Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fierza bëhet sërish shqetësuese People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fierza bëhet sërish shqetësuese People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fierza bëhet sërish shqetësuese

Shko poshtë

Fierza bëhet sërish shqetësuese Empty Fierza bëhet sërish shqetësuese

Mesazh nga Vizitor Mon 19 Apr 2010 - 4:03

Fierza bëhet sërish shqetësuese FierzaNiveli i ujit në hidrocentralin e Fierzës ka kaluar me rreth nivelin maksimal të lejuar, prej 296 metrash.



Në oren 8:00 të mëngjesit të sotëm në hidrocentralin e Fierzës niveli i ujit ka arritur ne 296.46 meter. Prurjet në këtë hidrocentral janë 1150 metër kub ujë në sekondë ndërsa shkarkohet 300 metër kub uje për sekondë.
Ndërsa në hidrocentralin e Komanit, liqeni eshte vetem pak centimetra larg kufirit maksimal prej 175 metrash, niveli i ujit ka arritur ne 174,10 metra. Prurjet ne kete hidrocentral jane 250 meter kub ne sekonde dhe shkarkohet 450 meter kub ne sekonde. Ne hidrocentralin tjeter ate te Vaut të Dejës niveli i ujit është 74,95, prurjet 50 meter kub dhe shkarkimet 550 meter kub uje ne sekonde.

Nderkohe nga Ministria e Energjitikes behet e ditur se duhet te shtohet sasia e ujit qe shkarkohet nga hidrocentralet dhe eshte perllogaritur te shkarkohet 550 meter kub per sekonde nga hidrocentrali i Fierzes, 550 meter kub per sekonde nga Komani dhe 650 meter kub per sekonde nga Vau i Dejes. Aktualisht niveli i prodhimit te energjise ka arritur ne 30 milione kilovat ore, nga te cila eksportohet 17 milione kilovat ore energji.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi