Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Basha raporton në Kuvend për drogën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Basha raporton në Kuvend për drogën People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Basha raporton në Kuvend për drogën

Shko poshtë

Basha raporton në Kuvend për drogën Empty Basha raporton në Kuvend për drogën

Mesazh nga Vizitor Mon 26 Apr 2010 - 1:44

Basha raporton në Kuvend për drogën Basha-kuvendMinistri i Brendshëm, Lulzim Basha, do të raportojë sot në Kuvend për masat që ka marrë qeveria në luftën ndaj trafikut të drogës.


Kreu i dikasterit që përfshin forcat e rendit, në orën 10.00 do të jetë përballë deputetëve, anëtarë të Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare.

Sipas rendit të ditës, së publikuar në faqen e internetit të Kuvendit theksohet se sot zhvillohet një seancë dëgjimore me ministrin e Brendshëm, Lulzim Basha, “Mbi masat shtrënguese dhe lufta e këtij dikasteri kundër trafikimit të lëndëve narkotike dhe kundër kultivimit të bimëve narkotike në vendin tonë.

Në fakt, lufta ndaj krimit të organizuar dhe në veçanti kundër trafikut të narkotikëve është pjesë e rëndësishme e kërkesës së ndërkombëtarëve e veçanërisht e Bashkimit Europian.

Dy ditë më parë, Këshilli i Ministrave të Brendshëm dhe të drejtësisë së BE-së kanë miratuar një marrëveshje për luftën ndaj drogës dhe një program që parashikon bashkëpunimin dhe koordinimin e policisë për të kontrolluar dhe kapur trafikantët.

Ndërkaq, dje në Bruksel është mbajtur Këshilli i Ministrave për çështjet e Jashtme që ka miratuar konkluzionet për Ballkanin Perëndimor që ka hartuar një grup ekspertësh në fund të vitit të kaluar.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi