Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vuvuzelat, 90 % janë prodhuar në Kinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Vuvuzelat, 90 % janë prodhuar në Kinë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vuvuzelat, 90 % janë prodhuar në Kinë

2 posters

Shko poshtë

Vuvuzelat, 90 % janë prodhuar në Kinë Empty Vuvuzelat, 90 % janë prodhuar në Kinë

Mesazh nga Alberti Sat 19 Jun 2010 - 11:01

90 % e vuvuzelave që po “shurdhojnë” stadiumet në Afrikën e Jugut janë prodhuar në Kinë.
Trumbetat që kanë marrë ekskluzivitetin për të prodhuar kolonën zanore të këtij botërori nuk janë prodhim vendas, por ato paketohen shumë larg, në Azi. Këtë e bën të ditur gazeta “Global Times” që thekson se kompania “Jiying Plastic Product Corporation” e cila ndodhet në Zhejiang ka eksportuar që nga janari rreth 1 milionë bori, shumica e të cilave me destinacion Afrikën e Jugut.

Kostoja fillestare e një vuvuzele është vetëm pak qindarka, ndërsa në treg shitet nga 3-8 dollarë. Vuvuzelat lëshojnjë një tingull të ngjashëm me kosheret e bletëve dhe shumë lojtarë, trajnerë e tifozë të botërorit i kanë cilësuar si të padurueshme.

Ndërkohë, “Global Times” shton se për herë të parë në botëror një sponsor zyrtar është kinez. Bëhet fjalë për “Yingli Greeb Energy” që prodhon panele diellorë në provincën e Hebeit.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Vuvuzelat, 90 % janë prodhuar në Kinë Empty Re: Vuvuzelat, 90 % janë prodhuar në Kinë

Mesazh nga Anakonda Fri 6 Apr 2012 - 19:32

epo kinezet dallohen per keto gjera
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi