Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosova ka nevojë për qeverisje të mirë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kosova ka nevojë për qeverisje të mirë  People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosova ka nevojë për qeverisje të mirë

Shko poshtë

Kosova ka nevojë për qeverisje të mirë  Empty Kosova ka nevojë për qeverisje të mirë

Mesazh nga Binni Wed 16 Feb 2011 - 23:07

Kosova ka nevojë për qeverisje të mirë  F.0217101636723_m

Eksperti amerikan për Ballkanin, Daniel Serwer ka thënë në një intervistë dhënë për mediat maqedonase se Kosova ka nevojë për një qeverisje të mirë, që lufton krimin e organizuar dhe korrupsionin.

Duke u shprehur i zhgënjyer me zgjedhjet e parakohshme në Kosovë, Serwer i ka quajtur ato një mundësi e humbur për Kosovën për të treguar arritjet e saj demokratike.

Duke folur për Shqipërinë, Serwer ka theksuar se Shqipëria po rrezikon progresin pas ngjarjeve të 21 janarit.

Ai ka vlerësuar se është koha që opozita dhe mazhoranca të kuptojnë se në rast se vazhdon kjo situatë, vendi nuk mund të ecë përpara dhe se palët duhet të ulen dhe të punojnë për zgjidhjen e problemeve, të cilat nuk janë më dramatike se sa në shumë vende të tjera.

Serwer ka folur gjithashtu për problemet në Maqedoni, duke vënë në dukje jo vetëm mos-anëtarësimin në NATO dhe në BE, por edhe problemet që kanë të bëjnë me shqiptarët në këtë vend. Ai ka thënë se ekzistojnë mekanizmat për zgjidhjen e këtyre çështjeve.
Binni
Binni
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mendjen Tuaj!!
Postime Postime : 7205
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/01/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Sporti,

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi