Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Divorci rrit trefish vetvrasjet tek fëmijët! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Divorci rrit trefish vetvrasjet tek fëmijët! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Divorci rrit trefish vetvrasjet tek fëmijët!

Shko poshtë

Divorci rrit trefish vetvrasjet tek fëmijët! Empty Divorci rrit trefish vetvrasjet tek fëmijët!

Mesazh nga Єямєℓiиdå Fri 21 Jan 2011 - 1:45

Fëmijët me prindër të ndarë janë më të ekspozuar ndaj vetvrasjeve, ishte përfundimi i një studimi shkencor, të publikuar sot në faqet e së përditshmes britanike “Daily Mail”.
Studimi, gjithashtu provoi faktin se meshkujt e përjetojnë shumë më keq emocionalisht ndarjen e prindërve. Kërkuesit kanadezë zhvilluan një anketë me më shumë se 6 mijë burra dhe gra, të cilët përjetuan në fëmijërinë e tyre ndarjen e prindërve.

Në të dhënat e krahasuara me ato të njerëzve me prindër të padivorcuar, u arrit në përfundimin se ata që kanë parë prindërit të ndahen, janë tre herë më të ekspozuar ndaj mendimeve serioze, tentativave apo kryerjes së vetvrasjes.

Shpesh herë, tek meshkujt, divorci i prindërve është shoqëruar me rënie në varësinë e drogës, papunësi apo shfaqje të dhunës, elementë që të gjithë kontribuojnë në rënien në depresion dhe rritjen e mundësive për vetvrasje.
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi