Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjalori i endrrave - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fjalori i endrrave - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fjalori i endrrave

3 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Fjalori i endrrave

Mesazh nga Aristogata Tue 8 Jun 2010 - 10:29

First topic message reminder :

A - Fjalori i ëndrrave


Adoptimi

Te shikosh ne enderr femijen tuaj te adoptuar ose prindin, tregon qe ju do te keni fat mbi situatat.
Te perfytyroni qe ju dhe te tjeret te jeni duke biresuar nje femije, do te siguroni nje ndryshim pa fat ne shtepine tuaj.

Admirimi

Te perfytyroni qe ju jeni objekt i nje admirimi, tregon qe do te mbani dashurine e shokeve te meparshem, megjithese pozicioni juaj do tju ngreje mbi mjedisin tuaj.

Afrika

Te perfytyroni qe ju jeni ne Afrike te rrethuar nga kafshe te egra, tregon qe do te jeni i shtypur nga kundershtare dhe persona grindavecë.

Agimi

Te veshtrosh agimin e dites ne enderr, shenon zotime te suksesshme. Nese skena eshte e padallushme dhe e çuditshme, ajo mund te nenkuptoje zhgenjim, kur suksesi ne biznes ose dashuri duket i sigurte.

Ajri

Kjo enderr tregon nje gjendje te vjeteruar te gjerave dhe parandjenja jo te mira te enderruesit.
Te perfytyrosh qe thith ajer te nxehte, sugjeron qe do te jeni i/e fluencuar nga nje person i lig qe ju mban te nenshtruar.
Te ndjesh ajrin e ftohte, tregon mosperputhje ne biznesin tuaj dhe ne mardheniet familjare.
Te ndjesh lageshtine e ajrit, nje mallkim i madh do te bjere mbi ju dhe do te permbys dhe mbjelle prespektiven tuaj.

Akademi

Te vizitosh nje akademi ne perfytyrimet tuaja tregon qe ju do te ndjeni keqardhje per mundesite qe ju keni lejuar tju kalojne permes shmangies se pertacise dhe indiferences.
Te mendoni qe ju vete jeni ne nje akademi ju do te gjeni qe ju do te takoni nje disfate te lehte, ju do te merrni njohuri por nuk jeni ne gjendje ti asimiloni dhe perfytyroni ato.
Per nje grua te re ose nje person qe kthehet ne nje shkolle te larte pasi ta kete perfunduar ate, nenkupton qe per kerkesat qe ka bere, perfytyruesi mund te gjeje veten e tij ose te saj te pazot per te vajtur atje.

Akrep (insekt)

Te perfytyrosh nje akrep, paralajmeron qe shoket fallco do te perdorin metoda te reja per te shkaterruar arritjet dhe perfitimet tuaja deri tani.
Nese ju deshironi per ta vrare ate, tregon qe ju do te duroni humbjen nga nje sulm i kundershtareve.

Aksident

Aksidentet ne enderrat tuaja mund ti referohen disa gabimeve qe ju keni bere ne jete.
Te perfytyrosh nje aksident ne enderr eshte nje paralajmerim per tu shmangur nje menyre te udhetuari per nje periudhe te shkurter, meqe ju jeni i kercenuar me humbjen e jetes.
Per nje aksident qe do te ndodhe do tju thote qe ju do te luftoni me te gjitha mundesite tuaja per te fituar disa qellime dhe pastaj shikoni qe disa shoke humbin pasurine me te njejten vlere duke ju ndihmuar ne çeshtjen tuaj.

Aktor, Aktore

Te shikoni nje akrobat ne enderr tregon qe gjendja juaj prezente do te jete nje dashamiresi dhe kenaqesi e panderprere.
Te shikosh nje aktore ne fatkeqesi, ju do te kontribuoni me gezim dhe kenaqesi pasurite dhe inteligjencen tuaj per ngritjen e nje shoku nga detyrimet dhe disfatat qe e detyrojne.
Nese e shikoni veten tuaj si nje aktor/e juve do tju duhet te punoni shume dhe kjo pune do te shoqerohet me kenaqesi.
Nese ju enderroni te bini ne dashuri me nje aktor/e,prirja dhe talenti juaj do te jene te lidhur ne aleance me kenaqesite dhe punen e rende te ndershme.
Te shikosh ne enderr nje aktor/e duke vdekur ,fati juaj i mire do te jete i mbuluar me nje fatkeqesi te madhe dhe te pamerituar.
Per nje burre te shoh ne enderr se eshte duke u tallur me nje aktore do te sjelle grindje me gruan e tij ose te dashuren duke i sjell ato me shume merzitje sesa gezim.

Akull

Te perfytyrosh akull, paralajmeron shume fatkeqesi dhe persona qellimkeq qe do te perpiqen qe tju demtojne juve ne punen tuaj me te mire.
Te shikosh akull te fundoset ne nje rryme te ujit te paster tregon qe lumturia juaj do te jete nderprere nga shoke me temperament te semure dhe xheloz.
Te perfytyrosh qe ju ecni ne akull, ju humbisni shume qetesi dhe respekt per gezime.
per nje goce te re te eci mbi akull, eshte nje paralajmerim qe vetem nje vello e holle e fsheh ate nga turpi.
Te shikosh copa akulli ne strehen e shtepise tregon mjerim te thelle, shendeti i semure eshte paralajmeruar.
Te shikosh copa akulli ne gardh tregon qe ju do te vuani fizikisht me menderisht.
Te perfytyrosh qe ju jeni duke ber akull ju do te pesoni nje deshtim ne jeten tuaj nga egoizmi juaj.
Ngrenia e akullit paralajmeron semundje.
Nese ju pini uje me akull, tregon per nje shendet te semure nga shthurja.
Nese ju beni banjo ne uje me akull, kenaqesite de te jene nderprere nga nje ngjarje e paparashikuar.
Ftohtesia e akullit mund te jete referenca e gjendjes suaj emocionale.
Nqs simboli eshte nje ajsberg mund te jeni duke fshehur ftohtesine tuaj nensiperfaqe.
Nqs rreshqisni “rrezoheni” ne akull mund te jete nje ndihme e fort per pasigurine tuaj personale.


Akullore

Te shikoni veten tuaj duke ngrene akullore ne enderr paralajmeron qe ju do te keni nje sukses te luumtur ne punet tuaja tashme te marra persiper.
Te shikoni femije rruges duke ngrene akullore tregon qe pasuria dhe lumturia do tju shoqeroje ne shume favore.
Nese akullorja eshte e shkrire kenaqesia juaj do te arrije paqartesi perpara se ajo te jete realizuar.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Re: Fjalori i endrrave

Mesazh nga Aristogata Tue 8 Jun 2010 - 10:52

U - Fjalori i ëndrrave


Ujku

Ujku në ëndërr është simbol i mbijetesës, bukurisë, vetmisë, misterit, vetëbesimit dhe krenarisë. Ju jeni në gjendje të ruani qetësinë tuaj në një shumëllojshmëri të rrethanave sociale dhe të merrni çdo situatë me lehtësi dhe mirësi. Ju jeni gjithashtu një njeri i vetëm me zgjedhje.
Negativisht, ujku përfaqëson armiqësi, agresion, ose gjarpëri. Ai mund të pasqyrojë një forcë të pakontrollueshme ose situatë në jetën tuaj.

Ujku i bardhë në ëndërr tregon trimëri dhe fitore. Ju keni mundësinë për të parë dritë edhe në orët tuaja më të errta.

Nëse vrisni një ujk, tregon tradhti dhe zbulim të sekreteve.

Njeriu-ujk

Të shohësh një njeri-ujk në ëndërr, tregon se diçka në jetën tuaj nuk është ashtu si duket. Eshtë simbol i frikës, hidhërimit dhe dhunës së pakontrollueshme.

Nëse në ëndërr ju jeni një njeri-ujk, sugjeron se disa aspekte të personalitetit tuaj janë të lënduara, madje edhe të rrezikshme për vetë mirëqenien tuaj. Ju jeni drejtuar në një rrugë të padëshirueshme. Nga ana tjetër, ëndrra i referohet instikteve të shtypura.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Re: Fjalori i endrrave

Mesazh nga Aristogata Tue 8 Jun 2010 - 10:52

V - Fjalori i ëndrrave


Vdekja

Vdekjes dhe të vdekurve zakonisht i themi, bezdi, mërzi, jetë dhe vdekje si dhe frikë.

Zakonisht i frikësohemi kur ëndërrojmë të vdekurit, posaçërisht nuk marrin diçka prej neve, si thotë ajo fjala e vjetër, kur i vdekuri merr diçka, atë do ta humbësh, ndoshta edhe ndodh diçka e tillë, nëse merre me dore te djathte mund të vdes dikush nga meshkujt (nga afërmit tu).

Po qe se në ëndërr lajmërohet njerëzit e vdekur, që i kini njohur. Ndoshta ata dëshirojnë t’iu këshillojnë, që të jeni të kujdesshëm në fjalë dhe në sjellje.

Të vdekurit nuk vijnë për të na frikësuar por për të na ndihmuar, për të krijuar një balancim të brendshëm apo baraspeshën e humbur, për të arritur qetësin dhe sigurinë e brendshëm.

Pamja e një të vdekuri përkatësisht gjyshes është e një oguri të mirë për ëndërruesin, meqenëse do të ketë një jetë të gjatë dhe të qetë. Ëndrra profetizon një transformim të vetë ekzistencës.
Do të kesh suksese dhe do të gëzohesh dhe do të përfitosh trashëgimi.

Kurse kushëriri paralajmëron dasmë apo martesë.

Shërbimi që i bëjmë të vdekurit përkatësisht gjyshes, ju do ta mbroni një të varfër që nuk ka asnjë mbështetje ndoshta edhe në dëm të shëndetit tënd!

Gjyshja e vdekur ju paralajmëron fundin një vështirësie apo mërzie. Para juve lindë një rrugë e re edhe pse e panjohur ose jeni përball një procesit të ri për t’u zhvilluar dhe pjekur, për ta realizuar apo aktualizuar jetën tënde.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Re: Fjalori i endrrave

Mesazh nga Aristogata Tue 8 Jun 2010 - 10:53

Varreze

Nqs po enderroni varrimin tuaj ajo i referohet mundesive qe ju keni humbur.

Varrimi

Nje enderrr me varrim mund ti referohet vdekje ne dicka tek ne, nje deshire ose objektiv.
Nqs ju keni pare varrimin tuaj ndoshta ju keni varrosur veten tuaj qe ishit me pare.

Te vdekurit ne enderr

Kjo do te thote se zbulon dicka qe nuk ju konvenon juve.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Re: Fjalori i endrrave

Mesazh nga Aristogata Tue 8 Jun 2010 - 10:54

Vdekja

Sipas dijetarit të njohur të komentimit të ëndërrave, Ebu Seidit: " vdekja në ëndërrim do të thotë pendim për një gjë të madhe, prandaj kush sheh në ëndërr se ka vdekur, e pastaj është ringjallur, do të bëjë mëkat e pastaj do të pendohet".

Kush ëndërron duke vdekur pa qenë i sëmurë dhe pa shenja vdekjeje, jeta e tij do të zgjatet.

Kush ëndërron se nuk do të vdes kurrë, ai do të vdes në rrugën e All-llahut.

Nëse dikush ëndërron se ka vdekur dhe qëndron i shtrirë lakuriq mbi tokë - do të varfërohet.
Nëse qëndron mbi një qilim - kjo botë do të jetë e gëzueshme për të.
Nëse qëndron në shtrat - do të ngritet lart.
E nëse qëndron ne dyshek - do të ketë një të mirë nga familja e vet.

Disa komentues të ëndërrave thonë se nëse personi i pamartuar sheh në ëndërr se vdes, d.m.th. do të martohet, ndërsa vdekja e personit të martuar tregon për prishjen e martesës.


Varreza

Interpretimi i pare

Nëse e shihni veten në varreza : rrezik për rrëmbim, burgim, aksident
Nëse gjendeni në një varrezë: ju do të keni një lidhje me burg
Duke parë një varrezë por pa hyrë në të : lajmërimi i një vdekje
Duke gërmuar një varr : sëmundje e gjatë dhe serioze

interpretimi i dytë

Pranimi i një situatë të pakthyeshme
Fajtor në lidhje me një tjetër çështje të pazgjidhur me një të vdekur
Vdekja e afërt e një të dashuri

Interpretimi i tretë

Transformimet që po ndodhin në ju
Pranimi i një situate pakthyeshme
Ju do të të merrni vendime të rënda
Dobësi mendore apo depresion.


Vezët


Nëse shihni ose hani vezë në ëndërr është simbol i pjellorisë, lindjes dhe potencialit tuaj krijues. Kjo tregon se diçka e re është gati të ndodhë.

Nëse gjeni një strofull të mbushur me vezë në ëndërr, tregon disa përfitime financiare. Sa më shumë të ketë vezë në strofull përfitimet janë më të mdha dhe më të rëndësishme.

Nëse i shihni vezët e goditura ose të thyera përfaqëson ndjeshmërinë ose një anë të brishtë në jetën tuaj. Përndryshe, ju mund të thyeni guaskën tuaj dhe të kënaqeni me atë se kush jeni.

Vezët me ngjyrë të ndritshme në ëndërr simbolizon festimin e një ngjarje të lumtur.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Re: Fjalori i endrrave

Mesazh nga Aristogata Tue 8 Jun 2010 - 10:55

XH - Fjalori i ëndrrave


Xhamat

Do të thotë se shqetësimet të vogla do të errësojnë shpresat e tuaja më të bukura.
Po qe se jeni e martuar paralajmëron do të keni pabesi dhe kokëçarje në marrëdhëniet tuaja bashkëshortore, ose mund të tregojnë se ju bëni jetë të dyfishtë dhe se do të mashtroni shokët dhe miqtë tuaj.

Ndryshe do të lajmërohet një marrëdhënie dashurie, por në të njëjtën kohë ke frikë që të marrësh rezultatet të kundërta. Dyshimet pa bazë i drejtohen atij që flenë, për sa i përket lidhjeve me një njeri të dashur.

Madje në mënyrë profetike xhami simbolizon ndonjë sëmundje, pengesë përpara se të hyni në martese.

Xhaxhai

Mund të ndodh se do të merrni ndonjë lajme të pakëndshme, ose mund të keni probleme me kushërinjtë dhe të afërmit tuaj nga të cilët do të qëndroni larg për njëfarë kohe.

Madje mund të keni po ashtu mosmarrëveshje jo të këndshme me familjen tuaj.
Kini kujdes shëndetin se mund të sëmureni.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Re: Fjalori i endrrave

Mesazh nga Aristogata Tue 8 Jun 2010 - 10:55

Z - Fjalori i ëndrrave


Zana

Kjo enderr mund te perfaqesoj nje plotesim deshire per liri, pavdekshmeri edhe bukuri.

Zëri

Nëse dikush në ëndërr dëgjon ndonjë zë qe vije nga largesia. qoftë ai zë urdhëresë apo ndalesë. lajm i gëzueshem apo vërejtje , ëndërtari duhet ta pranoj ashtu sic eshte pa kurrfarë komentimi.

Zëri i ngritur i njeriut simbolizon fjalimin e shëmtuar.


Zemra

Simbolizon gëzimin, shpirtmadhesinë, qëndrueshmërinë, vullnetin, rreptësinë, mirësinë dhe keqbërjen.


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Re: Fjalori i endrrave

Mesazh nga Aristogata Tue 8 Jun 2010 - 10:56

Zjarri

Simbolizon pasionin seksual që mund të jetë edhe simbol i aktit seksual ose jeni dashuruar në dikë, dashuria e re, në disa raste për një dashuri pasioni. Madje ndërlidhet rilindjen e re, kalimi nga tanishmja në diçka që është e re. Madje është simbol i pastrimit.

Madje simbolizon motivimin. Në kontekstin tjetër flaka e zjarrit ka domethënien e përshpirtënisë, për vërtetën, sjelljen ndaj vetes. Simbolika e ëndrra ju porosit se do të ndodhin disa ndryshime në jetën e juaj dhe do t’i rritet autoriteti.

Po ashtu mund të tregojë dëshirën e pavetëdijshme të thellë për të qenë i pajtueshëm, i justifikueshëm me pazotësinë tënde për të vepruar, duke i dhënës vetes, kështu, një alibi të vërtetë nga ku të kapet. Së fundi parashikon një përmirësim i kushteve të vetë jetës.

E zeza (ngjyra e zezë)

Zakonisht ngjyra e zezë: simbolizon pavetëdijen tonë. Është shumë e tmerrshme gjëra e panjohura përkatësisht piska e pavetëdijes dhe gjerat e fshehura në botën nëndhes psikike derisa ato nuk i njohim mirë.

Mos e harroni se ju barti me veten të gjitha gjërat që i kini përjetuar që nga barku i nënës deri dit e sotme, jo vetëm aq por në pavetëdijen kolektive ju barti të gjitha përjetimet e babës, nënës, gjyshit, gjyshes me një fjalë të gjithë njerëzimit.

Nga bota e pavetëdijshme nuk bën të frikoheni, por ju duhet ti besoni pavetëdijes dhe ta lidhni një kontratë miqësore, dhe gjërat që paraqesin frikë përkatësisht veshjen e zezë do të tregohet në një dritë tjetër. Ashtu duke e shndërruar pavetëdijen me vetëdije gradualisht do të zhduket pasiguria dhe frika.

Mos e harroni ngjyra e zezë po ashtu ka një domethënie të keqe. Po qe se është e vërtetë atëherë mos e harroni se ëndrra dëshiron t’iu porosis se e keqja buron nga vetja e juaj. Ndoshta gjërat e shtypura në pavetëdijen e juaj, që mund të bëhen të rrezikshme po qe se nuk e merrni ju kontrollin mbi to në mënyrë të vetëdijshme.

Po qe se lejoni që vetëdija dhe pavetëdija të bashkëpunojnë, atëherë gjërat e këqija përkatësisht rroba e zezë do të shndërrohen në gjërat e mira dhe kreative, dhe juve do t’ju sjellin më tepër kënaqësi dhe gëzim.

Madje njerëzit të veshur në zi, paraqesin hijen e juaj, që mund të ndërlidhe me ndonjë depresion apo humbje shprese, dhe mos lejoni vetes ta humbni orientimin e jetës.

Po ashtu ngjyra e zezë dhe njerëzit e shumët disa e ndërlidhin me ndonjë vdekje në kushërini apo rrethin tënd, ose prapë ndonjë hidhërim për shkak të vdekjes se një shokut tënd. Por po ashtu mund të tregojnë vdekja e disa gjërave që ju bartin me vetën, fjala vjen vdekja e frikës, ndjenjave negative apo ndonjë model i sjelljes tradicionale etj.


Zarfi

Është parashikim disfate në biznes, ose planet të parealizueshme,
Sekret të mbajtura me xhelozi të fshehur nga personi që ka për qëllim të vazhdojë t’i ruaj


E nesermja qe te friksonte dje eshte sot!!!!!!!

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Divider_129
Aristogata
Aristogata
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : made in albania
Postime Postime : 47912
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/03/2009
Mosha Mosha : 29
Hobi Hobi : poezia

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty nes po shkruaj ku nuk duhet,kerkoj falje,sapo u regjistrova ne ketefaqe dhe nuk po di me e perdor,dashta me pyt diqka per enrrat,nese bene,lajmro.me respekt jeta

Mesazh nga jeta jeta Sat 18 May 2013 - 12:39

Aristogata shkruajti:A - Fjalori i ëndrrave


Adoptimi

Te shikosh ne enderr femijen tuaj te adoptuar ose prindin, tregon qe ju do te keni fat mbi situatat.
Te perfytyroni qe ju dhe te tjeret te jeni duke biresuar nje femije, do te siguroni nje ndryshim pa fat ne shtepine tuaj.

Admirimi

Te perfytyroni qe ju jeni objekt i nje admirimi, tregon qe do te mbani dashurine e shokeve te meparshem, megjithese pozicioni juaj do tju ngreje mbi mjedisin tuaj.

Afrika

Te perfytyroni qe ju jeni ne Afrike te rrethuar nga kafshe te egra, tregon qe do te jeni i shtypur nga kundershtare dhe persona grindavecë.

Agimi

Te veshtrosh agimin e dites ne enderr, shenon zotime te suksesshme. Nese skena eshte e padallushme dhe e çuditshme, ajo mund te nenkuptoje zhgenjim, kur suksesi ne biznes ose dashuri duket i sigurte.

Ajri

Kjo enderr tregon nje gjendje te vjeteruar te gjerave dhe parandjenja jo te mira te enderruesit.
Te perfytyrosh qe thith ajer te nxehte, sugjeron qe do te jeni i/e fluencuar nga nje person i lig qe ju mban te nenshtruar.
Te ndjesh ajrin e ftohte, tregon mosperputhje ne biznesin tuaj dhe ne mardheniet familjare.
Te ndjesh lageshtine e ajrit, nje mallkim i madh do te bjere mbi ju dhe do te permbys dhe mbjelle prespektiven tuaj.

Akademi

Te vizitosh nje akademi ne perfytyrimet tuaja tregon qe ju do te ndjeni keqardhje per mundesite qe ju keni lejuar tju kalojne permes shmangies se pertacise dhe indiferences.
Te mendoni qe ju vete jeni ne nje akademi ju do te gjeni qe ju do te takoni nje disfate te lehte, ju do te merrni njohuri por nuk jeni ne gjendje ti asimiloni dhe perfytyroni ato.
Per nje grua te re ose nje person qe kthehet ne nje shkolle te larte pasi ta kete perfunduar ate, nenkupton qe per kerkesat qe ka bere, perfytyruesi mund te gjeje veten e tij ose te saj te pazot per te vajtur atje.

Akrep (insekt)

Te perfytyrosh nje akrep, paralajmeron qe shoket fallco do te perdorin metoda te reja per te shkaterruar arritjet dhe perfitimet tuaja deri tani.
Nese ju deshironi per ta vrare ate, tregon qe ju do te duroni humbjen nga nje sulm i kundershtareve.

Aksident

Aksidentet ne enderrat tuaja mund ti referohen disa gabimeve qe ju keni bere ne jete.
Te perfytyrosh nje aksident ne enderr eshte nje paralajmerim per tu shmangur nje menyre te udhetuari per nje periudhe te shkurter, meqe ju jeni i kercenuar me humbjen e jetes.
Per nje aksident qe do te ndodhe do tju thote qe ju do te luftoni me te gjitha mundesite tuaja per te fituar disa qellime dhe pastaj shikoni qe disa shoke humbin pasurine me te njejten vlere duke ju ndihmuar ne çeshtjen tuaj.

Aktor, Aktore

Te shikoni nje akrobat ne enderr tregon qe gjendja juaj prezente do te jete nje dashamiresi dhe kenaqesi e panderprere.
Te shikosh nje aktore ne fatkeqesi, ju do te kontribuoni me gezim dhe kenaqesi pasurite dhe inteligjencen tuaj per ngritjen e nje shoku nga detyrimet dhe disfatat qe e detyrojne.
Nese e shikoni veten tuaj si nje aktor/e juve do tju duhet te punoni shume dhe kjo pune do te shoqerohet me kenaqesi.
Nese ju enderroni te bini ne dashuri me nje aktor/e,prirja dhe talenti juaj do te jene te lidhur ne aleance me kenaqesite dhe punen e rende te ndershme.
Te shikosh ne enderr nje aktor/e duke vdekur ,fati juaj i mire do te jete i mbuluar me nje fatkeqesi te madhe dhe te pamerituar.
Per nje burre te shoh ne enderr se eshte duke u tallur me nje aktore do te sjelle grindje me gruan e tij ose te dashuren duke i sjell ato me shume merzitje sesa gezim.

Akull

Te perfytyrosh akull, paralajmeron shume fatkeqesi dhe persona qellimkeq qe do te perpiqen qe tju demtojne juve ne punen tuaj me te mire.
Te shikosh akull te fundoset ne nje rryme te ujit te paster tregon qe lumturia juaj do te jete nderprere nga shoke me temperament te semure dhe xheloz.
Te perfytyrosh qe ju ecni ne akull, ju humbisni shume qetesi dhe respekt per gezime.
per nje goce te re te eci mbi akull, eshte nje paralajmerim qe vetem nje vello e holle e fsheh ate nga turpi.
Te shikosh copa akulli ne strehen e shtepise tregon mjerim te thelle, shendeti i semure eshte paralajmeruar.
Te shikosh copa akulli ne gardh tregon qe ju do te vuani fizikisht me menderisht.
Te perfytyrosh qe ju jeni duke ber akull ju do te pesoni nje deshtim ne jeten tuaj nga egoizmi juaj.
Ngrenia e akullit paralajmeron semundje.
Nese ju pini uje me akull, tregon per nje shendet te semure nga shthurja.
Nese ju beni banjo ne uje me akull, kenaqesite de te jene nderprere nga nje ngjarje e paparashikuar.
Ftohtesia e akullit mund te jete referenca e gjendjes suaj emocionale.
Nqs simboli eshte nje ajsberg mund te jeni duke fshehur ftohtesine tuaj nensiperfaqe.
Nqs rreshqisni “rrezoheni” ne akull mund te jete nje ndihme e fort per pasigurine tuaj personale.


Akullore

Te shikoni veten tuaj duke ngrene akullore ne enderr paralajmeron qe ju do te keni nje sukses te luumtur ne punet tuaja tashme te marra persiper.
Te shikoni femije rruges duke ngrene akullore tregon qe pasuria dhe lumturia do tju shoqeroje ne shume favore.
Nese akullorja eshte e shkrire kenaqesia juaj do te arrije paqartesi perpara se ajo te jete realizuar.

jeta jeta
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 6
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/05/2013
Mosha Mosha : 38

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Re: Fjalori i endrrave

Mesazh nga jeta jeta Sat 18 May 2013 - 12:48

kame pare enderr marimang ne qiell,ishte shume e madhe,u qudita,pas pak,filloj te bie ne tok,u friksova dhe deshta te iki,kur zbriti ne tok merimanga,e pash te jet e vogel,qfar kuptimi ka kjo,nese mundesh mem tregu

jeta jeta
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 6
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/05/2013
Mosha Mosha : 38

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Re: Fjalori i endrrave

Mesazh nga Anakonda Mon 27 May 2013 - 19:13

Aksident

Aksidentet ne enderrat tuaja mund ti referohen disa gabimeve qe ju keni bere ne jete.
Te
perfytyrosh nje aksident ne enderr eshte nje paralajmerim per tu
shmangur nje menyre te udhetuari per nje periudhe te shkurter, meqe ju
jeni i kercenuar me humbjen e jetes.
Per nje aksident qe do te ndodhe
do tju thote qe ju do te luftoni me te gjitha mundesite tuaja per te
fituar disa qellime dhe pastaj shikoni qe disa shoke humbin pasurine me
te njejten vlere duke ju ndihmuar ne çeshtjen tuaj.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fjalori i endrrave - Faqe 2 Empty Re: Fjalori i endrrave

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi