Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Miratohet buxheti i Durrësit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Miratohet buxheti i Durrësit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miratohet buxheti i Durrësit

Shko poshtë

Miratohet buxheti i Durrësit Empty Miratohet buxheti i Durrësit

Mesazh nga Vizitor Sun 11 Apr 2010 - 0:36

Miratohet buxheti i Durrësit Durres-kshilli-bashkiseKeshilli Bashkiak i Duresit ka miratuar me disa ndryshime projekt buxhetin e bashkise per qytetin bregdetar. Kreu i keshilltareve demokrate Seit Kertusha ka kerkuar perfshirjen ne buxhet te 13,1 milion lekeve te miratuara dhjetorin e kaluar per prishjen e kateve te siperme qe jane pa leje te pallatit 22-katesh qe ngrihet prane hyrjes se portit.


Ne projektbuxhetin e paraqitur nga administrata bashkiake ky fond nuk ishte pasqyruar. Njekohesisht te djathtet kerkuan reduktimin e fondeve ne sherbimet operacionale, subvencionim te transportit publik dhe ne zerin turizem per t’i kaluar fondet ne sektorin e arsimit dhe infrastrukturen rrugore dhe konkretisht ne nje rruge te plazhit te Durresit, te ish-frigoriferi. Keshilltaret e te dy kraheve kane vleresuar se infrastruktura arsimore duhet te marre me shume vemendje.

Qyteti bregdetar ka rritur ndjeshem numrin e popullsise nder vite, megjithate ka te njejtin numer objektesh shkollore ne arsimin parauniversitar qe nuk i pergjigjet nevojave. Duke qene me keshilltare ne minorance, kryebashkiaku Vangjush Dako ka pranuar ndryshimet e kerkuara nga te djathtet dhe me pas eshte kaluar ne votim per miratimin ne parim te buxhetit.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi