Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nesër balotazhi në Partesh People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nesër balotazhi në Partesh People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nesër balotazhi në Partesh

Shko poshtë

Nesër balotazhi në Partesh Empty Nesër balotazhi në Partesh

Mesazh nga Alberti Sat 17 Jul 2010 - 19:25

Komuna më e re e Kosovës, Parteshi, është bërë gati për zgjedhjet e së dielës, për të dytën herë brenda dy muajve të fundit. Komisioni Qendror Zgjedhor ka konfirmuar se janë bërë të gjitha përgatitjet për këtë raund të dytë zgjedhjesh, meqë në qershor asnjëri nga kandidatët për kryetar nuk fitoi numrin e nevojshëm të votave për t’u ngjitur në postin e kryetarit të komunës. Nesër, në balotazh do të garojnë kandidatët Nenad Cvetkoviq dhe Todor Mirkoviq. Cvetkoviq, nga iniciativa qytetare “Zaviçaj”, në zgjedhjet e qershorit fitoi 47, 68 për qind të votave, kurse kandidati tjetër Mirkoviq, i Inciativës së Listës së Bashkuar Serbe (JSL) – 25, 46 për qind të votave, që nuk ishin të mjaftueshme për asnjërin që të shpallej kryetar i Parteshit.
Në territorin e komunës së Parteshit nesër nga ora shtatë e mëngjesit do të hapen të gjitha vendvotimet - 5 vendvotime dhe tri qendra numërimi. Të drejtë votimi kanë 3 mijë e 508 votues. Në raundin e parë përqindja e pjesëmarrësve në votim ishte shumë e mahde – mbi 65 për qind.
Për të monitoruar këto zgjedhje janë akredituar shumë vëzhgues vendorë e ndërkombëtar si dhe përfaqësues vendesh që kanë përfaqësitë e tyre diplomatike në Kosovë.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi