Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Facebook e ka “seriozisht” punën e celularit? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Facebook e ka “seriozisht” punën e celularit? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Facebook e ka “seriozisht” punën e celularit?

Shko poshtë

Facebook e ka “seriozisht” punën e celularit? Empty Facebook e ka “seriozisht” punën e celularit?

Mesazh nga Alberti Sat 25 Sep 2010 - 0:26

Facebook e ka “seriozisht” punën e celularit? Thumbnail.php?file=fa_537369927

Facebook thuhet se është duke punuar me prodhuesin e pajisjeve mobile INQ Mobile, për të krijuar smartphone të branduar që do të shiten në SHBA përmes operatorit AT&T dhe në Evropë pëmes operatorëve tjerë, thekson një raport i ri.
Sipas Bloomberg, që citon “persona të afërt me çështjen” si pjesë të burimit të saj, pajisjet do të lansohen në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm në SHBA dhe Evropë.

Facebook ka hedhur poshtë vazhdimisht mundësinë se ka plane për të lasnuar celularin e vet duke thënë se “Facebook nuk po ndërton një celularë. Pikëpamjet tona janë të bazuara në atë se të gjitha përvojat do të ishin më të mira nëse ato do të ishin sociale, kështu që integrimi i tyre thellësisht me platformat dhe sistemet operative ekzistuese do të ishte një mënyrë e mirë për ta bërë këtë”.

Megjithatë sipas një analize të bërë së fundi rreth kësaj çështjeje është gjetur se një çerek i përdoruesve të Facebook do të blinin një celularë të branduar nga Facebook.

Sipas Bloomberg, AT&T që është operatori i dytë më i madh në rrjetin e celularëve në SHBA dhe që mban të drejtën ekskluzive për shitjen e iPhone, ende nuk ka nënshkruar një kontratë me Facebook por pritet që të veprojë pozitivisht në këtë aspekt.

INQ Mobile ka punuar me Facebook edhe më parë, duke shitur celularë me veçori të Facebook, por ajo ka hedhur poshtë mundësinë për të bërë diçka të këtillë.

Por më duhet të shtoj se më mirë do të ishte që Facebook të kujdeset për mbarëvajtjen e faqes së saj kryesore, sesa të futej në gjëra të cilat i ka sprovuar edhe gjiganti Google, por në fund u tërhoq.

Alberti
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 41743
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 23/11/2009
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Tenisi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi