Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thumanë, përleshje për shtëpitë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Thumanë, përleshje për shtëpitë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Thumanë, përleshje për shtëpitë

Shko poshtë

Thumanë, përleshje për shtëpitë Empty Thumanë, përleshje për shtëpitë

Mesazh nga Vizitor Fri 16 Apr 2010 - 7:41

Thumanë, përleshje për shtëpitë Protesta-rrugeShkatërrimi i disa banesave në token e të cilave do të kaloje autostrada Thumane-Milot, pjese e rrugës Durrës-Kukës ka degjeneruar në përleshje mes banoreve dhe forcave të policisë që mbështesnin Inspektoriatin Ndërtimor.(UPDATE)

Pronarët e ndërtesave nuk janë dakort me dëmshpërblimet dhe e kanë dërguar cështjen në gjykate, por ata janë përballur me forcat e policisë që i hapën rrugën fadromave të Inspektoriatit të Ndërtimit.

Gjergj Bojaxhi, drejtori i sapo emeruar në krye të Inspektoriatit Kombëtar të ndërtimit ka drejtuar vetë aksionin për prishjen e banesave që pengonin ndërtimin e rrugës.

Gjate aksionit janë shkatërruar 7 ndërtesa, një pjesë e të cilave kishin ende brenda tyre orendite shtepiake. Pronarët e tyre shpresonin të pengonin shkatërrimin por pas konfliktimit me policinë disa prej tyre janë shoqëruar nga ana e policisë.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi