Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pas GJND-së, normalizim i marrëdhënieve Serbi-Kosovë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Pas GJND-së, normalizim i marrëdhënieve Serbi-Kosovë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pas GJND-së, normalizim i marrëdhënieve Serbi-Kosovë

Shko poshtë

Pas GJND-së, normalizim i marrëdhënieve Serbi-Kosovë Empty Pas GJND-së, normalizim i marrëdhënieve Serbi-Kosovë

Mesazh nga Vizitor Tue 23 Feb 2010 - 5:01

Ambasadori francez në Beograd, Jean Francois Terral ka deklaruar për mediat serbe, se Franca nuk planifikon të ndryshojë qëndrimin e saj ndaj pavarësisë së Kosovës, pa marrë parasysh se çfarë mund të jetë mendimi këshillëdhënës i Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë.
Madje, Terral ka thënë se pas vendimit të GJND-së, duhet të arrihet normalizimi i marrëdhënieve në mes të Kosovës dhe Serbisë.
“Kur Gjykata Ndërkombëtare e Drejtësisë të nxjerrë mendimin – pa marrë parasysh se çfarë do të jetë kuptimi i tij – do të jetë e nevojshme të punohet në qetësimin dhe normalizimin e marrëdhënieve në mes të Serbisë dhe Kosovës, me qëllimin përfundimtar që të gjitha vendet e rajonit të hyjnë në BE dhe të zhvillohen marrëdhëniet harmonike në mes të gjithë këtyre shteteve”, ka thënë Terral.
Terral po ashtu ka shtuar se, çështjet e hapura duhet t’i zgjidhin Beogradi dhe Prishtina.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi