Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Liria e medias, BE e shqetësuar  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Liria e medias, BE e shqetësuar  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liria e medias, BE e shqetësuar

Shko poshtë

Liria e medias, BE e shqetësuar  Empty Liria e medias, BE e shqetësuar

Mesazh nga Vizitor Tue 1 Feb 2011 - 9:43

Liria e medias, BE e shqetësuar  Lajcak
Të enjten, drejtori menaxhues për Ballkanin, Miroslav Lajçak, pritet të bëjë të qartë mesazhin e BE-së mbi lirinë e medias.
Këtë deklaroi Maja Koçijançiç, zëdhënëse e Përfaqësueses së Lartë për Politikë të Jashtme dhe Sigurinë në BE kur u pyet mbi zgjerimin e kërkesës së komisionit hetimor për tabulatet telefonike edhe për gazetarët, jo vetëm për zyrtarët e lartë, të akuzuar nga kryeministri Berisha si pjesë e puçit të 21 janarit.

“Siç e dini, ne po i ndjekim nga afër zhvillimet dhe ajo çfarë duhet të ndodhë, ajo çfarë Shqipëria duhet të bëjë është që të fokusohej në axhendën europiane. Këtë e kemi përsëritur shpesh se do të shohim të gjitha aspektet e ndryshme për atë çfarë po ndodhë dhe Miroslav Lajçak do të diskutojë mbi këtë pikë të enjten. Ju e njini qendrimin tonë mbi të drejtën e fjalës, lirinë e medias dhe lirinë e shprehjes dhe kjo është një çështje që do t'ua bëjmë shumë të qartë. Më shumë se kaq nuk mund të them gjë për momentin”, është shprehur Maja Koçijançiç, zëdhënëse e përfaqësues së Lartë të BE-së.

Liria e shprehjes konsiderohet si një ndër parimet themelore të demokracisë dhe liria e medias është pjesë përbërëse e kriterit politik të Kopenhagenit.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi