Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kujdes. Mbështjellja e ozonit është holluar theksueshëm People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kujdes. Mbështjellja e ozonit është holluar theksueshëm People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kujdes. Mbështjellja e ozonit është holluar theksueshëm

Shko poshtë

Kujdes. Mbështjellja e ozonit është holluar theksueshëm Empty Kujdes. Mbështjellja e ozonit është holluar theksueshëm

Mesazh nga Space Tue 14 Jun 2011 - 20:35

Kujdes. Mbështjellja e ozonit është holluar theksueshëm Ozon-1Kujdes. Mbështjellja e ozonit është holluar theksueshëm Ozon

Ekspertët këtë pranverë kanë konstatuar mungesë rekorde të ozonit në atmosferën mbi Evropën. Vrima e ozonit me diametër prej 25 kilometrash ka kaluar nga Arktiku në Evropë, kurse momentalisht është mbi Gjermani, paralajmëron gazeta gjermane “Blic”.

Nga fillimi i pranverës përqendrimi i ozonit në ajër është 30 procent më i madh se viti i kaluar, por jo edhe në Gjermani. Këtë pranverë aty prania e ozonit ka qenë 40 procent më pak se pranverën e kaluar. Çfarë përmasash merr ky problem flet edhe fakti se dhe kremrat për mbrojtje me faktor 70 nuk janë të dobishme për njerëzit. Mbështjellja e ozonit është në përgjithësi më e hollë. Këto dhjetë vitet e fundit njerëzit e kanë ndotur mjaft atmosferën dhe kështu q kanë përshpejtuar rrënimin e mbështjellës prej ozoni, që është edhe shkaku kryesor për rrezatimin diellor.

Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi