Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Perla forumore! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Perla forumore! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Perla forumore!

+6
Daku
Emona
Єямєℓiиdå
Ambra
WebMaster
Poeti Dhimbjes
10 posters

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

Perla forumore! Empty Perla forumore!

Mesazh nga Vizitor Fri 22 Oct 2010 - 9:36

Nje pjese te cmuar te kohes e kalojme ketu, kush me shume e kush me pak. Kalojme ketej e leme gjurmet tona, …..Ikim, shtegtojme, thithim nektare ne tjera lule dhe ca nuk kthehen, ca kthehen,….. e ca kthehen ne nje apo nje forme tjeter. Ajo/ai qe mbetet ketu dhe qe na pret gjithnje zemerhapur eshte forumi Kle@Love, cdo here I fresket, me gjurmet tona qe kemi lene ketej, dhe, gjurmet nuk harrohen kurre, kurren e kurres, ato jane shembelltyre jona qe qofte me prezencen tone apo jo, nuk do harrohen aq lehte. Ca nga to jane te keqija e ca nga to vertete jane perla qe kohe pas kohe ja vlene te kthehemi e ti lexojm, rilexojm e prape ti rilexojm. Anetaret vine, shkojne, treten udhekryqeve te botes por gjurmet ( perlat – ato me te bukurat te shkruara me thjeshtesi apo delikatese ) ato qe une dua ti trajtoje ne kete teme jane margaritaret qe shendritin ketej dhe ju bejne te kujtoheni kohe pas kohe.

Ju ftoje qe ne kete teme te sillen ato shkrime te shkruara nga nje anetar apo ish – anetar i cilin shkrim ka lene tek ju nje mbreslenje te vecante dhe konsideroni si perle forumore. Ju kisha lutur qe te fokusoheni e te sillni vetem shkrimet kur jeni te sigurt qe e ka shkruar anetari.

Une sonte do sjelle dicka nga Saimiri anetar i forumit....

Perfundimisht u lodha ne krahet e ketij Kurbeti, ku ne shpirt malli me rendon per Vendlindjen...

Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 22 Oct 2010 - 12:15

Pike se pari, kam nderin dhe kenaqesin qe te te uroj ty Arjana, per hapjen e nje teme te tille, qe me siguri ne mos 100 %, te pakten 99 %, nuk do i shkonte mendja askujt nga ne anetaret e tjere, per nje teme te tille, ne lidhje me postimet qe leme ne forum, dhe ashtu papritur largohemi nje dite, dhe mbase edhe nuk ritkthehemi me kurre ne kete forum...
Gjithsesi do te doja edhe te te falenderoja per sjelljen e kesaj shprehjes time ne lidhje me kurbetin, ne kete teme, teper teper mbreselenese...

Sinqerisht me shume respekt:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga WebMaster Fri 22 Oct 2010 - 12:39

E bukur shum tema faleminderit Arjana me pelqej shume

Po sjell nje poezi kushtuar forumistave edhe forumit

Rrethe forumit tonë të përbashkuar
Me një dëshir me një qëllim
Të gjithë këtu të regjistruar
Të japim në forum ndonjë mendim

Prej forumit tonë veq ai largohët
Që nuk don të diskutoj me motra e vellezrit shqiptare....
Kush është antare regjistrohët
Sepse e ndjen vetën Shpipetar

Pranë pc do të qëndrojm
Për forumin tonë të postojm
Sepse www.klealove.com
ne të gjithë e adhurojm...

Forumi www.klealove.com për gjithmonë do të rroj
Për derisa shkrime këtu postojn
Ne këtu do të qëndrojm.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 22 Oct 2010 - 12:49

Dhe tani, nje poezi nga Arjana, per tia bashkangjitur kesaj Perle.

Arjana - Pagjumesia...

Pagjumsija me është kthyer ne normalitet.
Nuk është me thjeshte panik mospagjumesije.
Me është kthyer ne një rutine te pernatshme.
Ne një dicka qe dhe ndoshta e shijoj,
ose me mirë kam mesuar ta gezoj.
Nuk ka me bukur,
se sa te qendrosh deri natën vone zgjuar,
ateher kur e di qe e tere dynjaja fle.
Ateher kur mund te hap perdet e dritareve,
e te shoh një qiell pafundesish.
Te shikoj se si shuhen yjet.
e si se zbardh nata deri ne agim.
Keshtu qe une natën time do ta shijoj.
Do e shijoj me shumë se sa diten qe do te vij.
Do te ndez qirinj te tjere,
qe te me mbushin mushkrijte me erera lendinash.
Do te degjoj ato tinguj qe me cojne tek ti.
Do te lexoj ate librin deri sa te arrij tek fleta e fundit.
Keshtu qe kur te zgjohem te nesermen ne mengjes.
Te them me plote gojen qe kam enderruar një enderr te vertet.
Kam jetuar natën me vetmine time!
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 23 Oct 2010 - 1:56

.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 23 Oct 2010 - 1:59

Ndersa kjo eshte nje thenie Dashurie nga Arjana:

-Sot me shume per ty me mori malli sepse larg kemi qelluar, shume shume kilometra por shpresoj qe zemrat tona sjan as me milometra. (Arjana)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Vizitor Sat 23 Oct 2010 - 2:00

Postuar nga Elvira,princesha e forumit...

Ne Mendimet e Mia je..!!

Ne mendimet e mia je vetem ti
se sa te kam dashur vetem zoti e di
ti ne jeten time ishe me rendesi
nje zemer e vetme qe me sjelli dashuri...!!

Sa do te zgjase kjo agoni
kurr nuk do te mund ta di
kurr ne jete smunda ta mendoj
se vetem ty do te dashuroj.!!

Tash per ty vuaj e mbaj zi
tash te vajtoj dhe per ty mbaj ironi
tash te urrej apo ende te dua
tash ne zemeren time mbaj veq
kujtimet tua!!

S'di si te them me ndryshe
jeten time ti e prishe
zemren time te vetme ti e theve
kurr ne jetee me nuk mu ktheve !!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 23 Oct 2010 - 2:11

Ja edhe nje thenie nga Klea, per njeriun....

-Me kalimin e kohes, dhimbjet shtohen po forca e njeriut qenka shum e madhe... (Klea)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Vizitor Sat 23 Oct 2010 - 2:20

Marre nga intervista personale e Saimirit...poezi kushtuar nenes...

MË FAL NËNA IME ?!...


Nëna ime nënë e dashur,
pa ty zemra më është plasur!
Para kohe unë u plaka,
këtij kurbeti i rëntë flaka!

Nga ti ika u largova,
dhe e di që të lëndova!
Por ja që Zoti më dënoi,
pa ty nënë unë të jetoj!

Në ëndërr jam me ty ç'do natë,
edhe përse ti ndodhesh larg.
Të gjitha dhimbjet m'i shëron,
kur dora jote më ledhaton.

Më duket vetja si jetim,
këtu larg teje në mërgim!
Ndjenjat m’i ndryshku vetmia,
e shpirtin m'a braktisi lumturia!

Pa ty o nënë e shrenjtë,
e rëndë qenka kjo jetë!
Mallkuar qoftë ky fat i zi,
që padrejtësishtë me ndau nga ti!

Prej ditës kur dola në kurbet,
një faj i rëndë në zemër më vret!
Pesha e tij po më hap plagë,
që përjetë do të rrjedhin gjak!

Të lutem më fal nëna ime,
që të lashë në hidhërime?!
Më fal që po derdh lot për mua,
dhe mos harro se unë shumë të dua.

Te dua me shumë se jetën time,
dhe për këtë nuk kam dyshime!
Pritëm nënë edhe për pak kohë,
se do te kthehem njëherë e përgjithmonë.

Besomë nënë se së shpejti do të vij,
e lotët në sy do të t'i fshij.
Do të të marr në përqafim,
gjersa t'a shuaj këtë mallin tim...

© Saimir Murati...Londër, Shkurt - 2005[/b][/u]
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 23 Oct 2010 - 2:24

Marre nga tema Zhgarravina...dedikuar vetes, te nisur nga Arjana...

Arjana - Do t'i trazoj yjet...

Do ti trazoj yjet ...
Me nje dore te nxituar....
Nervoze, si ne faj
Do ti trazoj yjet...
Pluhuri i tyre te bjere mbi toke..
Te ndricoje mendjet tona...
Te erreta ashtu si jane..
Do ti shpupuris yjet...
Si borzilokun ne mengjes...
Po kam frike se...
Nuk na mjafton!
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 23 Oct 2010 - 2:28

Nje poezi nga Klea, marre nga tema ''Poezi te dalur nga shpirti''

Klea - Eshte keshtu jeta

Kurre skam menduar,
se largohesh nga une.
M'a fike qiririn e dashurise.
M'a bere zemren shkrume.
Ku e kam dashurine,
a thua kush ma mori
perpiqem e digjem.
Pyes pse me treadhetoi?!
Pse femra e zeze lind e vuan?!
Pse dashuria eshte per te shkrumuar?!
O zot me trego rrugen e dashurise.
O zot me ndihmo dhe bisedo me mua.
T'a qaj hallin tim se sa fort e dua.
Se vetem ti mundesh te me ndimosh,
qe shpirtin tim te ma sherosh....!!!

Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 15 Nov 2010 - 4:21

Po ju sjell tani nje thenie nga Ermelinda, anetare e ketij forumi, te cilen e kishte postuar tek tema: Thoni Dicka...

-Une jam ajo qe do vdes ne momentin kur do vije ora ime, ndaj me lini te jetoj jeten time ne menyren qe une dua. (Ermelinda)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 15 Nov 2010 - 11:24

Ja edhe nje tjeter theni, mjaft te kuptimte dhe te vlefshme te sapo postuar nga Ermelinda...

-Vjehrren duaje porsi nene sepse edhe nena jote do behet vjeherr nje dite. (Ermelinda)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 20 Nov 2010 - 2:07

Ndersa kjo perle qe po ju sjell tani, eshte firma e anetares se nderuar, Ariel...

-TE DASHUROSH NUK ESHTE ASGJE, DASHURI E VERTETE ESHTE TE BEHESH NENE. (Ariel)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Vizitor Sat 20 Nov 2010 - 2:59

Une po sjell nje koment nga anetarja e respektuar si dhe mikja ime me e mire Ambra sepse e meriton ta konsideroj si te tille shume sinqerisht...marre nga tema:A jeni penduar qe ishit te mire?E cila me kete shkrim me shpreh e mua ne nje fare menyre....Ambrushe na mungon Perla forumore! 729582

Miresia eshte dicka relative, qe cdokush e interpreton si te doje, une bej per te tjeret dhe pergjithesisht nuk pendohem, por gjithmone duke u bere te qarte se nese dikush fitoi prej meje, kjo gje ndodhi sepse desha une, sepse isha vete une ajo qe lejova dicka te tille. Ambra
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 21 Nov 2010 - 2:49

brava brava brava brava brava brava brava brava brava brava brava
Shume e vertete, ndaj te lumte Ambra per keto qe ke thene...

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Vizitor Sun 21 Nov 2010 - 3:00

Dua te hedh ne kete artikull nje teme qe ka permbajtje te permbledhur prej Mikut tim Saimir, ku aty jane vjershat dhe poezite e tij...

Vargje poezie te shkruara nga une... (Saimiri)

Kenaqesi e vecante, menyra artistike e Saimirit... URIME... mireseerdheet
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 21 Nov 2010 - 4:44

Anetari Tonii, kishte postuar nje shkrim, tek tema ''Cfar ju mundon?!'' qe me te vertete me ;preku ne thelle ne shpirtm dhe mendoj se ka prekur dhe do te preke, thelle dhe ndjeshem shpirtrat e te gjithe atyre qe e lexojne, dhe kane sadopak meshire te mbetur ne zemer...

Shkrimi eshte i Tonii-t:
-Me mundon fakti se kur eci rruges me syt pertok dhe her her duke car me shikim ret shoh perreth ata pleq me rrudha ne ball me floket e bardh fisnike tek perbuzen nga goj te ndyra adoleshentesh, tek anashkalohen e perbuzen lart e posht ne koridoret e spitaleve, tek trokasin dyerve te administrates porsi femij jetim, ne syt e tyre ka trishtim ata nuk qajn lotet ju jan shterur nga vuajtjet e mundimet e dekatave , un nje lot e kam e fal , kush ka nje lot per ta falur le te bashkohet ne humanizmin shpirteror ta bejm pak te kuqe me njolla dashurie qiellin qe nxin sterr...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Ambra Sun 21 Nov 2010 - 8:19

Anna shkruajti:Une po sjell nje koment nga anetarja e respektuar si dhe mikja ime me e mire Ambra sepse e meriton ta konsideroj si te tille shume sinqerisht...marre nga tema:A jeni penduar qe ishit te mire?E cila me kete shkrim me shpreh e mua ne nje fare menyre....Ambrushe na mungon Perla forumore! 729582

Miresia eshte dicka relative, qe cdokush e interpreton si te doje, une bej per te tjeret dhe pergjithesisht nuk pendohem, por gjithmone duke u bere te qarte se nese dikush fitoi prej meje, kjo gje ndodhi sepse desha une, sepse isha vete une ajo qe lejova dicka te tille. Ambra

Anna, mikja ime, me te vertete po me ben shume pershtypje ky shkrim, FALEMINDERIT! A thua e meritoj gjithe kete konsiderate prej teje....
Te perqafoj!

Saimiri shkruajti: brava brava brava brava brava brava brava brava brava brava brava
Shume e vertete, ndaj te lumte Ambra per keto qe ke thene...

Sinqerisht:
Saimiri...

Saimir, faleminderit, me behet qejfi qe ju ka pelqyer ky shkrim imi!
Ambra
Ambra
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne boten time....
Postime Postime : 2348
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 21 Nov 2010 - 8:42

Asgje, kjo kenaqesi me perket mua, pasi qe ti me jep shancin te lexoj nje mendim kaq te mrekullueshem qe ke...

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 26 Nov 2010 - 14:29

Tek po lexoja tek tema: ''Cfare eshte jete... jepni perkufizimin tuaj,
me zune syte nje shprehje te mrekullueshme qe e kishte postuar Klea,
ndaj edhe mendova qe ta rendisja ketu sebashku me perlat e tjera te ketij forumi...

-Jeta eshte formule sikur matematike po e dite ate formule do te zgjedhesh detyren ashtu edhe jeten po e kuptove edhe ajo do te kuptoj ty... (Kle@Love)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 28 Nov 2010 - 13:07

Thenia e dites..
"Fjala dhe vepra e mire, gjithmone eshte autoresi e njeriut te mire"..Saimiri

brava
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 28 Nov 2010 - 13:12

E si mundja t'a leja pa sjellur edhe kete perle tjeter te Ermelindes, e cila e ka postuar tek tema; Thenia e dites...

-Bukuria pa nder...si trendafili pa ere. (Ermelinda)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 28 Nov 2010 - 13:24

Tema: Larg nga........
Larg nga nena dhe babai.
Larg jetoj dhe vetem qaj.
Larg Atdheut, malli me ka marre.
Larg ne toke te huaj e ne shpirt i vrare.

© Saimiri...
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 2 Dec 2010 - 2:36

Ja nje tjeter thenie, shume e bukur dhe e rendesishme per nje shqiptar, e shkruar nga stralli, tek tema, ''Shkruani dicka duke filluar me fjalen -Mos-''.

- ...Mos më shkil në nder, popull e atdhe, se vdes si me le. (stralli)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 2 Dec 2010 - 4:17

Ja edhe nje tjeter shprehje e bukur dhe shume domethenese, nga antarja e forumit Ermelinda, postuar ne temen ''Thenia e Dite''...

- Karakteri formohet ngadalë, por ai mund të rrënohet me një shpejtësi të pabesueshme.. (Ermelinda)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 6 Dec 2010 - 2:13

Dhe ja ku vjen serish ajo, Ermelinda pra, me ato theniet e saj te ndritura,
qe te kenaqin me te vertete shpirtin kur i lexon, pasi kane jo vetem
domethenie por edhe mjaft ndjeshmeri...
Thenie e saj qe do tju sjell tani, eshte postuar nga vete ajo, tek tema:
Aforizma & Thenie te tuajat personale.

-U lodha duke ndryshuar, por asnjeher nuk arrita tu pershtatem gjerave,
dhe vendosa qe te rri kjo qe jam, sepse bota asnjeher ska ndryshuar per
mua... Nuk ke nevoje te ndryshosh per te qen mik/mikesh me mua...
thjeshte a ke kohe te lexosh, se jam si nje liber, qe permban brenda,
humor, dashuri, hidherim, besnikri dhe optimizem per jeten...
(Ermelinda)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 12 Dec 2010 - 13:12

Para nje apo dy ditesh, i pata drejtuar nje pyetje shume anetareve, tek Nenforumi Intervista me anetaret e forumit, dhe teksa po i lexoja sonte me kenaqesi pergjigjet qe sejcili kishte dhene, nder te gjitha, me terhoqi vemendjen pergjigja e anetares Ariel, dhe mu duk me te vertete nje perle e rralle fjalesh qe e meritonin te silleshin ketu me nder dhe kenaqesi...

Pyetja ime ishte:
-Familja per ju eshte?

Ndersa pergjigja e dhene nga antarja Ariel ishte:

-Gjeja me e shenjte qe kam...
Gjithe universin aty e kam... dashurine,jeten, shpirtin, zemren, driten e syve... yjet, forcen, shpresen ....
Nuk ka fjale per ta emertuar....
(Ariel)
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Mon 21 Feb 2011 - 4:59

Vargjet qe po j'u sjell tani, duke i renditur tek perlat e ketij forumi,
i perkasin Kleas dhe jane vargje me te vertete shume domethenese
per njeriun, ndaj edhe mendova ti vendosja ketu duke hapur nje
dritare me shume qe te lexohen nga gjithkush...
Klea - Atje.

Atje me nje luge kam ngrene.
Buken dikur copa e ndaja.
Krypen e ngjyja me vaj.
Edhe te qeshurin e beja te qaja.

Atje me shikonin me cudi!
Me pershendesnin me dhembshuri!
Me thon sa mire qe reagon.
Zoti me dha lumturine,
por s'me dha pasurin...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Emona Tue 31 May 2011 - 1:16

Eshte Hera e Pare Qe un Sjell Nje shkrim Ketu ....Ne Perlen Forumit.
Sjelle ne Thenie te Ermelindes.


Ajo që lëm pas nuk është ajo që është gdhendur në gur monumentesh ,
por ajo që është e thurur në jetën e të tjerëve.. (Ermelinda.B)

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 24 Jun 2011 - 12:21

Ndersa kete here do te kisha deshire qe tju njihja akoma edhe me mire me disa vargje te antarit te nedraur, Psikologut_wolf, te cilat i lexova tek tema Poezi te ndryshme ne nenforumin e Poezise.
Mua personalisht me pelqyen vertet keto vargje ndaj edhe po jua sjell ketu duka i bashkangjitur me Perlat e tjera te ketij forumi.

Lexim te kendshem dhe shpresoj qe tju pelqejn vertete.

Psikologu_wolf - Liria...

Liri te gjithe duam
dhe une kete kerkoj
liri sdi kujt i thua
pa te ka kohe qe jetoj

sa veshtire qenka jeta
ketu ne dhe te huaj
sa shume me mungon
vendi im dhe ata qe dua

Ngelem large ne mergim
si zogjte pa fole
liria eshte vendim
ku kam prinder dhe atdhe.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Fri 24 Jun 2011 - 12:30

Teksa po lexoja serish disa poezi ne temen ''Disa Vargje te Thurura nga Tonii, nuk munda te rrija pa i sjellur disa vargje te tijat ketu, pasi vertet e meritojne qe te jene ne kete teme.
Ndaj kete here perzgjodha vargjet e renditura nen titullin e pozise, Vjeshta.

Ju uroj lexim te kendshem...

Toni - Vjeshte

pike loti pikon qielli
permbi gjethet e ren te vjeshtes
dhe andej nga jugu krejt
vine rete pran njera tjetres

pike loti pikon qielli
sperkat token me parfum
me parfum shiu te vjeshtes
erdhi shpejt gjer tek une

pike loti, pikon qielli
cdo pike se le te shkoj kot
se ckam deshir aq shum te ndjej
te me lage trup, buze e floke

pike loti pikon qielli
vjeshta me kuror princesh
une kalors i saj po shkoj
permbi gjethe, shi e ndjenj.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Daku Sat 25 Jun 2011 - 2:41

Duhet te sillni Batuta nga postimet e Forumisteve jo Poezi te cilat mund te jene bere copy paste diku .
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga qershicka Sat 25 Jun 2011 - 3:06

Vertet te bukura keto copeza te forumisteve tone!
qershicka
qershicka
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ku ka diell
Postime Postime : 1560
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/09/2009
Mosha Mosha : 70
Hobi Hobi : Mesuese .Muzika,letersia,turizmi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sat 25 Jun 2011 - 12:09

Me_I_Bukuri_Katunit shkruajti:Duhet te sillni Batuta nga postimet e Forumisteve jo Poezi te cilat mund te jene bere copy paste diku .

Eshte e vertete kjo qe thua ti i nderuar, por duke qene se i kane
postuar vete dhe pa e cituar se kush tjeter i ka shkruar, kam
menduar se i kane shkruar vete keto vargje Poezie, ndaj edhe i
kam konsideruar si perla te forumit.
Shpresoj qe te mos je zhgenjyer pike se pari per vete, dhe te mos
ju kem zhgenjyer as ju te tjereve.

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Daku Sun 26 Jun 2011 - 3:03

Jo jo nuk dyshoj tek poezit e tua po e mora ne kuptimin : Perla forumore=Me thenie te antareve , batuta te bukura ose te mencura ndaj bera ate sugjerim , se kshu tema me Poezi ka dis aketu ne forum ndaj thash.

Tung shoku
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 43
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Sun 26 Jun 2011 - 8:27

EmoNa shkruajti:Eshte Hera e Pare Qe un Sjell Nje shkrim Ketu ....Ne Perlen Forumit.
Sjelle ne Thenie te Ermelindes.


Ajo që lëm pas nuk është ajo që është gdhendur në gur monumentesh ,
por ajo që është e thurur në jetën e të tjerëve.. (Ermelinda.B)

Faleminderit sis.. rose53
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 26 Jun 2011 - 9:52

Me_I_Bukuri_Katunit shkruajti:Jo jo nuk dyshoj tek poezit e tua po e mora ne kuptimin : Perla forumore=Me thenie te antareve , batuta te bukura ose te mencura ndaj bera ate sugjerim , se kshu tema me Poezi ka dis aketu ne forum ndaj thash.

Tung shoku

Jo, jo, une nuk e kisha fjalen vetem per poezite e mia, por per te gjitha.
Gjithsesi edhe ajo qe thua ti eshte me se e drejte, ndaj sejcili ka mundesine
qe te beje perzgjedhjet e veta dhe te sjelle dicka te bukur ne kete qe,
edhe ai/ajo mendon vertet se mundet te konsideroher si nje perle.

Sinqerisht:
Saimiri...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Nella Wed 23 Jan 2013 - 0:37

Qielli eshte shume i vrenjtur,presim deboren nga nje moment ne tjeter.
Sot i veshur rende,per tu ruajtur nga era e akullt qe hyn nga te gjitha cepat lexova nje gje te bukur.
Jo se ben shume ftohte,por ndihet dimri.
Qe thoni,lexova dicka qe me ngeli ne kujtese.
Pse te presesh dike qe te dhuroje nje tufe me lule kur mund te zbukurosh oborrin e shpirtit tend.
Pak a shume ky ishte kuptimi.
Tani te themi te drejten,ajo tufja me lule eshte mesazhi qe presim nga shume kohe.
Eshte e lehte te thuash zbukuro oborrin tend.Kete mund edhe ta besh duke pritur lulet apo jo.
Sigurisht qe po,por keto lulet spo arrijne,si duket kane humburr rrugen ose kane gjetur nje oborr tjeter.
Ateher eshte e kote te presesh,sepse nuk ja vlen koha e humbur ne pritje,edhe pse lulet ishin shume te bukura.
Pastaj fundi i fundit lule jane,lule ka kedo,mbille nje ne oborrin tend dhe do behet tufe me lule.

Por ajo tufa e vjeter nuk largohet nga mendja,thua te kete zene rrenje.
Heret a vone do largohet,pak me shume kurajo,me pak vuajtje per ate qe sja vlen te presesh.
Akulli nen diell po shkrihet,nje tjeter pranvere jashte portes i sigurte qe lulet kane mbire diku tutje.
Nella
Nella
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 195
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/01/2013
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Burrelsja Fri 17 May 2013 - 23:16

Dua ti shkruaj, por edhe nuk dua ta besdis. Dua, por nuk mundem.

Burrelsja
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 603
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 10/04/2013
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Smogxhije

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Perla forumore! Empty Re: Perla forumore!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi