Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A janë shqiptarët persona civil? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A janë shqiptarët persona civil? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A janë shqiptarët persona civil?

4 posters

Shko poshtë

A janë shqiptarët persona civil? Empty A janë shqiptarët persona civil?

Mesazh nga WebMaster Thu 19 May 2011 - 6:05

Të jesh një person civil duhet të kesh respekt për individet e shoqërisë, duhet të paguash atë që të takon, nuk duhet te thyesh rregullat e qarkullimit rugor, duhet te mbash radhen, duhet te pagosh bileten ne autobuz, duhet ti lesh vendin me te moshuareve, mos te shqetesosh komshite, duhet te perdoresh fjalet baze ju faleminderit ju lutem, duhet te tolerosh dhe çfare tjeter!....

Pse gjerat me themelore të një shoqerie mungojnë në Shqiperi!? por pyetja qe me çudit me shume eshte: Pse valle te njejtet shqipëtar jashte shtetit sillen ndryshe? Mendojne se kjo sjellje ne vendin e tyre i ben me te zgjuar apo me snob?

Diskutim te kendshem jo chit chat
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A janë shqiptarët persona civil? Empty Re: A janë shqiptarët persona civil?

Mesazh nga exploreri Thu 19 May 2011 - 6:21

Love@mi shkruajti:Të jesh një person civil duhet të kesh respekt për individet e shoqërisë, duhet të paguash atë që të takon, nuk duhet te thyesh rregullat e qarkullimit rugor, duhet te mbash radhen, duhet te pagosh bileten ne autobuz, duhet ti lesh vendin me te moshuareve, mos te shqetesosh komshite, duhet te perdoresh fjalet baze ju faleminderit ju lutem, duhet te tolerosh dhe çfare tjeter!....

Civilizimi vjen me ''hir''dhe me ''pahir''.Tek ne ne Shqiperi mungon pahiri,se shtetaret tane genjehen me nje 200 lekeshe,dhe per 1 milion leke te nxjerrin nga burgu edhe ne se ke kryer krime

Love@mi shkruajti:Pse gjerat me themelore të një shoqerie mungojnë në Shqiperi!? por pyetja qe me çudit me shume eshte: Pse valle te njejtet shqipëtar jashte shtetit sillen ndryshe? Mendojne se kjo sjellje ne vendin e tyre i ben me te zgjuar apo me snob?

Jashte cunat shqiptare behen te hajrit se per nje tejkalim shpejtesie mbi limitet hane nje gjobe 150-470 Euro dhe heqje patente 2-1 vite.Ja pra kur vepron PAHIRI(Ligji) behesh shume civil dhe atehere kur ky element te mungon edhe ne gen
exploreri
exploreri
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 451
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/03/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A janë shqiptarët persona civil? Empty Re: A janë shqiptarët persona civil?

Mesazh nga Docteur Thu 19 May 2011 - 7:38

Kurse une po marr dy argumenta te ndryshem se pari per francen qe jetoj ose euuropen qe kam vizitu :

Gjithmone neper europe ne shume vende kam shume miq dhe sot akoma kane qejf te pime nje gote me ta me therrasin shqiptar jo albanian,dhe ne france kam shume miq dalim hame darke neper shpia te tyne pyetja pse vjen kjo?
sepse kane kriju besim dhe respekt pavarisisht emrin shqiptar qe kam,paguaj cdo gje qe me takon nuk bej si i forte respektoj cdo gje sepse me respektojne

hmmmmmmm me e veshtira vjen shqiperia,shkova tani ne shqiperi dola me mamin per dite feste me makine thashe ta bej nje gjiro me te,nje makine ne rruge e ndalur dhe une i them a ka mundesi hec pak sa te kaloj oooo cuna rri aty se mire je eeeeeeepppppppp qa te beja me mamin,mbajta durimin,po ky lloj civilizimi smeriton asgje pse te sillem mire me ta

thuhet sipas vendit bej kuvendin
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A janë shqiptarët persona civil? Empty Re: A janë shqiptarët persona civil?

Mesazh nga Anakonda Fri 2 Mar 2012 - 20:42

se di sia them per keto tema.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A janë shqiptarët persona civil? Empty Re: A janë shqiptarët persona civil?

Mesazh nga WebMaster Fri 2 Mar 2012 - 20:44

Nuk e di Varet mundet te kete shum pak jan te rralle ti gjesh
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A janë shqiptarët persona civil? Empty Re: A janë shqiptarët persona civil?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi