Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berisha: GJND mbyll pazaret për territore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Berisha: GJND mbyll pazaret për territore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Berisha: GJND mbyll pazaret për territore

Shko poshtë

Berisha: GJND mbyll pazaret për territore Empty Berisha: GJND mbyll pazaret për territore

Mesazh nga Alberti Tue 27 Jul 2010 - 0:58

Berisha: GJND mbyll pazaret për territore Thumbnail.php?file=e9b75209c28f878cd66d8f5fa68b6c66_490x320_710495929Ai ka thënë se e drejta e Kosovës është përsëritur në çdo
fjalë që është thënë në GJND. “Ju e patë se çfarë analize të kristaltë
ku në çdo germë në çdo fjalë, në çdo fjali sanksionohej e drejta e
pavarësisë së Kosovës. Ishte sepse dua të them se ky vendim pritej, të
jemi të hapur. Pritej nga shumë e shumë vende të botës të cilat kishin
respektin më të madh për sakrificën më të madhe për qytetarët e
Kosovës”, ka thënë Berisha.

I pyetur nëse Shqipëria e ka
plotësuar misionin e saj për lobimin për pavarësinë e Kosovës, Berisha
ka thënë se Shqipëria ka bërë çdo përpjekje të mundshme për të ndikuar
në njohjen e pavarësisë së Kosovës.

“Në të gjitha takimet
ndërkombëtare të kryeministrit, presidentit, kryetares së parlamentit,
çështja e parë në agjendë e këtye takimeve pa diskutim ka qenë njohja e
pavarësisë së Kosovës. Kjo është një betejë që vazhdon, por duhet të
themi të vërtetën që vendimi i Gjykatës së Hagës i ka dhënë mbështetje
më të fuqishme pas njohjes nga 69 vende këtij procesi. Ne përveç kësaj
kemi pasur në mënyrë të vazhdueshme emisarë të posaçëm. Kemi trokitur
në kancelaritë e të gjitha kontinenteve dhe në bashkërendim me Qeverinë
e Kosovës do të vazhdojmë përpjekjen tonë pa ndërprerë”, ka thënë
kryeministri i Shqipërisë.

Sa i përket tendencave për
shkëmbimin e territoreve, Berisha është rikthyer tek vendimi i GJND-së,
në të cilin thuhet se pavarësia e Kosovës nuk ka shkelë asnjë fjalë
asnjë dokument ndërkombëtar, ndërkaq ka shprehur çdo përpjekje për të
bërë pazare me territore.

“Qëndrimi është i njohur. Jemi
kategorikisht kundër çdo përpjekje, për pazare territoriale. Kjo
Gjykatë i dha fund, mbylli në mënyrë përfundimtare kapitullin e
pazareve territoriale për shqiptarët. Është e vërtetë se shqiptarët
janë të vendosur në katër shtete, por është e vërtetë se ideali i tyre
është integrimi evropian”, ka thënë Berisha.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi