Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kujdesu për buzët e tua People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kujdesu për buzët e tua People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kujdesu për buzët e tua

2 posters

Shko poshtë

Kujdesu për buzët e tua Empty Kujdesu për buzët e tua

Mesazh nga kasperi Sat 18 Jun 2011 - 2:18

Kujdesu për buzët e tua


1-Të zgjedhësh ngjyrë:

Asnjëherë mos provo menjëherë në buzët e tua testerin, atë që eshtë për mostër. Më mirë ta provosh në pjesën e brëndëshme të gishtit tënd, tek mollëzat e gishtit, sepse ngjyra dhe ndjeshmëria aty ngjan shumë me atë të buzëve të tua.

2-Ti japësh kohëzgjatje buzëkuqit tënd:

Përdor tek tek vija e formës së buzëve dhe në gjithë sipërfaqen e tyre një laps në të njëjtën ngjyrë me buzëkuqin, ose një në një ngjyrë natyrale. Hap me një penel mjaft shtresa të lehta buzëkuqi.

3-Buzët e tua të tregojnë mishtore:

Në asnjë mënyrë mos e bëj konturin, vizën e buzëve me ngjyrë të errët. Përfundimi është i egër dhe nuk të jep finecë. Nëse dëshiron t’u japësh trashje ose fryrje buzëve që të tregojnë të lëngshme, shtoju një gloss të shkëlqyes vetëm në qëndër të buzëve.

4-Të mos të ”rrjedhë” glossi:

Mundohu ti shmangesh përhapjes në të gjithë sipërfaqen e buzëve dhe sidomos në cepat e jashtëm dhe kaloje konturin e buzëve sipër glossit me një laps buzësh në ngjyrë natyrale.

Kujdesu për buzët e tua Article-Kujdesu-per-buzet-e-tuaKujdesu për buzët e tua Article-Kujdesu-per-buzet-e-tuaKujdesu për buzët e tua Tekniken_lipolifting
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kujdesu për buzët e tua Empty Re: Kujdesu për buzët e tua

Mesazh nga Anakonda Sat 24 Mar 2012 - 18:37

Keswhilla teper interesante,po un cte bej qe si duroj dot buzekuqet ne buzet e mia.Me pelqen qe ti mbaj naturale.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi