Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tipat Themelor Astrologjik/Numerologjik..  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tipat Themelor Astrologjik/Numerologjik..  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tipat Themelor Astrologjik/Numerologjik..

Shko poshtë

Tipat Themelor Astrologjik/Numerologjik..  Empty Tipat Themelor Astrologjik/Numerologjik..

Mesazh nga Alberti Sun 25 Jul 2010 - 23:18

TIPI SOLAR (DIELLOR) – Jeni të lindur ndërmjet orës katër të mëngjesit dhe dhjetë të mbrëmjes. Karakteristikat: të kthjellët, të shkathtë, optimistë, racionalë, praktikë, plot dritë dhe energji jetësore. Tipi solar i ka këto vlera numerologjike: 1, 3, 5, 7 dhe 9. Nëse i mbledhim numrat brendapërbrenda tipit solar, shohim se na del shuma 25, gjegjësisht 2+5= 7. Pra, numri 7 i përket tipit solar.

TIPI VEROR - Jeni të lindur ndërmjet datave 30 prill dhe 31 tetor. Karakteristikat: racionalë, ndërmarrës, praktikë, të shoqërueshëm, të balancuar, mërdhacë. Tipi veror i ka këto vlera numerologjike: 5, 6, 7, 8, 9 dhe 1. Nëse i mbledhim numrat brendapërbrenda tipit veror na del numri 9.

TIPI LUNAR (HËNOR) – Të lindurit ndërmjet orës dhjetë në mbrëmje dhe orës katër të mëngjesit. Karakteristikat: të qetë, të këndshëm, joimponues, nga pak të melankolikë, pesimistë, ëndërrimtarë të lindur dhe poetë. Tipi lunar i ka këto vlera numerologjike: 2, 4, 6, 7. Nëse i mbledhim numrat brendapërbrenda tipit lunar: 2+4+6+8=20, gjegjësisht, 2+0=2, që do të thotë se numri 2 është i tipit lunar.

TIPI DIMËROR – Të lindurit ndërmjet 31 tetorit dhe 30 prillit. Karakteristikat: filozofikë, meditativë, më pak praktikë, nervozë, të shoqërueshëm po aq sa edhe të tërhequr në vete, lehtë e përballojnë të ftohtët. Nëse i mbledhim numrat përbrenda tipit dimëror si karakteristik i këtij tipi del numri 6.

Domethënë, tipat solarë dhe verorë e kanë vlerën numerologjike 7, gjegjësisht 9, derisa tipat lunarë dhe dimërorë - 2, gjegjësisht 6. Pothuajse në të gjithë literaturën okulte numrat tek (sidomos 7 dhe 9) simbolizojnë Diellin, ditën, dritën, kthjelltësinë dhe optimizmin, derisa numrat çiftë (sidomos 2 dhe 6) shënjojnë Hënën, natën, melankolinë, botën e hijeve dhe pesimizmin.

Mos Beso Diçka Thjesht :

- Sepse Dikush Tjetër e Beson.
- Sepse Thuhet në Libra të Lashtë.
- Sepse Një Besim Mbahet nga të Gjithë.
- Sepse Një i Ashtuquajtur i Mençur e Tha.
- Sepse Thuhet se Është me Origjinë Hyjnore. ****Beso Vetëm atë Që Tiiiiii Provon dhe Gjykon se Është e Drejtë....****

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 33
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi