Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Miqësia mes mashkullit dhe femrës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Miqësia mes mashkullit dhe femrës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miqësia mes mashkullit dhe femrës

+20
Ariel
An0nim
Anakonda
bobi 10
Yll Qielli
Maksi
T_o_n_i
Katniss
Emona
Poeti Dhimbjes
Leo_uk
Daku
ebi
Selda
Єямєℓiиdå
kasperi
Arabela
Prada
Durrsaku
WebMaster
24 posters

Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga WebMaster Tue 5 Apr 2011 - 4:03

Koncepti i miqësisë midis gjinive ndryshon nga një shoqëri në tjetrën, disa e kundërshtojnë këtë lloj të miqësie, ndërsa disa jo.
Miqësia luan një rol të rëndësishëm në jetën e të gjithëve ne. Një mik që është bashkuar me ju për interesa të përbashkëta në shumë fusha, duke ndarë momentet tuaja të gëzimit dhe thyen atmosferën e vetmisë, trishtimet e hidhërimet individuale, ai është për gjithë jetën...Që kur Perëndia krijoi tokën dhe t'i jepte jetë duke krijuar edhe qeniet njerëzore, krijoi shpirtin brenda nesh për të komunikuar me njëri-tjetrin, të ndihesh i qetë dhe paqe në mendje. Njeriu nuk mund të jetojë vetëm, pa ndarë jetën me të tjerë, të cilët e mbështesin atë në këtë botë.
Miqësia është dhuratë nga Zoti apo nëna natyrë, e garantuar për çdo individ në tokë. Atëherë pse disa njerëz e refuzojnë atë midis burrave dhe grave brenda kufijve të miqësisë, nuk është as për argëtim dhe as për të kaluar kohën?
Njerëzit në shoqëritë lindore kanë ende në mendjen e tyre imazhin e femrës të lidhur vetëm me kënaqësinë dhe posedimin dhe nuk lidhin miqësi për qëllime të ‘pafajshme’, por ata e shohin atë si një marrëdhënie të tabusë seksuale.
Ky është rezultat i koncepteve sociale. Kjo pikëpamje e gabuar për këtë lloj miqësie shkatërron shumë miqësi të marrëdhënieve njerëzore dhe hap derën e shumë prej problemeve të tilla si divorci dhe ndarje mes çifteve. Një pyetje e thjeshtë: Pse burrat e përdorin miqësinë me gratë dhe pse gratë e përdorin miqësinë me burrin?
Arsyeja kryesore është ndjenja e vetmisë dhe stresit të brendshëm të jetës. Një mashkull nuk mund t’i tregojë haptas dobësitë apo brengat para një mashkulli në anën tjetër këtë e bën më lirshëm kur përball ka një femër. Secili prej tyre dëshiron të tregojë gëzimin e tij të stabilitetit dhe të aftësisë së tij për të matur mirë gjërat.
Një tjetër aspekt i avantazheve të miqësisë mes gjinive të kundërta është dhënia apo marrja e përgjigjeve të sakta. Është padyshim më e saktë kur përgjigjja për një dilema apo pyetje në lidhje me një femër që ju pëlqeni, mendimin ta kërkoni nga një femër, ngase ajo kupton më mirë botën femërore ose anasjelltas. Ndërsa teoritë e disa individëve apo edhe të shoqërive të ndryshme se një marrëdhënie e tillë miqësie, mund të shndërrohet në një çështje dashurie apo interesi seksual ndaj njëri-tjetrit dhe të humbasë substancën e saj, është vetëm një tentim për të determinuar apo zbehur imazhin e miqësisë në të gjitha format e mundshme.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Durrsaku Tue 5 Apr 2011 - 4:04

e kam nje mike eshte ketu ne forum por mund te mbetemi miq derisa te jemi larg se po u afruam aha hyn seksi ne mes dhe mund te kaloj me shume se miqesi
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 46
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Prada Tue 5 Apr 2011 - 4:16

tentimi per shoqi me gjinin e kundert tani jan shtuar edhe meshum ndoshta esht edhe arsyeja qe tejen te njohur me mendimin egjinis se kundert

djemt kan pasur ket rrugtim gjdohere po kohen e fundit edhe tek vajzat kan krijuar nje hapsir metegjer
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Arabela Tue 5 Apr 2011 - 6:32

meshkujt nuk arrijne te shohin nje femer si shoqe,,nuk e di pse
nuk do e kisha problem ta shoh nje mashkull si shok sepse me pelqen nje ane e meshkujve,, qe nuk i kane ato filmat e femrave Miqësia mes mashkullit dhe femrës 426788 Miqësia mes mashkullit dhe femrës 426788 :lol!:
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga kasperi Wed 6 Apr 2011 - 1:56

munde ta kesh shok apo shoqe,por mund te linde papritmas dashuria ndermjet tyre,gje qe eshte e natyrshme,nuk mund ti rezistosh burimit te ndjenjave
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 7 Apr 2011 - 19:10

Ekziston nëse shoqërohesh me njerëzit e duhur. Kam plot miq që janë djem...shkolla/puna etj dhe asnjëherë nuk i shikoj me sy tjetër përveç si miq..Varet çfarë synimesh ke kur bëhesh shok/shoqe me dikënd...sot edhe interesi të mbyt
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga kasperi Thu 7 Apr 2011 - 20:58

mundesh ne fillim ti shiqosh si miq por me kalimin e kohes nese sheh ane pozitive nga ai te linde ndonje ndjenje,dashuria nuk te pyet te godet ne zemer posi infarkti e nderuara mike ermelinda
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Prada Thu 7 Apr 2011 - 22:43

krejt shikimet bëhen nga bisedat me personin e kundert
sepse neqoft se me nje femer bisedojmi psh per hallet e problemet e perditshme normal qe nuk mund te shikosh diqka meshum se shoqeri edhe nga aji tip vajzave duhet tpatur shum kujdes se esht tip shum i prekshem nga shum gjera

por ka edhe asi vajza qe maraku i tyne mo fol diqka per mardhënje e seks e ku ta shikosh si shoqe atë tani me
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Selda Fri 8 Apr 2011 - 0:40

shoqnia dahet dhe varet sesi e shikon gjinine tjeter ka raste qe don me e pas nji mashkull vec shok kurse kur e shikon me synin e nji mashkulli sillesh krejt nryshe
Selda
Selda
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 6587
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/03/2011
Mosha Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga ebi Fri 8 Apr 2011 - 2:39

te krijosh nje miqesi te paster ndermiet 2 individve qoft dhe te te njejtit sex eshte dicka tejet e bukur imagjino nje miqesi ndermiet mashkullit dhe femres eshte ideale por shum e rrall e shum delikate miafton nje gjest i pa kontrolluar e prish gjithcka ......te dashurohesh eshte shum e lete po te krijosh nje miqesi te paster eshte gjeja me e veshtire qe mund te besh....
ebi
ebi
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 5
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 07/04/2011
Mosha Mosha : 40

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Daku Fri 8 Apr 2011 - 4:19

Miqesite perhere jane kerkuar brenda llojit ( seksit) pasi siguron nje mirekuptim me te madh ( kuptohen me lehte).Mashkulli dh ekur ka nje shoqe behet xheloz nqs nje mashkull tjeter do hynte ne jeten e shoqes se tij, dhepse ai e konsideron si shoqe , kur ndodh kjo behet keq , dhe i duket iskur po e humbet.Partneri i nje femre do ndikonte ( per arsye xhelozie) tek shoqeria e te dashures se tij me shokun e saj.Dhe e kunderta "ajo" do behej xheloze per miken e tij dhe do i kerkonte te nderpriste mardheniet shoqerore qe kish. Ne pergjithsi shoqe apo shok mbesin koleget e punes , ku ndoshta ai 8-orarsh pune mund te kaloj dh ene nje miqesi me vone .Konsumimi i nje pejse te dites me kolegun/en e punes sjell dhe miqesi te forta.Ose ne rastin e cunave e fejuara apo nusja e shokut mund te behet nje shoqe e mire ( natyrisht nese shoku eshte djale me parime qe nusen e shokut sdo e shikoj kurre me sy tjeter , sic jam i gatuar une pershembull).Fazat e ndryshme te jetes sjellin dhe zbehjen per efeket mosperkushtimi ( kohe) te miqesive te vjetra dhe dalngadale zevendesohen me ato te mometit , komshije/kolege etj.Miqesi me e gjate mund te jete ajo mes dy meshkujve ndersa MIX koha i ndan dikur.
Aktualisht skam asnje mike , ose ca kam patur jam terhequr pasi kjo gje mund te ndikonte ne mardhenien time me te fejuaren , dhe para saj nuk ve njeri.Miken me te mir ekam gocen e tezes .Por miqte nuk jane kurre te tepert.
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Leo_uk Sun 10 Apr 2011 - 9:34

Deri diku e krijon nje shoqeri te sinqerte... por nuk mund te kem nje shoqe "te ngushte", pasi gjerat komlikohen dhe nuk mund te ndalosh ndjenjat e castit..
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 44

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Thu 14 Apr 2011 - 2:49

Duke mbeshtetuar deri diku te gjitha mendimet e dhena nga antaret parafoles, mundem qe edhe une te them me pak fjale, se kjo lloj shoqerie varet me shume nga tipi i personit, qofte ky mashkulli apo femra. Kjo lloj shoqerie mes dy gjinive, eshte vertet shume shume e bukur, aq sa edhe e veshtire per t'u mbajtur ashti sikurse kjo shoqeri e meriton te mbahet pa i tejkaluar kufijt e shoqerise...
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Emona Thu 14 Apr 2011 - 4:12

Leo_uk shkruajti:Deri diku e krijon nje shoqeri te sinqerte... por nuk mund te kem nje shoqe "te ngushte", pasi gjerat komlikohen dhe nuk mund te ndalosh ndjenjat e castit..

Pajtohem Kete Qe tha ky.. Miqësia mes mashkullit dhe femrës 668312

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Katniss Thu 14 Apr 2011 - 4:20

Varet nga menyra e te menduarit.Njeriu beson ate qe vete zgjedh te besoje,dhe vepron sipas kesaj.Gjithcka eshte ne psiqiken e njeriut.Nese dikush mendon qe nuk mund te kete shoqeri mes nje femre dhe mashkulli,eshte pershkak se ate do ai te besoje, nje shoqeri e tille i duket absurde pasi qe ndryshe nuk mund ti realizonte qellimet e planifikuara qe me pare ne koken e tij/saj,qellime qe ai mendon se thjesht ekzistojne,nuk i ka percaktuar vete.

Mendime te tilla i krijon vete njeriu,si supersticion,dhe pastaj beson ne to verberisht.Dhe tani gjithcka kuptohet dhe mirret si tradite,si tradite e pathyeshme.Njerez te tille duhet te rimendojne edhe nje here dhe te filtrojne trurin e tyre,te besojne tek gjerat qe jane te paevitueshme,e jo tek ato qe dalin nga dora e shoqerise.

Nese shoqeria me nje njeri eshte e paster dhe pa kurrfare interesash dhe qellimesh,thjesht per shkak se te pelqen te shoqerohesh me ate njeri pa dallim gjinie,ajo shoqeri mund te ekzistoje edhe ne mes mashkullit dhe femres,duke mos perfunduar ne lidhje dashurie.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga T_o_n_i Thu 14 Apr 2011 - 8:44

calliope brava brava
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga WebMaster Thu 28 Apr 2011 - 9:30

Un kam shum miqesi mashkujsh ne shoqerine time qe un dal me rrespektojne i rrespektoj nuk i shoh me ate syrin qe mundet te shikoj nje femer shoku eshte shok edhe mbet shok
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Maksi Thu 28 Apr 2011 - 9:33

un per vete kam shume shok dhe shoqe nga te gjitha viset e ballkanit dhe te gjitha llojet e karaktereve
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Prada Thu 28 Apr 2011 - 9:33

une mendoj qe vajzat vet e bejn shoqerin tek djemt ashtu si sillet apo veshet femra ashtu ka edhe miqsin
Prada
Prada
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Hapesire
Postime Postime : 7718
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/04/2010
Mosha Mosha : 110
Hobi Hobi : Ndihmes Bageri

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Yll Qielli Thu 28 Apr 2011 - 23:43

pak e veshtir qe te egzistoj nje miqesi midis dy gjinive te kunderta mashkulli eshte pak si ta them hedh gurin e fshe doren
Yll Qielli
Yll Qielli
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 3964
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/02/2011
Mosha Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga bobi 10 Thu 28 Apr 2011 - 23:55

Calliope shkruajti:Varet nga menyra e te menduarit.Njeriu beson ate qe vete zgjedh te besoje,dhe vepron sipas kesaj.Gjithcka eshte ne psiqiken e njeriut.Nese dikush mendon qe nuk mund te kete shoqeri mes nje femre dhe mashkulli,eshte pershkak se ate do ai te besoje, nje shoqeri e tille i duket absurde pasi qe ndryshe nuk mund ti realizonte qellimet e planifikuara qe me pare ne koken e tij/saj,qellime qe ai mendon se thjesht ekzistojne,nuk i ka percaktuar vete.

Mendime te tilla i krijon vete njeriu,si supersticion,dhe pastaj beson ne to verberisht.Dhe tani gjithcka kuptohet dhe mirret si tradite,si tradite e pathyeshme.Njerez te tille duhet te rimendojne edhe nje here dhe te filtrojne trurin e tyre,te besojne tek gjerat qe jane te paevitueshme,e jo tek ato qe dalin nga dora e shoqerise.

Nese shoqeria me nje njeri eshte e paster dhe pa kurrfare interesash dhe qellimesh,thjesht per shkak se te pelqen te shoqerohesh me ate njeri pa dallim gjinie,ajo shoqeri mund te ekzistoje edhe ne mes mashkullit dhe femres,duke mos perfunduar ne lidhje dashurie.


S'kam c'te shtoj,,,,,,,,,,,,,
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Arabela Fri 29 Apr 2011 - 4:27

ndodh,,kam krijuar une shoqeri me nje çun ,,por ne virtualitet 432965 e prsh me kete rast geeegge geeegge tytepuuth
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga T_o_n_i Fri 29 Apr 2011 - 4:31

sigurisht qe ka e lum ai qe di te mbaj shoqerin si shoqeri pa kalu cakun e asaj qe quhet shoqeri
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Anakonda Tue 6 Mar 2012 - 18:19

nje mashkull te konsideron shoqe muhabeti,por edhe dashnore krevati.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga An0nim Wed 5 Dec 2012 - 21:51

Po e nis se pari me miqesine midis dy femrave qe te kuptojme sebashku me mire akoma botkuptimin e miqesise midis gjinive.

Miqesia e dy femrave fillon ose mbaron prej nje komploti ndaj nje te trete. Ky eshte fakt i pamohueshem sepse dihet qe dy femra jetojne sebashku vetem ne baze te thashethemeve dhe jo miqesise.

Miqesia e mbeshtetur mbi estime? Ajo i ngjan dashurise se bazuar mbi martese. Pra eshte e kuptueshme qe miqesite kane gjithmone nje qellim te paracaktuar i cili jo domosdoshmerisht duhet te jete negativ. pra nje miqesi mund te kete edhe qellimin e te ndjerit mire me dike, por gjithsesi ai eshte nje qellim.

Thuhet se dashuria ka gjemba: ajo eshte nje lule. Po kush? Miqesia? Ajo eshte si nje zarzavate. Dashuria dihet qe fal nje periudhe te shkurter parajse, sepse verberia e pasionit mbyll dyert e arsyes dhe nuk lejon askend ta gjykoje apo shqyrtoje ate, Ndersa miqesia presupozohet nje zarzavate e cila dihet per destinacionin e saj te shkurter ne 90% te rasteve.

Femrat i japin miqesise ate qe i marrin borxh dashurise. Per kete jane femrat te cilat duhet ta dine me mire te shtjellojne kete ide te parashtruar nga une Network.

Midis burrit e femres mund te kete dashuri, adhurim, armiqesi, passion……Miqesi? Kurre! Jo pa shkak e theksova me germa te kuqe dhe bold kete ide, sepse kjo eshtee verteta e hidhur. Zakonisht me theniet qe une shpreh ne kete forum acaroj, nevrikos, tipa te cilet nuk duan te jetojne realitetin por hidhen ne mjegullnajen ashtu si une ne mal qe them, dhe pak edhe arrita ne destinacion. Eshte fakt i pamohushem qe sexe te ndryshme nuk munden kurresesi te lidhin miqesi qofte dhe te perkoheshme sepse keshtu ata do te pranonin kunder natyren. E kam studiuar mjaft natyren dhe ligjet e saj dhe kurre nuk gjeta nje difekt ne te, e perse duhet te besoj kunder natyren e miqesise midis dy sexeve te ndryshem te cilet dine te shtiren per te qene prane me dike qofte edhe duke genjyer vetveten.

Network..
An0nim
An0nim
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Sarande
Postime Postime : 2383
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/03/2012
Mosha Mosha : 32

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Ariel Wed 5 Dec 2012 - 22:18

Po te flasim nga ana e femres...ekziston nje shoqeri e paster dhe e sinqerte ...por nuk lexojme dot trurin e mashkullit.
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 102
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga pexha Wed 5 Dec 2012 - 22:21

po ekzistone ne disa raste
pexha
pexha
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Dardan
Postime Postime : 5786
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 28/01/2010
Hobi Hobi : dizajner

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Maksi Wed 5 Dec 2012 - 22:26

eshte nje fenomen i veshtire disi per ta krijuar dhe me e rendesishmja per ta mbajtur
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga LaDescarada Thu 6 Dec 2012 - 3:45

Rrall qe egziston miqesia mes tyne. Shum here ajo perfunon ne lidhje ose se paku njani prej tyne mu dashuru. Mua sme ka ndodh haha:-P
LaDescarada
LaDescarada
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11767
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Maksi Thu 6 Dec 2012 - 3:50

e drejte dhe e qendrushme kjo qe thot ladecerada
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Neta E Thu 6 Dec 2012 - 5:44

Ne asnje menyre te ekzistoj miqsi midis nje femre dhe nje mashkulli..Une kam nje shok dhe njihemi qe 4 vite,kemi pasur biseda te shumta dhe vazhdojm te kemi edhe me tutje,por keto kohve te fundit aje me shpreh dashuri pa Limit,me thote qe eshte dashuruar ne mua prej shume kohesh dhe se une jam ajo qe theva rekordin ne zemren e tij Miqësia mes mashkullit dhe femrës 1644352394 Miqësia mes mashkullit dhe femrës 1644352394
Neta E
Neta E
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Në botën time
Postime Postime : 12610
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 08/10/2009
Hobi Hobi : Të dëgjoj shumë,të flas pak

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Xhan Thu 6 Dec 2012 - 7:10

kurr nuk mundet te ndodh te ket vetem miqesi ndremjet mashkullit edhe femres , edhe pse mundohen te qenderojn ashtu por smund te permbahen ...
Xhan
Xhan
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 4302
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 21/11/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Miqësia mes mashkullit dhe femrës Empty Re: Miqësia mes mashkullit dhe femrës

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi