Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Topi: Situata aktuale, e patolerueshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Topi: Situata aktuale, e patolerueshme People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Topi: Situata aktuale, e patolerueshme

Shko poshtë

Topi: Situata aktuale, e patolerueshme Empty Topi: Situata aktuale, e patolerueshme

Mesazh nga Vizitor Tue 1 Feb 2011 - 9:50

Topi: Situata aktuale, e patolerueshme Topi-bamir1
Presidenti i Republikës, Bamir Topi ka përsëritur apelin e tij për rivendosjen sa më shpejt të dialogut politik.
Në një takim me përfaqësues të Forumit për Demokraci dhe Etikë, Topi ka deklaruar se ëndrra evropiane e shqiptarëve nuk duhet të mbetet peng e konflikteve politike.

“Për të realizuar ëndrrën e tyre euroatlantike qytetarët shqiptarë janë në pritje të ankthshme të rivendosjes së dialogut politik institucional mes forcave kryesore politike në vend. Kjo gjendje është e patolerueshme”, ka deklaruar Topi.

Kreu i shtetit ka përsëritur qëndrimin e tij se parimet demokratike janë të shenjta për një demokraci funksionale, ku të gjithë janë të barabartë përpara ligjit.

Nga ana e tyre, përfaqësuesit e Forumit kanë vlerësuar qëndrimin e presidentit ndaj situatës së rënduar politike në vend, që ka tërhequr vëmendjen e gjithë botës.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi