Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Interi kampion i Italisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Interi kampion i Italisë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interi kampion i Italisë

3 posters

Shko poshtë

Interi kampion i Italisë Empty Interi kampion i Italisë

Mesazh nga WebMaster Sun 16 May 2010 - 6:50

Interi kampion i Italisë F.0516165506311_m
Interi ka shënuar fitore minimale prej 1-0 si mysafir i Sienas
në javën e fundit të Kampionatit italian, për t’u shpallur fitues i
Scudettos për edicionin 2009/2010, me dy pikë më shumë se Roma.
Heroi
i ndeshjes ishte argjentinasi Diego Milito, i cili pranoi një pasim nga
bashkëkombësi i tij Javier Zanetti për të shënuar golin e 22-të të
sezonit në Serie A (57’), i cili rezultoi të ishte gol i fitores në
këtë ndeshje që ia siguron Interit titullin.
Ky është trofeu i dytë i Interit këtë sezon, pas Kupës së Italisë,
ndërsa zikaltrit kanë mundësinë të shkruajnë historinë nëse fitojnë më
22 maj në finalen i Ligës së Kampionëve kundër Bayern Munichut.
Ky është titulli i 18-të për Interin në Kampionatin italian dhe i
pesti radhazi, duke e bërë kështu Interin forcën dominuese në Apenine.
Interi kampion i Italisë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Interi kampion i Italisë 30l12rc Pytje & Përgjigje Interi kampion i Italisë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interi kampion i Italisë Empty Re: Interi kampion i Italisë

Mesazh nga WebMaster Sun 16 May 2010 - 6:54

Interi kampion i Italisë Inter Në xhiron e fundit të kampionati italian të futbollit ndodhi ajo që pritej. Nuk kishte ndonjë rezultat befasues që do të ndërronin diçka sa i përket titullit në Serie A. Interi si mysafir, me golin e Diego Militos në fillim të pjesës së ...
... dytë megjithatë ia doli të fitojë në Siena, kështu që fitorja e Romës si mysafire në Chievo me 2:0 nuk ndikoi në renditjen tabelare. Anteri u shpall kampion me dy pikë epërsi para Romës. Në këtë mënyrë ekipi i udhëhequr nga Jose Mourinho fitoi edhe titullin e dytë, ndërsa më 22 maj, në stadiumin Santiago Bernabeu në Madrid, do të tentojë të rrëmbejë edhe titullin e tretë këtë sezon, atë të fituesit të Ligës së Kampionëve në duelin final me Bayernin e Munchenit.


Rezultatet:

Atalanta – Palermo 1:2
Bari - Fiorentina 2:0
Cagliari - Bologna 1:1
Catania – Genoa 1:0
Chievo - AS Roma 0:2
Parma - Livorno 4:1
Sampdoria – Napoli 1:0
Siena - Inter 0:1
Interi kampion i Italisë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Interi kampion i Italisë 30l12rc Pytje & Përgjigje Interi kampion i Italisë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interi kampion i Italisë Empty Re: Interi kampion i Italisë

Mesazh nga Hera Sun 16 May 2010 - 7:23

Bravo Inter ..........................!!!!
Hera
Hera
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne mes te asgjekundit.
Postime Postime : 1967
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/05/2010
Hobi Hobi : Piktura

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interi kampion i Italisë Empty Re: Interi kampion i Italisë

Mesazh nga Vizitor Sun 16 May 2010 - 7:38

Interi kampion i Italisë 403265 inter inter inter
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interi kampion i Italisë Empty Re: Interi kampion i Italisë

Mesazh nga WebMaster Sun 16 May 2010 - 7:45

Interi kampion i Italisë 118479 Interi kampion i Italisë 118479 Interi kampion i Italisë 118479
Interi kampion i Italisë 30l12rcEmri  i Forumit do të ndryshoj  Interi kampion i Italisë 30l12rc Pytje & Përgjigje Interi kampion i Italisë 30l12rc
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interi kampion i Italisë Empty Re: Interi kampion i Italisë

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 1:39

shefe vjet edhe ndoshta ka qen por per ket vit esht Juventusi interi ka ra prej kategorise

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Interi kampion i Italisë Empty Re: Interi kampion i Italisë

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi