Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës

Shko poshtë

Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës Empty Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës

Mesazh nga Space Tue 14 Jun 2011 - 20:04

Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës Centar-2

Shkencëtarët do të hapin bërthamën e Tokës Centar-1

Shkencëtarët planifikojnë të bëjnë një rrugë deri në bërthamën e Tokës në kërkim të ekzemplarëve për t’i analizuar. Edhe pse ambicie të tilla kanë pasur shumë ekspedita nëpër shekuj, ky do të jetë shembulli i parë të cilin shkencëtarët do ta zbatojnë në praktikë. Dikur problemi kryesor për hapjen ka qenë teknologjia, por sot anijet-shpuese japoneze këtë ide mund ta zbatojnë në praktikë. Kjo shpuese ka hyrë dhjetë kilometra në thellësi, duke i çarë të gjitha materialet që ka hasur.

Projekti duhet të nisë deri në vitin 2002, që u jep të drejtë teoreticienëve të komploteve të cilët besojnë n “tokën bosh”, kurse kështu edhe shkencës me qëllim t’ia shtyjnë këtë operacion jo dhe kaq të komplikuar. Kjo bëhet më relevante kur e dimë se qëllimi kryesor për shtyrjen e projekteve është mungesa e financave.
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi