Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Merkuri me aktivitet të fuqishëm vullkanik  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Merkuri me aktivitet të fuqishëm vullkanik  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Merkuri me aktivitet të fuqishëm vullkanik

Shko poshtë

Merkuri me aktivitet të fuqishëm vullkanik  Empty Merkuri me aktivitet të fuqishëm vullkanik

Mesazh nga Alberti Sun 25 Jul 2010 - 23:08

Merkuri me aktivitet të fuqishëm vullkanik  16-merkur4


Washington, 16 korrik - Shkencëtarët që analizojnë të dhënat e NASA-s thonë se kanë zbuluar aktivitetet e fundit vullkanike në planetin e Merkurit.
Kjo tregon se pavarësisht se është i vogël, planeti i vdekur, sic e kanë quajtur shkencëtarët, ka pasur një aktivitet vullkanik të fuqishëm në pjesën më të madhe të jetës së tij.

Siç njofton Top Channel, studiuesit thonë se zbulimi hedh gjithashtu dritë mbi mënyrën se si planetet e tjera të sistemit tonë diellor kanë evoluar.

Të dhënat e reja janë zbuluar nga fluturimi i tretë i Mesazherit të NASA-s rreth Mërkurit, para se anija hapësirore të shkojë në orbitën e tij në vitin 2011.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi