Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhoma e bebit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dhoma e bebit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dhoma e bebit

4 posters

Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Dhoma e bebit

Mesazh nga Vizitor Thu 23 Sep 2010 - 12:54

Përpara se të lindë bebi, është shumë e rëndësishme, të zgjidhni disa probleme në fillim- pas lindjes së tij, koha juaj do ti dedikohet totalisht bebes tuaj.
Të blerit rroba, produkte bebesh dhe sigurisht organizimi I dhomës së bebit tuaj.
Më poshtë janë disa këshilla të nëvojshme;

Dollapi I rrobave
Bebi juaj do të ketë nevojë për dollapin e vet të rrobave, pasi përderisa bebet rriten shumë shpejt, është e sigurtë që bebi juaj do të ketë nëvojë për shumë rroba.
Vendosini rrobat që nuk I bëjnë më në një sirtar të vecantë, ndoshta do t’ju duhen përsëri nëse dëshironi të keni një bebe tjetër më vonë.
Ose në dëshironi ti dhuroni, të paktën do të dini se ku I keni vendosur.

Rafti I librave

Eshtë shumë e nevojshme të të pasurit një raft librash diku në dhomën e bebit. Mund të vendosni aty libra, lodra, produkte bebesh, pampers, pecetat e bebit, pudrën- e cdo gjë tjetër që mund t’ju nevojitet.

Kosha

Shumë prindër mendojnë se janë shumë të nevojshme. Ato janë pajisje ruajtëse të mrekullueshme. Ato mbajnë cdo gjë, nga lodrat deri tek këpucët.

Me pak durim dhe kohë, arredimi I dhomës së bebit mund të jetë dicka shume e këndshme, përpra lindjes së tij/saj.

Më poshtë kemi menduar t’ju sygjerojme disa model të ndryshme arredimi dhome.

Dhoma e bebit Dhomebebi

Dhoma e bebit Dhomebebi1

Dhoma e bebit Dhomebebi2

Dhoma e bebit Dhomebebi3

Dhoma e bebit Dhomebebi4

Dhoma e bebit Dhomebebi5
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Ariel Fri 19 Nov 2010 - 4:54

Jo vetem per bebe...per femije....
muret dhe tavani... nice.

Dhoma e bebit Girlsbedroomandlivingro
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 19 Nov 2010 - 5:03

Me lejoni qe te them qe, me te vertete jane te bukura jashte mase, por nuk e di, me duken si shume te tepruara edhe kaq, sepse fundja e fundit, thjesht bebe eshte, dhe nuk kupton asgje nga ambienti qe jeton apo e rrethon.
Per mendimin tim, nje bebe ka me shume nevoje per ngrohtesine dhe dashurine prinderore, se sa per tere keto oriendi, pasi koheve te fundit, kam vene re shpesh here, qe familje te pasura, me te vertete i kane kushtet dhe nuk iu mungon asgje, per tia krijuar nje ambient te tille femijeve te tyre, por me e keqja eshte qe, ato nuk munden qe te kalojne kohen e duhur me femijen e tyre qe rritet dita dites, ne duart e sherbetores apo pastrueses se shtepise.

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Ariel Fri 19 Nov 2010 - 5:15

Me teper per dekoracion muri...

Dhoma e bebit BABYROOM_04_thumb

Dhoma e bebit Babyroom

Dhoma e bebit Cottontale_room

Dhoma e bebit Baby-Room-Decorating-Ideas

Dhoma e bebit RMS_edenpeter-colorful-nursery_s4x3_lead

Dhoma e bebit BabyRoom

Dhoma e bebit Pinkpopamycoe

Dhoma e bebit Baby-room-color1

Dhoma e bebit Photo_video_166749949_medium

Dhoma e bebit Baby_nursery_decorating_ideas2

Dhoma e bebit Boys-room-toddler-farm-theme

Dhoma e bebit Baby-nursery-decorating-ideas-19

Dhoma e bebit Baby-room-color

Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Ariel Fri 19 Nov 2010 - 5:17

Saimiri shkruajti:Me lejoni qe te them qe, me te vertete jane te bukura jashte mase, por nuk e di, me duken si shume te tepruara edhe kaq, sepse fundja e fundit, thjesht bebe eshte, dhe nuk kupton asgje nga ambienti qe jeton apo e rrethon.
Per mendimin tim, nje bebe ka me shume nevoje per ngrohtesine dhe dashurine prinderore, se sa per tere keto oriendi, pasi koheve te fundit, kam vene re shpesh here, qe familje te pasura, me te vertete i kane kushtet dhe nuk iu mungon asgje, per tia krijuar nje ambient te tille femijeve te tyre, por me e keqja eshte qe, ato nuk munden qe te kalojne kohen e duhur me femijen e tyre qe rritet dita dites, ne duart e sherbetores apo pastrueses se shtepise.

Sinqerisht:
Saimiri...

Ato te mesipermet me mire se ty nuk i ben askush mireseerdheet mireseerdheet
dhoma e gjumit ka lezet te jete e bukur dhe e rehatshme...
Fiksimi im ne shtepi jane muret dhe tavanet... mireseerdheet
Sa te besh ti ate bebin tend ...ah si ke per t'ja bere dhomen e gjumit, si te nje princi te vogel mireseerdheet mireseerdheet
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 19 Nov 2010 - 5:19

Sikurse e thashe, nuk jam kundra qe edhe dhomen tia besh te bukur bebit, por deri diku, jo edhe kaq shume te egzagjeruar, sepse sapo te nbushe 10 vjec, do te thote, qe kjo dhome nuk i pelqen me, ndaj dua nje tjeter dhome me te madhe, me gjera me te shtrenjta dhe ku ta di une, e me the, e te thashe...

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Ariel Fri 19 Nov 2010 - 5:23

Po 10 vjet nuk jane pak, se atehere behen dhe orendite e shtepise per tu nderruar... mireseerdheet
po cdo gje sipas mundesive ... edhe me pak lek behet dicka e kendshme.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 19 Nov 2010 - 5:24

O po ju femrat, vetem se si e si te shpenzoni parate e keni mendjen... hahahahaaaaaa
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 19 Nov 2010 - 5:30

Sdo egzagjeroja shume..se fundja ne dhomen time do e mbaja te pakten derisa te behet 1 vjec/e.. mireseerdheet
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 19 Nov 2010 - 5:32

Shyqyr qe doli njera, qe nuk i ka qejf tere keto egzagjerime te hershme...

Respekte nga une, Ermelinda.

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 19 Nov 2010 - 5:42

Te flm..respekte gjithashtu i nderuar

Nuk eshte keq qe bebi te kete nje dhome te mire..te kompletuar..por secili ka shijen e vet.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 19 Nov 2010 - 5:45

Asgje Ermelinda, pasi me te vertete e meritoje nje falenderim te sinqerte dhe miqesor nga ana ime.

Edhe une keshtu po them, por nuk jam aspak dakord qe te behen shpenzime ekstreme, ne nje kohe qe nuk jane aq te nevojshme aq sa eshte dashuria, qe prinderit munden ti dhurojne nje bebeje.

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 19 Nov 2010 - 5:59

Pikerisht..bebi si fillim nuk din ca eshte dhoma..lulet apo dhe krevati luksoz.
Po e mar shembull mbesen time..eshte 5 tani..motres kur i lindi djali ajo shkoi e ja rregulloi dhomen me lloj lloj gjerash e ku di une kur hyre ne te mu duk vetja si ne ndonje shtepi politikani..kur ka qene mbesa e vogel nuk kane patur dhe shume mundesi te bejne te njejten gje per te....dhe ajo vazhdoi tha..pasi e kapi si tip xhelozie...."o mami e mua ju sme keni bere kshu dhomen kur kam qene baby pse?"..e pastaj tha...due dhe une te fle me bebin ne kete dhome sepse me pelqen shume...e keshtu i thashe motres..e shef ec kthej shumicen e gjerave ose beja dhe kesaj dhomen njesoj.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 19 Nov 2010 - 6:01

Shume e drejte, sepse edhe femijet shohin dhe degjojne cdo dite, teksa rriten vazhdimisht. Ndaj nuk jane te pavlera kushtezimet ne jete...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Ariel Fri 19 Nov 2010 - 6:13

ehe flisni flisni ju se s'jeni bere akoma me bebe hahahahahaa
Une thash sipas mundesive mo..jo te leme pasurine ne dhomen e bebit... mireseerdheet mireseerdheet
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dhoma e bebit Empty Re: Dhoma e bebit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi