Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhjetë ishujt më të mëdhenj  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.

Dhjetë ishujt më të mëdhenj

Shko poshtë

Dhjetë ishujt më të mëdhenj  Empty Dhjetë ishujt më të mëdhenj

Mesazh nga Alberti prej Sun 25 Jul 2010 - 22:41

Këtu kemi listën e dhjetë ishujve më të mëdhenj të planetit tonë, të radhitur sipas madhësisë :

* Grenlanda (2.130.800 km²)
* Guinea e Re (800.000 km²)
* Borneo (725.500 km²)
* Madagaskar (578.041 km²)
* Baffin (Baffin Island) (507.451 km²)
* Sumatra (425.000 km²)
* Hons (227.414 km²)
* Ishullit Viktoria rreth (217.291 km²)
* Britania e Madhe (216.777 km²)
* Ellesmere (Ellesmere Island), (196.236 km²)

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi