Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fierza me porta hapur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fierza me porta hapur People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fierza me porta hapur

Shko poshtë

Fierza me porta hapur Empty Fierza me porta hapur

Mesazh nga WebMaster Fri 3 Dec 2010 - 7:19


Fierza me porta hapur Fierzapermiresim
Burimi i sasise së madhe të ujit që po vërshon në Shkodër është hidrocentrali Fierzes portat e te cilit jane hapur qe prej se merkures.

Hapja e portave nga ana e drejtuesve te KESH është bërë për shkak të rritjes së madhe te nivelit te ujit ne digen e ujembledhesit te Fierzes. Dallga gjigante e ujit godet pa pushim uren qe ndodhet shume metra poshte diges.

Vershimi gjigant i ujrave qe po shkarkohen nga Fierza ka demtuar edhe argjinaturen e rruges qe ndodhet poshte saj dhe qe lidh Tropojen. Nderkohe qe ka shembje ne rruge per shkak te lageshtise se madhe te krijuar nga shkarkimet e diges.

Ujërat vershojne edhe mbi ure duke penguar levizjen, nderkohe edhe levizja me target eshte pezulluar. Sasia e madhe e ujerave shkarkohet ne ujembledhesin e Komanit ne digen e te cilit jane hapur portat e me pas ne Vaun e Dejes.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi