, ajo qëndron në zemrën e njeriut.

111. Askush nuk është nderuar ndonjëherë për atë që ka marrë. Nderimi ka qenë për atë që ai ka dhënë.

112. Kur keni filluar të mos jepni më kontribut, keni filluar të vdisni.

113. Më e mira është armike e së mirës.

114. Ndryshimi ndërmjet asaj që bëjmë dhe asaj që jemi në gjëndje të bëjmë, do të mjaftonte për të zgjidhur shumicën e problemeve të botës.

115.Fundi i madh i jetës nuk janë njohuritë,por veprat.

116.Guximi nderohet me të drejtë, si e para nga cilësitë njerëzore, pasi është cilësia që garanton të gjithë të tjerat.

117.Para se të jepemi me zemër pas diçkaje, le të vëzhgojmë sa të lumtur janë ata që tashmë e zotërojnë atë.

118.A nuk duhet që dhënësi i lëmoshës t’i jetë mirënjohës marrësit të saj? A nuk është nevojë dhënia e lëmoshës? A nuk është mëshirë marrja e saj?

119.Shumica e shqetësimeve në botë shkaktohet nga njerëzit që duan të jenë të rëndësishëm.

120. Kur heronjtë largohen nga skena, atëherë hyjnë kllounët.

121. Suksesi nuk është rezultat i një djegie spontane. Ju duhet të digjni veten në zjarr.

122. Një sekret i madh i suksesit është të çoni jetën si njeri që nuk konsumohet kurrë.

123. Nëse njerëzit do të dinin sa shumë duhet të bënin për të arritur suksesin, shumica e tyre nuk do t’i hynin asaj rruge.

124. Njohuritë mund të transmetohen, por jo zgjuarsia.

125. Kush është i zgjuar? Ai që mëson nga të gjithë. Kush është i fuqishëm? Ai që zotëron pasionet. Kush është i pasur? Ai që është i kënaqur.

126. Nuk ka rëndësi ku dhe si keni jetuar. E rëndësishme është çfarë keni bërë aty ku keni qenë.

127. Arti i krijimit është më i vjetër se sa arti i vrasjes.

128. Asnjë artist nuk ec para kohës së tij. Ai është vetë koha e tij. Vetëm se të tjerët janë prapa kësaj kohe.

129.Ai qe ecen me ngadal dhe me një synim,është më i shpejt se ai që ecën shumë më shpejt po pa ndonjë qëllim.

130. Gjëja e vetme e rëndësishme që do ta lëmë pas vehtes pasi që të largohemi, janë gjurmët e dashurisë.

131. Dashuria është e gjithë jeta e një femre, ndërsa një epizodë në jetën e mashkullit.

132. Dashurinë që e japim, është e vetmja dashuri që na mbetet.
133. Shumë njerëz i urrejmë pa arsye, ndërsa për ti dashur kërkojmë arsyera të forta.

134.Mos thuaj e kam gjetur të vërtetën, por thuaj e kam gjetur një të vërtetë.

135. Aty ku largohet urrejtja, për armë nuk ka nevoj aspak.

136. Urejrtja më këmbngulëse është ndërmjet të afërmve.

137. Nuk egziston një situatë e tillë si pashmangshmëri e luftës, kjo është vetëm si rezultat i mungesës së menqurisë.

138. Njeriu i menqur me qetësinë e njëjtë i pranon lavdatat dhe i duron sharjet.

139. Mënyra më e mirë për ta mbajtur fjalën është të mos e japësh atë.

140. Zoti na ka dhënë dy sy dhe dy vesh ndërsa një gojë, në mënyrë të kemi mundësi më tepër për të parë dhe dëgjuar, e më pak për të folur.

141. Ai që i njeh të tjerët është i menqur, ndërsa ai që e njeh vet vehten është i shenjtëruar, ai i cili i mund të tjerët është i fortë, ndërsa ai i cili e ka mundur vet vehten është i gjithfuqishëm.

142. Derisa njeriu është në kërkim të menqurisë, meriton të quhet dijetar;sa po ti riten mendët dhe të mendoj se ka aritur gjithëdijen, bëhet budall.

143. Gjersa Dija dhe Drejtësia flasin, mosdija dhe padrejtësia bërtasin.

144. Ai i cili nuk din, por nuk din se nuk din, është i rezikshëm, qëndroni larg tij.Ai i cili nuk din , por din se nuk din, është fëmijë, mësojeni. Ai i cili din, por nuk din se din, është në gjumë, zgjojeni, Ai i cili din, dhe e din se din, është i menqur, shkoni pas tij.

145. Dhurojani njeriut peshkun do ta keni ushqyer për një ditë, mësojajeni peshkimin do ta keni ushqyer për gjithë jetën.

146. Ai që nuk din gjë, asgjë nuk don. Ai që nuk ka asnjë aftësi, nuk kupton gjë. Ai që nuk kupton gjë, është i pavlerë. Ndërsa ai që kupton, ai dashuron, vëren, sheh.

147. Njerzit priten në bazë të veshmbathjes, ndërsa përcillen në bazë të dijes.

148. Të menqur i konsiderojmë vatëm ata të cilët mendojnë sikur ne.

149. Njeriu duhet të zhgjedh, ose të jetë i përmbajtur dhe menqur, ose verën dhe budallakinë.

150. I menquri edhe në shkretëtirë e gjen ujin, mendjelehti edhe afër lumit vdes nga eshtja.

151. Për drejtësinë dhuna është armiku më i madh.

152. Drejtësia pa forcë është e pafuqishme, fuqia pa dretësi është tiranike.

153. Shpesh drejtësia iu duket njerëzve më e rëndë se padrejtësia.

154. Kushdo që posedon një lloj bukurie, le ta dijë se atë e ka të huazuar.

155. Nëse dëshiron që e keqja e askujt ty të mos të prek, mos u bënë prej atyre që, mendojnë keq, flasin keq ose veprojnë keq.

156. Në ferr nuk ka zjarr, atje të gjthë e bartin me vehte zjarrin e tyre.

157. Të vdesësh në këmbë është më mirë se të jetosh në gjunjë.

158.Pasuria i përngjan ujit të detit, sa më shumë që e pijmë aq më tepër eshtemi.

159. Njerëzit një mij herë më tepër mundohen në përfitimin e të mirave materiale sesa të atyre shpirtërore, edhepse është më se e qartë se në lumturinë tonë ndikon ajo qka jemi e jo ajo qka kemi.

160. Kur dikush ju thotë se deri te pasuria ka ardhur me punën e vështirë, pyeteni – të kujt?

161. Nuk varet prej teje se a do jesh i pasur, por prej teje veret se a do jesh i lumtur.

162. Janë shumë rrugë që të shpiejnë deri te pasuria, por shumica e tyre janë të shëmtuara.

163. Zemra është një pasuri e cila as nuk shitet as nuk blihet, ajo dhurohet.

164. Kur të pasurit luftojnë, të varfërit vdesin.

165. Të metat e pasanikut rrall kush i vëren, virtytet e të varfërit rrall kush i sheh.

166. Nëse njeriu nuk kujdeset për problemet që i duken larg, do të jetë plot me brenga kur ato ju afrohen.

167. Që në rini preje shtagën, në të cilën do të mbështetesh në pleqëri.

168. Të mirën ktheje me të mirë, ndërsa ndaj të keqes përgjigju me drejtësi.

169. Njeriu i urtë me qetësinë e njëjtë i pranon lavdatat dhe i duron ofendimet.

170.Vetëm njerëzit e karakterit më të lartë dhe më të ultë nuk pësojnë ndryshime.

171. Qdo ditë mbaje një kofë me dhe në një vend, dhe do ta ndërtosh malin tënd.

172. Të gjithë njerëzit nuk mund të bëhen të pasur apo të njohur, por të gjithë mund të bëhen të mirë.

173. Nëse je i kujdesshëm prej fillimit deri në fund, do ta shmangësh mossuksesin.

174. Kush e kërkon të ëmblën, duhet ta duroj të ithtën.

175. Të imponosh vullnetin tënd të tjerëve quhet dhunë, gjersa të imponosh vetvehten tënde të tjerëve quhet kulm i dhunimit.

176. Ai që i njeh të tjerët është i menqur, ai që e njeh vehten është i shenjtëruar.

177. Kujdesuni për menimet e juaja, ato jan fillim i veprimeve tuaja.

178. Njeriut i duhet gati dy vjet mësim për të folur, dhe mbi pesëdhjet vjet për të shuajtur,

179. Mashkulli dashurohet në femrën duke e shikuar, ndërsa femra dashurohet në mashkullin duke e dëgjuar.

180. Njeriu është zot i fjalëve që nuk i ka thënë dhe rob i fjalëve që i kanë ikur prej goje.
Inanna
Inanna
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 13
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/11/2012
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 5:26

Une nuk di gjithcka
une vetem bej gjithcka


Toni MorrisonNese nuk tregon te verteten per veten
nuk mund te tregosh dot as per te tjeret.Virginia WoolfNese nuk fal dot vetveten
atehere si mund te falesh te tjeret?


Dolores Huertanese do te enderrosh, duhet te zgjohesh

Paulo Coelho

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 5:27

Ne jemi mesuar te kemi respekt per ankthet tona,
por duhet te mesojme te kemi respekt per veten dhe nevojat tona.


Andre LardeGishteza :

NJe gabim eshte vetem nje tjeter
menyre per te bere dicka.


Katherine GrahamNe skemi asnje arsye per te qene krenar me talentin qe kemi
ajo qe vlen eshte si e perdorim ate.


Madeleine D'EngleKush jeton simbas te gjitha regullave
humb gjithe kenaqesite.


Katherine Heyburn

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 5:27

Mencuria nuk vjen automatikisht me kalimin e viteve.
Asgje nuk vjen me vitet
- pervec rrudhave
kuptohet , vetem vererat behen me te mira ne vite
por, nese rrushi ka qene i mire.Abigail Van BurenNje poetje :


Ate dite qe arrin te qeshesh per here te pare
me veten tende,
je rritur vertet.Ethel BarrymoreSekreti per te mbetur gjithmone i ri eshte
te jetosh sinqerisht,
te hash ngadale,
dhe te genjesh rreth moshesLusille Ball

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 5:28

Mos ndiq vetem rruget e shtruara
Shko ne nje rruge te pashkelur
dhe ler nje gjurme pas.


Muriel StradeMendo me pak ,
se cfare mendojne te tjeret per ty,
dhe me shume,
se cfare mendon ti per ata.Ruaji shoqet
sic ruan pikturat, dhe vendosi ato
nen driten me te mire.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Anakonda Tue 27 Nov 2012 - 5:29

1.Per interesat e vetvetes edhe djalli mund ta citoj biblen.
(Shekspiri)

2.Zemra e njeriut ka kufi ne dashuri, por jo edhe ne urretje.
(Balzak)

3.Eshte e pamundur edhe te dashurosh, te jesh i urt edhe i mencur.
(Bekon)


4.Ne vetmi i vetmuari shqyen veten e vet, ne shoqeri e shqyejn te tjeret.
(Nice)

5.Kur ke e ke kemben jasht gremines, eshte e leht te japesh keshilla.
(Faik Konica)

6.Ka shum menyra qe njeriu te pasurohet dhe keto jan kryesisht te keqija .
(Bekon)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Thenie dhe Pikepamje... Empty Re: Thenie dhe Pikepamje...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi