Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosova nuk do Shqiptarin, por dëshiron Vëllaun! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosova nuk do Shqiptarin, por dëshiron Vëllaun! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosova nuk do Shqiptarin, por dëshiron Vëllaun!

Shko poshtë

Kosova nuk do Shqiptarin, por dëshiron Vëllaun! Empty Kosova nuk do Shqiptarin, por dëshiron Vëllaun!

Mesazh nga Vizitor Mon 10 May 2010 - 4:40

Cila është arsyeja e vërtetë që Kastriot Duka u dëbua?

Arsyeja e vërtetë që Kastriot Duka u largua (dëbua) nga Kosova është se vëllezërit e Kosovës (do thotë serbët) kohë më parë kishin përhapur fjalë që armiku më i madh i Kosovarëve (Shqiptarët), po keqshfrytëzonte dashurinë dhe rrespektin e fshatit, popullit. Pra për të kënaqur dëshirat e vëllaut ata dëbuan armikun. Shumë njerëz nga të dyja anët polemizuan për këtë ngjarje, sepse u duk e paarsyeshme që të dëbohet nga Kosova një person i cili e ndihmon Kosovën më shumë se vetë Hashim Taci, ai akuzohet për terrorizem, abuzim ndaj fëmijëve, shpërlarje parashë etj., të cilat shumë bukur Kastriot Duka i vuri poshtë me dokumente, fakte, argumente. Pretendohej që paratë të cilat vinin në duart e Kastriot Dukës, vinin nga një shoqatë e cila kishte lidhje të ngushta me sulmet terroriste që bëheshin në botë, e kjo shoqatë fillin e saj e ka në Angli, pra veprimtaria e kësaj shoqate zhvillohet në Angli. Shumë prej nesh u inspiruan nga fjala "Shteti i Kosovës më i fortë se ai i Anglisë", ndërsa shumë të tjerë talleshin me fjalën "Shteti i Kosovës më i fortë se ai i Anglisë", si mendoni ju Anglia nuk kishte mundësi që të ndalonte këtë shoqatë ? Apo ndoshta nuk kishte forcë të bënte një gjë të tillë dhe me këtë kuptuam që shteti i Kosovës është ai adekuati për këtë gjë.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi