Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jashtëtokësorët vërtet aterruan në Roswell?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Jashtëtokësorët vërtet aterruan në Roswell?! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jashtëtokësorët vërtet aterruan në Roswell?!

2 posters

Shko poshtë

Jashtëtokësorët vërtet aterruan në Roswell?! Empty Jashtëtokësorët vërtet aterruan në Roswell?!

Mesazh nga Katniss Mon 11 Apr 2011 - 1:49

Jashtëtokësorët vërtet aterruan në Roswell?! F.0410153406623_m
FBI publikoi një dokument të vitit 1950, i cili zbulon se jashtëtokësorët vërtet aterruan në New Mexico.
FBI publikoi online mijëra dokumente që ishin klasifikuar si sekrete me titull “Vault”. Ndër to është edhe një dokument, të cilin agjenti Guy Hottel ia dërgoi drejtorit të FBI-së më 1950.

Në dokumentin me titull “Pjata fluturuese”, agjenti Hottel zbulon se hetuesit e forcave ajrore kishin parë tri të ashtuquajtura pjata fluturuese në New Mexico.

“Për pjatat thuhej se ishin në formë rrethore me pjesën qendrore të ngritur dhe me diametër rreth 15 metra. Në pjata ishin nga tre jashtëtokësorë të cilët kishin formë si të njerëzve, por ishin të gjatë më pak se gjysmë metri”, tha Hottel. Trupat e tyre, sipas tij, ishin të veshur me një pëlhurë shumë të mirë.

Hottel tha se hetuesi i forcave ajrore, emri i të cilit është censuruar, i kishte rrëfyer atij se pjatat janë zbuluar në New Mexico për faktin se Qeveria Amerikane kishte një sistem të fortë të radarëve në atë rajon, ndërsa besohet se këta radarë kishin penguar mekanizmin e kontrollit të pjatave fluturuese. Por agjenti special nuk provoi të bëjë hetime të mëtutjeshme lidhur me këtë rast.

Publikimi i dokumenteve sekrete do t’u japë material të ri atyre që besojnë në teoritë e konspiracionit, të cilët me vite thonë se qeveria e ka fshehur këtë rast. Qyteti Roswell në New Mexico u bë i famshëm pas raportit se një pjatë fluturuese ishte rrëzuar në shkretëtirë në afërsi të bazës së atjeshme ushtarake më 2 korrik 1947. Trupat e jashtëtokësorëve, siç thuhet, po ashtu janë gjetur dhe është bërë obduksioni, por qeveria amerikane vendosi ta heshtë këtë rast.

Zyrtarët ushtarakë një ditë pas kësaj ngjarjeje nxorën një komunikatë për media ku thuhej se zërat e shumtë për pjatat fluturuese u bënë realitet, pasi që pjesëtarëve të njësitit ushtarak në Roswell iu qeshi fati t’i zbulojnë pjatat fluturuese.

Pasuan titujt bombastikë të gazetave si: “Forcat ajrore kapën jashtëtokësorët”. Megjithatë vetëm 24 orë më vonë ushtria ndryshoi rrëfimin duke thënë se objekti për të cilin mendonin se ishte pjatë fluturuese në të vërtetë është një balon meteorologjik i cili ishte rrëzuar në një fermë aty afër.

E pabesueshme, por mediat dhe opinioni e pranuan këtë sqarim pa dyshuar fare. Roswell po ashtu u zhduk nga lajmet deri në fund të viteve të 70-ta, kur disa nga zyrtarët ushtarakë thyen heshtjen.

Dokumenti tjetër me titull “Urgjente” dërguar drejtorit të FBI-së, i publikuar si pjesë e dokumenteve të FBI-së “Vault”, po ashtu përmban pohimet se më 1947 është zbuluar një pjatë fluturuese në formë gjashtëkëndore.

Në këtë dokument thuhet se pjata fluturuese i përngjan një balloni meteorologjik dhe se pjata fluturuese i është nënshtruar testeve, shkruan Daily Mail.
Katniss
Katniss
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 11002
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/02/2011
Hobi Hobi : Computer Science

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Jashtëtokësorët vërtet aterruan në Roswell?! Empty Re: Jashtëtokësorët vërtet aterruan në Roswell?!

Mesazh nga Anakonda Thu 5 Apr 2012 - 4:33

cfare nuk po degjojm,keto koheve te fundit ne lidhje me jashtoksoret
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi