Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise

2 posters

Shko poshtë

Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise Empty Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 27 Feb 2012 - 11:13

Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise Orial_kolaj-150x150Orial Kolaj është kampioni i ri i peshave gjysmë të rënda në Itali. Boksieri lezhian 29 vjeç, që prej vitesh jeton në Lombardi ka mundur mbrëmë në ‘Palazzetto dello sport’ të Romës ish mbajtësin e titullit Danilo D’Agata në një takim me dhjetë raunde.
Që kur ka hipur në ring, ka qenë gjithnjë Orial Kolaj lezhjani ai që ka udhëhequr ‘duelin’. Më i fuqishëm dhe më instinktiv Orial Kolaj, ndërsa më teknik e më i shpejtë sfiduesi, ish mbajtësi i titullit D’Agata.
Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise
Në fund të takimit i ndjekur nga një publik i gjerë duartrokitje të zjarrta kanë pritur vendimin e tre gjygjtarëve në favor të Kolajt.
Orial Kolaj nga Lezha është pjesë e ekipit Lauri Team, që menaxhohet nga Augusto Lauri, një mik i madh i boksit kosovar.
I vlerësuar si boksier cilësor nga shumë ekspertë të boksit, Orial Kolaj ka fituar kështu titullin e parë në karrierën e tij.
Orial Kolaj deri para kësaj ndeshjeje, kishte zhvilluar 12 takime profesioniste duke arritur 7 fitore (5 KO) dhe 5 humbje.
Boksieri italian Danilo D`Agata, që mbrëmë u mund nga Orial Kolaj, duke i kaluar atij titullin kampion, kishte deri mbrëmë një bilanc prej 11 fitoresh (3 KO) dhe 1 barazimi. (Lezha.eu)
Video Lajm
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise Empty Re: Boksieri lezhjan Orial Kolaj, kampion i Italise

Mesazh nga Anakonda Mon 5 Mar 2012 - 19:19

Bravo keshtu krenohemi ne shqiptaret.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi