Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Po fundosen ishujt e “Dubai World”? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Po fundosen ishujt e “Dubai World”? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Po fundosen ishujt e “Dubai World”?

5 posters

Shko poshtë

Po fundosen ishujt e “Dubai World”? Empty Po fundosen ishujt e “Dubai World”?

Mesazh nga Emona Wed 16 Feb 2011 - 4:03

Bëhet e ditur se ishujt artificialë, të cilët krijojnë projektin “Dubai World” në formën e hartës së botës, po fundosen në det dhe se kanalet janë bllokuar me rërë.

Përfaqësuesi i kompanisë e cila përgjigjet për transportin e personelit dhe të lëndëve të ndërtimit, Richard Wilmot-Smith, deklaroi se ishujt sa vijnë e fundosen në det dhe se kërkimet e fundit tregojnë se ishujt janë prekur nga erozioni.

Projekti i përbërë nga 300 ishuj artificialë është një nga projektet më të mëdha dhe të famshme të Dubait. Projekti ishte ngadalësuar pak në fund të 2008 për shkak të uljes së çmimeve dhe problemeve financiare. Kompania e cila ka hapur një proces gjyqësor në lidhje me projektin “Dubai World” bëri të ditur se për shkak të mbylljes së kanaleve të udhëtimit me rërë është ulur thellësia e ujit, prandaj kërkohet një punim rregullues për kalimin e sigurt të mjeteve detare. Gjatë dëshmisë së dhënë në gjyq , Wilmot-Smith deklaroi se “përkeqësimi i gjendjes së ishujve” është një argument për ndalimin e punimeve dhe për këtë arsye kompania nuk është e detyruar të paguajë pagesën vjetore, e cila kompensohet me 15 % të të ardhurave.

Ndërsa përfaqësuesi i kompanisë Nakheel, kompania përgjegjëse për zhvillimin e projektit “Dubai World”, Graham Lovett theksoi se projekti nuk është anuluar por është ngadalësuar për shkak të krizës ekonomike botërore. Lovvet gjithashtu pohoi se ky është një projekt 10-vjeçar dhe se do të përfundojë. Ndërkohë, një përfaqësues tjetër i Nakheel dje ka refuzuar deklaratën e dhënë mbi fundosjen e ishujve.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Po fundosen ishujt e “Dubai World”? Empty Re: Po fundosen ishujt e “Dubai World”?

Mesazh nga Eliz Thu 17 Feb 2011 - 23:09

Nje arsye me shume per ta vizituar sa me shpejt
Eliz
Eliz
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 388
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/02/2011
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Po fundosen ishujt e “Dubai World”? Empty Re: Po fundosen ishujt e “Dubai World”?

Mesazh nga WebMaster Thu 17 Feb 2011 - 23:14

Eh gjynah sepse jan nder ishujt me te vizituar ne europe
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Po fundosen ishujt e “Dubai World”? Empty Re: Po fundosen ishujt e “Dubai World”?

Mesazh nga Eliz Thu 17 Feb 2011 - 23:17

Dubai me sa di une nuk eshte ne Europe
Eliz
Eliz
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 388
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/02/2011
Mosha Mosha : 33

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Po fundosen ishujt e “Dubai World”? Empty Re: Po fundosen ishujt e “Dubai World”?

Mesazh nga WebMaster Thu 17 Feb 2011 - 23:20

Jo nuk eshte po them qe ishujt kan qene te vizituar me shum se te gjithe ata qe ka europa 00027003
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Po fundosen ishujt e “Dubai World”? Empty Re: Po fundosen ishujt e “Dubai World”?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 21 Feb 2011 - 9:49

Shyqyr qe e shita une ishullin tim para pak muajsh dhe s'me rrin me mendja aty... Po fundosen ishujt e “Dubai World”? 398758
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Po fundosen ishujt e “Dubai World”? Empty Re: Po fundosen ishujt e “Dubai World”?

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 18:23

Sa mire ja paska bere sepse paska shpetuar

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Po fundosen ishujt e “Dubai World”? Empty Re: Po fundosen ishujt e “Dubai World”?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi