Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi kushtuar antarve te forumit! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Poezi kushtuar antarve te forumit! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poezi kushtuar antarve te forumit!

+9
Ariel
WebMaster
Esba
Xhan
Malsori
Anakonda
Eleonora
Poeti Dhimbjes
Vellai
13 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Vellai Tue 27 Jul 2010 - 3:06

Mike po te shkruaj nga largesia
Nuk kam madh per ty
Vitet qe kaluam bashke dua ti haroj
Si nje ender te keqe ty te kujtoj

E tani une lumturine e kam gjetur
E me te jetoj,
C" do dite qe kaloj nuk dua ta haroj
I lumtur jam e me MIKEN e re dua te jetoj
Vellai
Vellai
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : ne mes te oqeanit
Postime Postime : 3943
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/01/2009
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : po e kerkoj akoma

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 27 Jul 2010 - 3:52

Pershendetje dhe urime per kete teme te bukur Anna.
Gjithsesi urimet e mia per ty dhe per Vellai-n, per poezite e postuara me lart.

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 27 Jul 2010 - 3:53

MIQËSIA E VJETËR...

Këtu në tokë të huaj,
e mora unë një letër.
Që ma kish dërguar,
një miku im i vjetër.

Letra vinte nga larg,
këtu në dorën time.
Në brendësi mbante varg,
plot të bukura kujtime.

Me nostalgji e mall të madh,
letrën unë e lexova.
Ndërsa kurbetin që na ndan,
me shpirtë unë e mallkova!

Këtu larg ku jam,
më mungon ajo miqësi!
Mallin që për të e kam,
s'e shuaj dot as me raki!

Miqësia jonë e vjetër,
kurrë nuk do të tretet.
Nuk e zëvendëson gjë tjetër,
e tillë përjetë do të mbetet...

© Saimir Murati...

Londër, Korrik - 2004
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Vizitor Tue 27 Jul 2010 - 3:59

pershendetje e flm shum nga ju Saimiri

TE PASHE TE MENDUAR NE NJE QOSHE
DHE T’U AFROVA PA THEN ASNJE FJALE.
NA NDAN SERISHT KOHA BOSHE
MIKE NUK DUA TE KEM MALL…

TI KTHEHESH NGADALE E ME VESHTRON
ME FYTYREN QE TE DIGJET FLAKE
NJE BUZEQESHJE TE BRISHTE ME DHURON,
POR S’E THYE HESHTJEN E GJATE.

UN NDESHEM ME HIJEN E TREMBUR
DHJE NJE HERE PA U HIDHERUAR
PER BRENGEN TENDE PA EMER ,
ME SHUME KAM PER TE DURUAR.

MIKE E DASHUR BESOJ FORT MIRE E DI,
TI KAQ SHUME VUAN KOT,
SA HERE LARG JAM,UN KTHEHEM TEK TI,
NE CDO GJE NA LIDH NE KETE BOTE.

POR NESE SONTE NDIHESH VETEM
NDARJEN DUKE PRITUR…
UN DO TE STRUKEM NE QOSHEN TENDE
DASHURISE TONE DUKE IU LUTUR.

TA PASHE LOTIN NEN QERPIKE MIKJA IME
DHE SERISHT NUK THASHE ASNJE FJALE …
DIKUR TE ZHYTUR NE MENDIME
PER KETO CASTE DO TE KEMI MALL…
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 27 Jul 2010 - 4:01

Poezia eshte mjaft e bukur, e ndjeshme dhe shume domethenese.
Te uroj thelle nga zemra per keto vargje te mrekullueshme dhe te uroj suksese te metejshme ne vijim.

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Eleonora Wed 28 Jul 2010 - 1:35

Busqeshja ne buzet e mia u tha
Zemra ime ne ate çaste ndaloi
Trupi im u ngri
Dhe syte filluan te lotonin
Ç’do gje u be e zeze
Dhe ne ate boshllek qe kisha
Ne zemer erdhi nje perqafim
Qe me ngrohi ne shpirte
Ne ate çaste ç’do gje e bukur
Qe kishim kaluare bashke
Ne mendjen time kaloi
Duart mu dridhshin syte me
Lotonin, zemra me rrihte fort
Ishte perqafimi me I gjate
Dhe me I bukur I jetes time
Ne ate çaste kuptova se sa
I rendesishim ishe , je e do
te jesh gjithmon ti per mua
kur u ndavem ne te dy .
djelli nuk buseqeshte me .-
zogjte nuk dinin ç’fare kenge
te kondonin.
Era nuk dinte ne ç’drejtim te frynte.
Shiu nuk dinte ne duhte tju bashkonte
Loteve te mi.
Ç’do enderre ne ate moment u bllokua
Ç’do plan u shkatarrua
Ç’do lule u vyshke.
Ne ate ç’aste ngela vetem un
me hidherimin tim te madhe .
ditete qe kaloj me duken te gjata
pa busqeshjen tende qe ishte,
sinonim; i forces, frikes, kurajes
dhe i dashurise .
ishe ti qe me mesove;
se ç’do te thote te qeshesh
kure don te qashe.
Te dukesh i lumture kur je
i merziture.
Ishe ti qe me more nje pjes
te zemres time u bere; vllai im
e miku im me I mire.
Se di se si do te kaloj keto dite
Ne shkolle pa ty.
Pa degjuare zerin tende
Busqeshjen tende dhe pa pare
syte e tu jeshil qe zevendesuan ç’do gje.
Edhe pse sdo te shihmi perdite,
ti do te jesh gjithmon ne zemren time .
sepse je vellai im I madh.
Sepse je miku im me i mire.
Sepse je ti..
E te kame shume xhan.
Eleonora
Eleonora
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 85
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 28 Jul 2010 - 1:48

Urimet e mia me te perzemerta dhe me shoqerore, ndaj kesaj poezie te thurur me keto vargje malli.

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 29 Jul 2010 - 4:08

Edhe perse poezia qe do te lexoni me poshte, nuk eshte thjesht per nje shok apo shoqe, por per shoqerine ne pergjithesi, mendova se do ti pershtatej sadopak kesaj teme.

Lexim te kendshem.


SHOQËRISË...

Kur e lashë vendlidjen time,
larg, shumë larg saj emigrova!
Por zemra ruante plot kujtime,
që kurrë nuk i harrova.

Rrugët e bukura me kalldrëm,
e ambienti plot hijeshi.
Shokët e shoqet që atje kam lënë,
ç'do ditë në mendje më rrinë.

Tani jam në tokë të huaj,
e pa ju o shokë mërzitem shumë!
E ndjej mungesën tuaj,
edhe natën kur jam në gjumë!

Ju o shokë e shoqe që unë u njoha,
që kur ishim ende fëmijë.
Me ju që unë krijova,
më të mirën shoqëri.

Më kujtohen ditët,
kur sëbashku qëndronim.
Po ashtu edhe netët,
që pa gjumë i kalonim.

Sa e sa vende të bukura,
me ju i vizitova?
Sa festa e ditëlindje,
me ju unë i festova?...

Të gjitha këto kujtime,
i ruaj me shumë mall.
Ndaj kurrë s'do i harroj,
për sa kohë që të jem gjallë.

Me besoni o shokë e shoqe,
se një ditë do të kthehem.
Dhe në krahët e shoqërisë tuaj,
me shumë dëshirë do të prehem.

Kur mendoj ditën e kthimit,
zamra gati sa nuk më pëlcet!
Ndaj pa pushim i lutem Zotit,
që kjo ditë të vijë sa më shpejtë.

Edhe në qoftë se unë nuk kthehem,
ju lutem që të mos më fajesoni!
Se përgjegjës për gjithçka është fati,
i cili pa mëshirë larg jush më hodhi!!!...


©Saimir Murati...

Londër 2003
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 18:06


Me kujtohet dashuria

Me kujtohet dashnin na kur e kem nis..!!Un tu prezantova si Sara ee Ti si J.....

Sa mir na kalum qdo sen e perballum..
perveq dhimbjev nfund
kurgjo nuk Fitum..!!
Qdo deshir tonen na e realizum..
Sa her mthe tdu..tash u lendum...
Mu ka bo monoton..
mo spo du me lotu...
ni sen e maj n'men..
kur mthirrshe ntelefon....
thojshe jom veq ee jotjaa...e veq mu mdon..!!"
Ishe permallu e ma bojsshee pom mungon..!!"

MDojshee shum ee ma boishee me dije..
NEse sum lajn familja un iki prej shpiee...
shkojm dikun larg veq un me ty..
Krijojm nji familje..E bojm shum Fmi..!!
Pom dhem Fakti..qeh nty jom dashuru...
Me qito sene shum mke lendu..
Mke boh me besu qeh pernimee..mdon mu..!!

Shoki john Thojke shum ee mir shpiaa..
Ja kthejshee Qaty hin kjoh bijaa..
Un ta bojsha nashta se sdojsha me shpresu..
E disha qeh sum don edhe pse un T'du..!!!

Fjalen tonde hala jom tu ee ru.!!!
Mos ta nin Loqka jem..Se me ty sjom tu luh..!!
Shum ma mir ish kon ty met harru..
Seh sa syt ee mi lot mi qerru..!!

Pom LEndon Fakti qeh mu mke rreit..
A Thu njeri qeh nuk Tdon me ty mun me neit..!!!??
Edhe pse Vet dashnin ti ma shprehe..
e mthe me kon bashkk..
The qeh na dy shum kem mu dasht...
Tduu Tdu..Ma bojshe qdo her..
..E tashh..ma kee boh jeten FErr..!!

II...
Apet u mashtrova .gabova,T'besova...
N'fund un jom qajo qeh u lendova...
Ti ske pas ndjenja..per mu.
weq mshira qka tlidhke..!!
Ti sum ke dasht mu veq.qka mke dhon dhimbje..!!

Wet e vendose mos me kan me mu...
je i pa harrum po un muj met harru..!!
Un tdeshta pa hile...e thom pa u menu..
Gjithqka bona per ty e ti sen per mu..!!

Synni lotin spe man..
a thu plaga shum e ran..!
Zemra mu boh prush..
Po vuj per ty e ti sje kerkush...
A thu per rrena jom kriju...
Ti mu knaq un me vajtu..!!
Qka mbone ti un kreit mi bait..!!
Qeh sjom me ty qdo her me kait..!!

..Fjalt qka pi shkruj spo du met fy.
Po Lot ee mi dojn mem lon pa sy...
Mendimet..rreth meje..me ren po presim..
DAshnia..E krejt kujtimet..bashk me mu Vdesin..!!!!(
Per mua e vetmja ne jete, ne zemren time, e kaluar, ajo qe e deshta me te vertete.
Mos mendo se per ty poezia ime ka marre fund, sepse fundi nuk i vjen
kurre edhe nese ty s te takoj askund..Do te vazhdoj te shkruaj deri ne
fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre si me mashtroi dashuria
jote.......(dikujt)

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Anakonda Sat 16 Jun 2012 - 18:07


Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Fri 4 Jan 2013 - 8:13

Xhan

kam një mike shum te bukur
është e zoja punon si flutur
emrin e ka xhan
me askend nuk perngjan

te gjith i folin asaj për dore
sepse eshte e embel si akullore
i din disa gjuh shum te rendesishme
edhe është shum e ndishme

e din edhe gjermanishten
shkruan ngapak se tepron
por asnjeher nuk kritikon
qka ti thuash te ndihmon

kurr nuk kemi pas gara
ajo gjithje ka me qen e para
te lum te lumt xhan
jom i lumtur mike te kom

Kjo xhan qenka kfjell
se syrin mua po ma mshel
kur te ja fillon me poezi
keni me bere te gjith qudi Poezi kushtuar antarve te forumit! 3784912568
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Fri 4 Jan 2013 - 8:35

Ndodh edhe kjo

ka nga ata qe edhe vuajn
ka nga ata qe me nerva luajn
Disa genjeshtra i gezon
por qe zbulohet se beson

disa shohin endrra edhe diten
se me i pa tjert ma larg e ka frigen
disa thojn nga ti s`paska kurgjo
se thot poezit po i kopjo

mundohen krejt ti provojn
su shkon mendja qe e teprojn
disa here s`mundesh mu duru
pa ju thene nuk muj mu pajtu
ndale veten ore djal
se njerzit nuk hajn Bar
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Xhan Fri 4 Jan 2013 - 8:36

Malsori shkruajti:Xhan

kam një mike shum te bukur
është e zoja punon si flutur
emrin e ka xhan
me askend nuk perngjan

te gjith i folin asaj për dore
sepse eshte e embel si akullore
i din disa gjuh shum te rendesishme
edhe është shum e ndishme

e din edhe gjermanishten
shkruan ngapak se tepron
por asnjeher nuk kritikon
qka ti thuash te ndihmon

kurr nuk kemi pas gara
ajo gjithje ka me qen e para
te lum te lumt xhan
jom i lumtur mike te kom

Kjo xhan qenka kfjell
se syrin mua po ma mshel
kur te ja fillon me poezi
keni me bere te gjith qudi Poezi kushtuar antarve te forumit! 3784912568

valla bravo Malsori se sa mir ma paske kushtuar taman me paske kuptuar si jam edhe ne realitet ;) brava brava brava
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Esba Fri 4 Jan 2013 - 9:07

Me kujtohet momenti se si u njohem ..por nuk me kujtohet se si u bere pjes e jetes time Te kam moter perzemer ... Je motra qe e kam deshiru je shoqja qe gjithmon me ka mungu je personi qe une mas shumti e du loqka ime ♥ Krenare♥
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Sun 6 Jan 2013 - 11:12

Per Xhan

E kom nje mike ne Forum
me te vertet e dua shume
her me thot ajo e her i them une
eshte e ëmbel si llokum

Ne Forum ajo kur hin
si me kall me benzin
nuk ka tem qe nuk e gjen
ska djal qe se pelqen

E ka gjuhen sikur teh sopate
parandaj se quaj kot Avokate
me qendru ne shtepi deshir nuk ka
mbaroj e shkreta tu qit qaj pa ja nda

Jemi te bashuar ne kete shtepi te madhe
djem e vajza po hedhim valle
dikush me pak e dikush me shume
Xhan eshte e para Topi se lun

Kjo vajz shkollen kur e ka kry
atedheut shpinen ja ka kthy
ja kthej shpinen si erdhi keq aspak
se pati frig po e martojn ne Gollak

Mori xhan kur u bere ti Princesh
a sheh funin mbrapsht e ke vesh
edhe flokeve tjeter ngyr ju paske dhan
24 ore ne kompjuter me te lan
nuk din nje here Jo me than

Rreshta pas rreshti due me perfundue
mjafton per sot mjaft kom shkretue
nese nuk te pelqen mem tregue
ateher due me te lan rahat
po shkoj po sillem kah Lazdrakja pak hihihi hihihi
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Tue 8 Jan 2013 - 22:00

PER KLEA

Po te duket vetja nje dallendyshe
qetesin djemve ti u a prishe
nuk e di ne qiell sa ka yje
na i ke pshtjell punt na i bane nyje

A ke vrejtur Hana nganihere gjysm
besoj e ke vrejtur edhe e plot
e di se nuk me don
vetem po shkruaj kot hihihi

Ne kalon dita nuk me sheh
aty MP mund te me pyetesh ku je
nuk pata fat asnje vajz ta du
vetem ato din din me lendu

sillemi e pshtillemi ne Internet
secili ka hallin e vet
nuk kisha henger buk kisha agjerue
vetem nje here me ty mu takue eeww

Jom duke u mundue me te bind me shkrime
per me dasht kete zemren time
dhe si po duket po mundohem Kot
jom duke provuar qe nje motmot Poezi kushtuar antarve te forumit! 3666372071

Vetem per ty keta rreshta e shkrova
Te Dua me shkrua po shkon dora
me dit ti sa shume une te du
As Doktori nuk mundet mem sheru

keto fjal nga zemra e shkrova
per ty klea u mundova

Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga WebMaster Wed 9 Jan 2013 - 0:01

hihihi Flm per poezin bre hahaha sa kam qesh un nuk lendoj njeri un dhuroj dashuri ore hahaha
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Fri 11 Jan 2013 - 8:50

Klea

Pse valla kaq shum mu afrove,
me duket ne mua u dashurove
diten e par mua kur me ke pa
Prej te dashurit ishe nda hihihi

edhe qe bere gabim
nuk kom qka te beje profesioni im
bukuria ime ta ndryshoj mendejn
dhe mua ma sherove zemren Perqafffimeee

ja me ne fund sherove nje varr
se ti per mua kishe mall
dashurin e hallin une se hupa
ti erdhe vet une nuk te luta hihihi
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Fri 11 Jan 2013 - 9:33

Per ty Belti

Ti ne Vendlindje,Un ne Shtet te Huaje,
Ti jeton i lumtur une po vuaj
Vendlinda nje vend i bukur
Kur te via atje jam shum maj Lumtur,

Ketu ne Forum te njohin per burreri
te gjithe te rrespektojn te quaj komshi
qdo here njejt dit per dit
qysh nuk te dual asnje armik

te shof shepsh ne qdo tem duke postu
me askend nuk shof se je ngatrru
asgje vrejtje nga ty nuk kom
vetem hallall du me te than


Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Jan 2013 - 9:48

Malsori shkruajti:Klea

Pse valla kaq shum mu afrove,
me duket ne mua u dashurove
diten e par mua kur me ke pa
Prej te dashurit ishe nda hihihi

edhe qe bere gabim
nuk kom qka te beje profesioni im
bukuria ime ta ndryshoj mendejn
dhe mua ma sherove zemren Perqafffimeee

ja me ne fund sherove nje varr
se ti per mua kishe mall
dashurin e hallin une se hupa
ti erdhe vet une nuk te luta hihihi

hihihi
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Esba Fri 11 Jan 2013 - 10:16

sa bukur poezit po per mua ske noj poezi malsor pafajshhhme
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Fri 11 Jan 2013 - 10:31

Klea

Nje Forum Klealove pa Dritare,
Aty hyre dhe nuk u dale,
nuk po ke qef nga ketu me Dal,
Po me thrret edhe un aty me Ardh,

u kenaqem ketu po kalojm Jeten,
Mos jam ënderr shum her e pys Veten,
ketu shume tema ke postue
spo kem koh ne shpi me punue

Po pres per Neser e sod po shkruj
E m´baj per veti si thom Askuj,
Po marr Frym per ty e per Veti,
se po me pelqen muhabeti
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga WebMaster Fri 11 Jan 2013 - 10:33

Hahaha Malsori kujdes zemren se kam frik mos e ke te dobet amon hahaha me verte te kendshme poezite flm shum te pakten na dhuron ndonje buzeqeshje Perqafffimeee
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Fri 11 Jan 2013 - 10:40

Esba

Elsba te lutem rri hala
Me keta dy Sy po du met Pa,
Edhe niher me te pa
se po tutna nuk te shoh Ma,

O zot me jep fort te shkoj te dera
te shoh Elsba parfumit si po vjen era
me lejo ta vendosi ne kok nje kuror
te lutem me lejo ta prek ate dor

po e shoh sa keq pa mu ke mbet
mos po kie deshir veq pak me te prek
rreth e rreth jemi sikur ne kala
ishlla Klea nuk na ka pa

E pra tash po don mem kap Gjumi,
Edhe kesaj poezie i erdh Fundi,
Jam i shtrim me ni An
Ishalla nuk asht Nata e Mram

Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Esba Fri 11 Jan 2013 - 10:43

Malsori shkruajti:Esba

Elsba te lutem rri hala
Me keta dy Sy po du met Pa,
Edhe niher me te pa
se po tutna nuk te shoh Ma,

O zot me jep fort te shkoj te dera
te shoh Elsba parfumit si po vjen era
me lejo ta vendosi ne kok nje kuror
te lutem me lejo ta prek ate dor

po e shoh sa keq pa mu ke mbet
mos po kie deshir veq pak me te prek
rreth e rreth jemi sikur ne kala
ishlla Klea nuk na ka pa

E pra tash po don mem kap Gjumi,
Edhe kesaj poezie i erdh Fundi,
Jam i shtrim me ni An
Ishalla nuk asht Nata e Mram


wowww flm shum sa e mir shum shum flm
Esba
Esba
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Marsille Avignon
Postime Postime : 549
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/12/2012
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Basketbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Ariel Sat 12 Jan 2013 - 1:11

Per Beltin

Ne lagjen e vjeter kur isha
Nje mp papritur erdhi
Beltin mik e kisha
Dhe nje ftese per ktu ma beri.

Hajde mike tha dhe shiko
Se vendin e durrsakes tende po te tregoj
Me mori perdore dhe me ftoi
Dhe qe prej asaj dite me sme largoi

E nisa me Beltin dhe per Beltin po flas
E kam mik te mire, e kam shok per s'mbari
Pavaresisht qe shpesh here e ngas
Se dua qe foton e tij ta shikoj tek avatari

Eshte i vecante...dhe i omel shume
Dhe origjinal si me qen model
E kemi me te bukrin ne forum
Nje i dyte si ai spo na del

Ne plazh namin kishte bo
Sepse n'durres ne vere ishte
Nji durrsake se zune mo
Qe dhonder Durrsi te te kishte juhjjjjj

Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Alberti Mon 14 Jan 2013 - 11:38

Ariel shkruajti:Per Beltin

Ne lagjen e vjeter kur isha
Nje mp papritur erdhi
Beltin mik e kisha
Dhe nje ftese per ktu ma beri.

Hajde mike tha dhe shiko
Se vendin e durrsakes tende po te tregoj
Me mori perdore dhe me ftoi
Dhe qe prej asaj dite me sme largoi

E nisa me Beltin dhe per Beltin po flas
E kam mik te mire, e kam shok per s'mbari
Pavaresisht qe shpesh here e ngas
Se dua qe foton e tij ta shikoj tek avatari

Eshte i vecante...dhe i omel shume
Dhe origjinal si me qen model
E kemi me te bukrin ne forum
Nje i dyte si ai spo na del

Ne plazh namin kishte bo
Sepse n'durres ne vere ishte
Nji durrsake se zune mo
Qe dhonder Durrsi te te kishte juhjjjjj


Hahahahha e kam zen nje durrsake po nuk na eci hahahah flm shum e mir poezia hahahahah je farewww Happy Perqafffimeee

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Thu 17 Jan 2013 - 15:07

Ariel
Te gjith jemi te lumtur
kur na vjen Ariel si nje flutur
leviz nga lulja ne lule per te marr er
poston me ipad 3
Neve na bene nder

per forum eshte qdo here gati
edhe ne Dashuri mir po i hec fati
shtepin e kishte afer deti
te gjith djemt po i ben per veti

po dukesh e bukur si nje pllum
te kemi moter te dojm shum
ne forum hyn me deshir
i nguc djemt pa meshir

poezit tua i lexova
por veten e kom mbajt
me ke detyruar per me qajt
kur me tregove krejt lagjen ke dashnor
me pikoj loti me ra ne dor
thash me vete sherohet
edhe kjo plag e vjeter
ishalla nuk gjen dashnor tjeter
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Ariel Thu 17 Jan 2013 - 23:41

Malsorit

Malsor o deli djal
Me ke lene pa fjal
Me vargjet e fundit
E cove krejt mundin.

Nji gabim tendin ta korrigjoj
Se Ariel vec nji dashuroj
I pari dhe i fundit esht vec ky qe kam
Dhe me mban si zonje, e lumtur une jam
E sma ndjen per kerrkend
Se zemra ime vec per nji ka vend.

Nese e ke fjalen per lagjen ne forum
I kam miq te mire dhe i respektoj shume
Nese e ke fjalen per lagjen real
Me mire spo te flas...se ke me ngel pa fjal ;)

Ok ok po i marr si shaka kto qe ke shkrujt
Se fundja ne virtualitet hyjme me qesh e me lujt. juhjjjjj
Per Malsorin qe njof ne forum
Te lexoj me kenaqesi dhe te respektoj shume.

Vargjet e tua i lexoj me kenaqesi
Dhe si padashje dhe une bera poezi
Nese foton e ke origjinal
Aty dukesh qe je zotni djal.

Malsor tpershendes dhe respekte nga Arieli 8-d-

Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Fri 18 Jan 2013 - 1:17

Ariel
te gjitha te verteta mos i merr
se keshtu ju nguc nganjiher
se poezin e kom shum ne qef
eja te pim nje kaffe per mengjes hihihi

per ty pa qare me duhet me shkrue
se nje vajz besnike ke qellue
jo vetem poezit ke lexue
ke vendos te me besh shoqeri mue

ma kishe shkruar nje poezi
ashtu bukur si di ti
me disa strofa permbi
une jom shqiptar kom merak
nuk kenaqem me pak

une dua poezi me shkrue
e jo me shuplaka me fillue
se kjo luft me duket primitive
ma e keqe se lufta e shkive

ne foto jom krejt origjinal
qe keto ditet e fundit kom dal
dhe po pres ne tavolin nje qaj
besoj shpejt ka me ardh
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Fri 18 Jan 2013 - 1:34

Ariel

kur te shoh me gezon
por zanatin nuk i harron,...
her majtas,... her djathtas,
duke shkruar sa ma haptas
Natë e ditë duke shkruar,
Gjithë forumin na e zbukuruat

Dyfish më bëhet qefi,...
qe ne poezi po tregon
Por imagjinata të mashtronë,...
Vjen tash e më von shkonë!!

Ah moj Ariel... mos ma be kshtu qefin.
Ato komplimentet e tua
Trupin ma rrënqethin...
Kritikat i ban pak ma pak
Je vërtet një vajz e rrall
Më e bukur se në një përrall,.....

Ariel.. e bukur si një zan mali,..
emer te bukur vetes i ke dhan
Gjithësesi mirë po benë
Kush e kush të dal e para,...
Prej fillimit do filloj gara,...
Po të isha ndonjë une me lojen me nis
Ty do të vëja të parën në list

Sa u gëzova që te pash!!
More e bukura e forumit tash,...
Je e para nepër tema,...
Këto fjalë ti them nga zemra
une dy sy me veti gjithmone i maj
Skam pa ma te bukur se ty be po te baj
Hajde Ariel lum FORUMI qe te ka Perqafffimeee
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Sat 19 Jan 2013 - 10:19

Per Klea
E veshur pak me provokime
e shkelqyer ne postime
pergjigjet qdo here pa gabim
kur i lexoj me gezim

Qdo tem menquri tregon
krenohem qe mike e kom
eshte plote shprese
i uroj qdo here sukses

per miken ton komente
ende eshte studente
mjer qunat qka po i gjen
zemren po na e rremben


Andaj ne sekond tregon
nuk ka sy qe e mashtron
e qeshur dhe e hapur qendron
gjerat shpejt i perveteson.

Klea te dua per bes
me nje keng te pershendes
dhe te uroj qdo here fat
ashtu siq ke deshir edhe ti
shpresoj nje kaffe bashk kemi me pi hihihi hihihi
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Sat 19 Jan 2013 - 10:30

për Poetet e poezis

forumista mirë jeni
poezit vall ku i keni,
Lum për antare qe ka ky forum
poezit i kan te bukura shume
por si duket paskan ra ne gjume

-Tema te mira dhe hiq pa shaka
si forumistat KLEA.nuk ka ,
Jeni vertet për levdata
duke postuar po ju nxen edhe nata

Desha t'ju pershendes
te gjitheve me emer
nese nuk ka poezi
e me behet pike ne zemer [oook]
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Malsori Sat 26 Jan 2013 - 0:22

ARIEL

Syri im shum po ka uri
Jo me hanger po as me pi
Por ne ty ARIEL kom ra ne Dashuri
nese te pelqen me le ne Vetmi

Keto jon fjalet e mija
Per ty me ka kap merzija
aq shum me ka marr malli
te kisha hanger per se gjalli
Poezi kushtuar antarve te forumit! 3784912568

Mos prit shume ma jep doren
hajde bashk ta bejm kunoren
Poezi kushtuar antarve te forumit! 2133634253
ka fillue me me humb durimi
i vetmuar spo ka kurfar kuptimi

Hajde pak rri me mume
se shum jom duke mendue
Nervoz po bahem me beso mue
vetem per ty due me shkrue

me sy po te shoh por nuk te njoh
me sy po hjek merzin e dashurin
me sy me sheh te lakmoj me lakmon
shikom ne sy dhe duaje jeten
nese me shikon ne sy ta tregoj te verteten

moj e kqeja e vetes mua me helmove
shpiert e zemer mi shkatrrove
vall kush te mesoj ty ne kete hall
te une erdhe dhe hape nje varr
dit e per dit spo din me u ndal

Ma ke prishur gjumin naten
e askund spo me rrihet diten
kom nje dit me ta nxan priten
pse more gjithe kete nuk po kupton
kete zemer e shpirt qe po te don

kur po hapi syt po heci perpara
me dukesh si nje ëngjull me te bardha
nese ma harron mua e shkon
nje e keqe ka me te nxan

Poezi kushtuar antarve te forumit! 3784912568
Poezi kushtuar antarve te forumit! 3784912568 Poezi kushtuar antarve te forumit! 3784912568
Malsori
Malsori
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Gjermani
Postime Postime : 1966
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/10/2010
Mosha Mosha : 51
Hobi Hobi : Lexim, sport, punë

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Poezi kushtuar antarit te forumit!

Mesazh nga Robi dashuris Sat 26 Jan 2013 - 2:11


Kjo poezi i kushtohet juve te nderuar fomuriste ne kete forum.

Mora lapsin ca fjal per ti shkruar per
kete shoqeri qe ketu dje e kam takuar

Nje dite prej ditesh nje lajm me kan treguar
se eshte nje forum www.klealove.com
a don me te regjistruar

Menjeher ftesen e pranova ketu u regjistrova
shum njerz te rrespektuar ketu dje une takova

Qe nga dje dita e par shum jam befasuar
mirseardhje te bukur te gjith me kan uruar.

Sa her qe jam i vetmuar dhe skam ku te shkoj
hy ne kete forum edhe mendimet e juaja i lexoj.

Te gjitha postimet i lexoj gjdo her e me shum kuptoj
se ne kete jete qe e jetojm ka njerz me shum qe te rrespektojne

Ka tema te bukura ketu qe me bejn shum mua te mendoj
nganjhere ka raste kur diqka ketu lexoj edhe loti te me shkoj

Edhe pse asnjerin prej jush nuk e kam taku por
per secilin prej jush nga nje poezi nje dite kam me krijuar.

Edhe pse jemi te ndar ane e kend botes te shperndar
mirpo ketu jemi te bashkuar dhe kurr se ndjejm veten te vetmuar e te ndar.
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Arabela Sat 26 Jan 2013 - 2:55

shume bukur,,,urime,,,edhe per mua vlen e njejta gje,,,e vleresoj shume shoqerine tuaj,,,
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Arabela Sat 26 Jan 2013 - 3:04

hihihi hihihi hihihi hihihi hihihi talente jeni,,,,bravo,,,u kenaqa duke lexuar,,,, i.l.u i.l.u
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Robi dashuris Sat 26 Jan 2013 - 3:09

per Arabela. qe komentoj e para.

Personalisht ty nuk te njoh
por disa gjera po i shoh
je goce e mire dhe shum puntore
nuk te ik azgje ty prej dore

para pc- rri gjith diten
se merre vesh koha se si te iken
muziken metal ke fiksim
sepse ajo te ve ne mendim

mu be qefi qe ketu ty te njojta
prandaj keto vargje ti kushtova
te kesh me shume besim te keshilloj
dhe nje perqafim nga larg te dergoj
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Arabela Sat 26 Jan 2013 - 3:16

Robi i dashurise

Shume e shume here e gjen te verteten
shkon ti shume larg per te gjet vetveten
sa me shoqeri,sa here dhe vetem
e kerkon pervojen ne menyre te paepur Dhurt
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 28

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Robi dashuris Sat 26 Jan 2013 - 6:32

per Neta E:

Per kete pune
une shume mire e di
je me e mira kete edhe ti e di.
gjithsesi do futem ne pune
disa vargje per ty do shkruaj
dhe cfar mendon ti me thuaj

je vajze e embel sa me ska
goc si ty me nuk ka
me ty mund te flas qete e qete
se ti shume mire e di vete
se njeriu kur nuk gjykohet
por vetem keshillohet

ty te uroj gjith te mirat
se nuk i meriton fare te keqiat
ne jete pac gjithmon fat dhe dashuri
gjithashtu dhe mbaresi e lumturi

mezi pres nje her ne jet te takoje
dhe shume fort te perqafoj.
Robi dashuris
Robi dashuris
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Itali torini
Postime Postime : 381
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/01/2013
Mosha Mosha : 40
Hobi Hobi : Zemra jote ne doren time!!

https://www.facebook.com/meperqafo

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Poezi kushtuar antarve te forumit! Empty Re: Poezi kushtuar antarve te forumit!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi