Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fitime të mëdha për bizneset britanike nga dasma mbretërore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Fitime të mëdha për bizneset britanike nga dasma mbretërore People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fitime të mëdha për bizneset britanike nga dasma mbretërore

2 posters

Shko poshtë

Fitime të mëdha për bizneset britanike nga dasma mbretërore Empty Fitime të mëdha për bizneset britanike nga dasma mbretërore

Mesazh nga Emona Wed 27 Apr 2011 - 2:36

Dasma mbretërore pritet t’u sjellë fitime të mëdha bizneseve në qendër të Londrës. Mendohet që në Londër këto ditë të ketë gjysëm milioni më tepër vizitorë se zakonisht.

Dyqanet në rrugën e famshme West End pritet të sigurojnë gjysëm milioni stërlina fitime më tepër gjatë 4 ditëve të fundjavës së dasmës. Nëpër rrugë dhe nëpër dyqane janë vendosur flamuj gjigandë, të cilët theksojnë edhe një herë ndjenjën e mirë që mbizotëron mes britanikëve për martesën e Princit William me Kate Middletown, edhe pse ajo nuk vjen nga një familje aristokrate, raporton VoA.

Me rastin e dasmës, dyqanet kanë krijuar ekzibicione të reja dhe shumë të veçanta në vitrinat e tyre. Në to mund të shohësh, manekinë me temën e nuses dhe dhëndërit, torta me shume kate, kurora mbretërore me gurë të çmuar e deri tek makina e nuses, ku në njërën prej tyre shkruhet “Si duket sundimi im”,... si dhe objekte të tjera simbolike, krijime të fantazisë të pasur të britanikëve kur është fjala për familjen mbretërore.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fitime të mëdha për bizneset britanike nga dasma mbretërore Empty Re: Fitime të mëdha për bizneset britanike nga dasma mbretërore

Mesazh nga Anakonda Wed 13 Jun 2012 - 18:11

ehe epo lum punetoret se cfat kane
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi