Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Njeriu ........ People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Njeriu ........ People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njeriu ........

3 posters

Shko poshtë

Njeriu ........ Empty Njeriu ........

Mesazh nga Darius Sat 11 Jun 2011 - 11:25

Cmendoni per njeriun ne kuptimin filozofik ?

Une mendoj qe njeriu ne egzistencen e tij eshte i komplikuar , me i komplikuar sa mendojme… Gjithmon kam besuar qe njeriu ndryshon sipas kohes , sepse natyra e tij ndryshon nga shume faktore qe ndikojne ne jeten e tij .. Kur evoluon koha evoluon dhe njeriu .. Ne te gjithe historine e tij njeriu ka ditur te tregoje aftesine e intelektit per te ndryshuar ne favor te njeriut duke permirsuar mireqenien e tij ne cdo aspekt , ne cdo fushe nga te gjitha qe kane te bejne me te..

Disa thenie per njeriun :

Njeriu rralle mendon ne drite per erresiren , ne lumturi per fatkeqesine , ne kenaqsi per vuajtjet,por perkundrazi , gjithmone mendon ne erresire per driten, ne fatkeqesi per lumturine , ne mjerim per bollekun Kant
Duhet te perjetoshNjeriu vete eshte dielli, ndjenjat e tij planetet Novalis
shume qe te behesh njeri Sent- Ekzyperi
Sa i mrekullueshem eshte njeriu kur eshte njeri i vertete Mehandri {Thenie qe e preferoj shume }Darius
Darius
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 11502
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njeriu ........ Empty Re: Njeriu ........

Mesazh nga Endry Sat 11 Jun 2011 - 11:36

njeriu fal mohon genjen beson dashuron dhe ne fund te tradhton.....
Endry
Endry
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : wien
Postime Postime : 493
Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/07/2010
Mosha Mosha : 30
Hobi Hobi : arkitektura

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njeriu ........ Empty Re: Njeriu ........

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 2:11

Njeriu eshte sikur nje liber; ndonjeri tregim, ndonjeri roman, ndonjeri i trashe ndonjeri i holle, ndonjeri i shkruar me shkronja te holla kurse ndonjeri me shkronja te trasha, ndonjeri shetitet neper iluzione kurse ndonjeri gjithmone na paraqet realitetin e jetes, per ate arsye ndonje njeriut te cilit nuk i ka pelqyer nje liber ose nuk i eshte dukur terheqese per dike tjeter mund te jete shume i bukur dhe kuptimplote. Cdo liber e ka vleren e vet dhe nje lexues qe ia di vleren atij ose do te paraqitet me vone.
Librin duhet hapur dhe lexuar duke mos paragjyku kopertinen, dizajnin ose ngjyren, libri nuk duhet hedhur menjehere sepse vlera e tij caktohet duke u bazuar ne temen me te cilen permban dhe fjalet me te cilat nxjerrim ide, sikurse nuk duhet vleresuar njeriun sipas formes, ngjyres, gjuhes, por duke shikuar zemren, fjalet dhe veprat e tij.

Librin ashtu me nje lexim te pare nuk duhet kritikuar por duhet dhene edhe nje mundesi, ne ndonje rast tjeter ose ne ndonje vend tjeter, duhet munduar ta kuptojme me mire.

Libri i mire doemos do te arrij vleren e duhur, edhe nese eshte ne raftin e fundit, edhe nese jo sot ndonje dite do del nje person i cili do ta zbuloje vleren e tij, dhe keshtu ai liber do te kete mundesine qe ti tregoj aftesite e veta qe permban.Duhet kapur ate ose nga ndonje flete ose nga ndonje fjali, duhet zgjatur doren per ta kuptuar ate me mire, sepse si dihet vjen nje dite qe ai liber ne te cilin kemi bere paragjykime do te jete burim ne te cilin do te perfitojme vazhdimisht...

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njeriu ........ Empty Re: Njeriu ........

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi