Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Google avancon ndërfaqen e makinës kërkuese People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Google avancon ndërfaqen e makinës kërkuese People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Google avancon ndërfaqen e makinës kërkuese

Shko poshtë

Google avancon ndërfaqen e makinës kërkuese Empty Google avancon ndërfaqen e makinës kërkuese

Mesazh nga L!nndy' Thu 6 May 2010 - 22:55

Google avancon ndërfaqen e makinës kërkuese Thumbnail.php?file=google_in_china_292593500
Google ka avancuar makinën e saj të popullarizuar kërkuese me një ndërfaqe të rafinuar të përdoruesit, e cila mundëson që përdoruesi të përjetojë më thellësisht “rritjen e pasurisë” së webit.
Sipas zëdhënëses së kompanisë Marissa Mayer, avancimin në mënyrë efektive “shfaq” evolucionin më të fundit të teknologjisë kërkuese të Google.

“Ne kemi shtuar navigimin kontekstual në anën e majtë të faqes. Paneli i ri anësor thekson veglat më relevante kërkuese dhe rafinon gjërat për kërkimin tuaj. Gjatë tre viteve te fundit, ne kemi lansuar Universal Search, panelin për opsione të kërkimit (Search Options) dhe Google Squared, dhe janë këto tre teknologji që fuqizojnë panelin e anës së majtë” shpjegoi Mayer në një blog post zyrtar.

“Universal Serach ju ndihmon që të gjeni tipet më relevante të rezultateve për kërkimin tuaj. Seksioni më i lartë në panelin e majtë ndërtohet në Universal Serach duke sugjeruar gjenerimet më relevante të rezultateve për kërkesën tuaj dhe duke ju lejuar që pa problem të ndërroni këto lloje të rezultateve të ndryshme. Opsioni “Çdo gjë” mbetet eksperienca jonë esenciale me tipet e ndryshme të rezultateve të integruara në rezultatet kryesore, por tani ju mund të kaloni me lehtësi për të përzgjedhur një lloj të caktuar të rezultateve që po kërkoni”.

Mayer gjithashtu shtoi se Google ka avancuar edhe bashkësinë e ngjyrave dhe logon. “Këto ndryshime janë të lehtë, duke mbajtur faqen ngjashëm me atë që ka qenë, por në përgjithësi po i japim një pamje më moderne. Dizajni i ri rifreskon dhe drejton pamjen, ndjenjen dhe funksionalitetin e Google, duke e bërë më të lehtë përcaktimin e asaj që po kërkoni. Është i fuqishëm, por prapë i thjeshtë” përfundoi ajo.
L!nndy'
L!nndy'
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : n'Matiqan
Postime Postime : 160
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/05/2010
Hobi Hobi : Design

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi