Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kush tradheton ke? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Kush tradheton ke? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kush tradheton ke?

+11
Arabela
Daku
Ariel
Emona
Tonii
Docteur
Fragolina
Dori_sweet
Durrsaku
WebMaster
kasperi
15 posters

Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Kush tradheton ke?

Mesazh nga kasperi Sat 18 Jun 2011 - 3:51

Kush tradheton ke?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Keni shumë të drejtë të trembeni, është diçka që mund t’i ndodhë kujtdo, prandaj të dashuruar besnikë, përgatituni për një situatë të ngjashme dhe para se të derdhni lot, në fillim duhet të mendoni se e gjithë kjo nuk është vetëm një histori më shumë dështimesh në një lidhje dashurie, sesa një kauzë për të cilën jeni të bindur se nuk doni ta humbni për asnjë arsye.

Në fillim duhet të keni parasysh një frazë: Të dashurit besnikë janë një specie në zhdukje. Burrat nuk janë më ata që dinë të sillen sikur me femrat, të presin për një kohë të gjatë derisa t’i pranosh apo të binden lehtësisht se kjo histori dashurie është pragu që të çon drejt një martesë të lumtur, të mbushur me britma fëmijësh. Përgjigjja është fare e thjeshtë, rreth 90 për qind e meshkujve të intervistuar në Evropë kanë pohuar me plot gojë se kanë thyer besnikërinë e femrave të tyre, ndërsa ato mendojnë se kjo mund të ndodhë me burrat e grave të tjera, por kurrsesi me ata që kanë në krah. Të intervistuarit pohojnë se mbi 59 për qind prej tyre se duan të martohen me vajzën që duan, por nuk e mohojnë se ky do të jetë kufiri i prerë që i ndalon ata të tradhtojnë, të shkojnë me ish-të dashurat e tyre apo të kalojnë një natë magjike në krahët e një femre pasi kanë dalë me shokët në lagjen e dikurshme.

Mos harroni! Martesa është sinonim me ekskluzivitetin në sytë tuaj. Por në fakt, nuk është vetëm një simbol i fuqishëm që na bind të ëndërrojmë, por kurrsesi të mendojmë se ai “ta dredh”...!

Ekziston dashuria e vërtetë?
Nëse ka një bazë mbi të cilën një çift duhet të krijohet, ajo është besnikëria dhe besimi reciprok. Ky fakt konfirmohet edhe nga 53 për qind e të intervistuarve, por ka edhe një anë tjetër të medaljes: sa jetëgjatësi ka një marrëdhënie. Kur dikush dashuron, është normale që mes tyre të krijohet një marrëdhënie e privilegjuar, por në momente të caktuara kërcet dhimbshëm. Askush nuk mund ta mohojë faktin se edhe kur jeni me mashkullin tuaj ideal për krah, keni një dëshirë të fshehur për dikë tjetër. Kjo, qoftë edhe për një aventurë të shpejtë, që doni ta mbani sekret. Tani duhet të arrini në përfundimin se nuk ekziston kurrë i dashuri ideal apo mashkulli perfekt, pasi tek secili do të gjeni një “cen” sado i vogël të jetë, që ju ftoh. Por nuk ndodh e njëjta gjë me atë që keni një lidhje fikse. Mund të ndodhë që për një mijë e një arsye ju mund të rrini me të, por arsyeja kryesore është sepse ndiheni e sigurt dhe njëkohësisht, por kaq e bindur se asnjë nuk mund të shkojë me të, përveç teje. Gaboheni! Pabesia është e dyanshme. Kur një çift flet për bashkëjetesë, lumturinë, nuk duhet të harroni edhe raundin tjetër: tradhtinë.
Nuk duhet të harrojmë, të tradhtohesh nga partneri apo partnerja është një traumë, një dhimbje e fortë dhe një dëshpërim i cili të nxit drejt hakmarrjes. Këtë të fundit harrojeni. Në fillim dëgjo motivet dhe më pas reflekto mbi situatën...!

Tradhtia është vetëm seks?
Do të donim që ta besojmë këtë, por nuk është e vërtetë, pasi ndjenjat e forta të tradhtisë mund të godasin partnerin dhe lidhjen tuaj. Shpesh ndjenjat janë më të fuqishme se tradhtia fizike. Në fakt, ndjenjat na bllokojnë, vështirë i largojmë nga mendimet, na përcjellin kudo dhe gjithmonë, madje edhe kur jemi në shtrat me partneren. Momentet e përjetuara me tjetrin, partneri juaj do ta kuptojë si tradhti emocionale. Dhe ju, ndoshta, më nuk do të mund të ktheheni në lidhjen tuaj. Ju mendoni se nëse ju tradhton, nuk ju do! Sa e vërtetë është kjo? Zakonisht pohohet kjo teori, por shumica që e mbështesin pranojnë se ata që tradhtojnë, nuk duan vërtet. Megjithatë, këtu është fjala për diçka tjetër. Nëse partneri/ja ju tradhton, atëherë ai/ajo nuk ju respekton, pra nuk respektohet marrëveshja juaj. Por, kjo në asnjë rast nuk do të thotë që nuk ju do 100 për qind. Në fakt, shumë njerëz mund të dallojnë realisht ndryshimet mes dashurisë dhe seksit: E vetmja gjë që duhet të shikoni, është në ky përkufizim i dashurisë ju mjafton...!

Një diskutim liberal
Nëse do të flasim për tradhtinë, shpesh është e pashpjegueshme prania e një debati liberal dhe e gjithë kjo vjen nga morali. Sipas sondazhit, 44 për qind pranojnë se pabesia është e padurueshme, një nivel ku diskutimit nuk i lejohet asnjë vend. Gjithsesi, harrojini të gjitha këto. Ky është një gabim dhe duhet të bindeni se ky gabim nuk ndodhi rastësisht. Të diskutosh tema të tipit “ai është më i pashëm” dhe kjo i favorizon drejt shkeljes së besnikërisë është një argument jo bindës. As që mos e çoni në mend se angazhimet e tua janë një tjetër arsye për fajësim. Sigurisht, në do të duan që kjo të mos jetë e vërtetë, por nuk ka asnjë përpjekje për të kontrolluar impulset e tij, prandaj ka ardhur momenti të flisni pa doreza dhe të merrni përgjegjësitë tuaja. Momenti më i bukur i këtij diskutimi liberal nuk është veçse një përgjegjësi, një detyrim i cili i dorëzon vullnetarisht të dyja palët para një marrëdhënieje, ku duhet të dalë në pah besnikëria apo mungesa totale e saj. Nuk duhet të harroni edhe një detaj tjetër, po kaq të rëndësishëm: jetëgjatësia e lidhjes ose e thënë ndryshe, sa kohë keni që bashkëjetoni. Nëse kjo ka ndodhur pak pasi ju keni nisur të ndani të njëjtën shtëpi, nxitoni t’i jepni fund, nëse e gjithë kjo vjen pas një historie të gjatë, duhet t’i jepni atij kohën e nevojshme të kuptojë arsyet e vërteta të kësaj tradhtie. Besnikëria nuk është kurrsesi teori, por një argument praktik që do kohë të zbatohet dhe të fitohet, derisa e gjithë kjo të kthehet në një bindje që ka lidhje më shumë me trurin sesa me zemrën. Në fund, donim t’ju inkurajonim për të mos u nxituar në hapin tjetër që do të merrni. Për një kohë të gjatë, gratë ndihen të frikësuara nga pabesia dhe tradhtia, i neveritet mashkulli deri në hakmarrje, por nëse gjithë këto ndjenja dhe pështjellime e kanë mbushur kupën, është më mirë të ndaheni. Ai nuk është mashkulli që ju bën të lumtur, por një vegël që qëllimisht ju shkakton vuajtje...!

kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga WebMaster Sat 18 Jun 2011 - 5:05

Hahaha ska burre qe nuk tradheton sot haha
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Durrsaku Sat 18 Jun 2011 - 5:07

une psh
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Dori_sweet Sat 18 Jun 2011 - 7:03

per mendimin tim jan bere si femrat dhe meshkujt njesoj te dy palet tradhetojne
Dori_sweet
Dori_sweet
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 3711
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 13/05/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : kercimi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Durrsaku Sat 18 Jun 2011 - 7:08

jo te gjithe
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Fragolina Sat 18 Jun 2011 - 9:13

te gjith pa perjashtim
Fragolina
Fragolina
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : andej kendej gjithandej
Postime Postime : 513
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/05/2011
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : te caj derrasat

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Docteur Sat 18 Jun 2011 - 9:15

cdo kush tradheton per nje qellim.por ka dhe nga ato qe nuk tradhetojne mos tju bejne syte gjithmone te njejtat ide mendime sepse akoma ska ardhe fundi i botes ka akoma pak moral
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Fragolina Sat 18 Jun 2011 - 9:16

varet cfare koncepton secili si te moralshme apo jo...
Fragolina
Fragolina
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : andej kendej gjithandej
Postime Postime : 513
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/05/2011
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : te caj derrasat

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Docteur Sat 18 Jun 2011 - 9:19

moral respekt ndaj partnerit ns ka respekt atehere ka dhe mirekuptim ka dhe dashuri ska tradheti
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Tonii Sat 18 Jun 2011 - 9:25

nuk eshte e vertet qe te gjith tradhetojne, e ka gabim ai qe mendon keshtu
te dobtit tradhetojne, personaliteti i tyre i lekundur
tradhetojne ata qe nuk din te dashurojne kurr,

Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Emona Wed 12 Oct 2011 - 5:51

Tonii shkruajti:nuk eshte e vertet qe te gjith tradhetojne, e ka gabim ai qe mendon keshtu
te dobtit tradhetojne, personaliteti i tyre i lekundur
tradhetojne ata qe nuk din te dashurojne kurr,


Sakt...Pelqeu Mendimi i Tonit.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Durrsaku Wed 12 Oct 2011 - 6:15

dreqi ta haje te mos behem hipokrit flas per veten time po te me vije nje femer e bukur per te bere seks nuk do ta refuzoja dhe ska lidhje kjo me dashurine, une i them gjerat troc dhe se besoj se do kete shume nga ato meshkuj qe do ta mbaje (pushken plot me fisheke) dhe kur i del gjahu sdo ta perdore, ndersa me femrat eshte tjeter hesap se femrave i vijne ofertat dhe jane ato qe vendosin do te ndodhe apo jo
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Ariel Wed 12 Oct 2011 - 7:45

Mos o zot ....mos o zot.....deri tani sjam ndjere e tradhtuar...

Po si thot Visi...nese i ka kalimtare...hallall po smora vesh gjo....po nese e trash mhb dhe e fut ne shpirt....nonen e motren ku ti ket.... se vendin ne zemer e kam vetem une...
Fundja nuk u shua bota per nje mashkull... Sepse gjithe ajo dashuri shume e madhe...per te qindat e sekondit kthehet ne urrejtjen me te madhe....

Jeta vazhdon prape....e viva beqarnija pastaj hahahahahahaaaaaaa :[LoL]:
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Daku Wed 12 Oct 2011 - 7:53

Ariel shkruajti:Mos o zot ....mos o zot.....deri tani sjam ndjere e tradhtuar...

....po nese e trash mhb dhe e fut ne shpirt....nonen e motren ku ti ket....


[You must be registered and logged in to see this image.] Calma PePe :P

Tradhetia ndodh atje ku Dashuria e Ciftit nuk ka baza te forta , nje cift i realizuar , ne jete ne familje, pune , shoqeri etj , ku tjetri ka akoma fisheke rezerve per te mbajtur gjalle zjarrin e dashnise nuk tradheton.

Se mu kujtu i shprehje e nje komshije: "Ishalla ma dredh me naj femer mo te bukur se une tja boj hallall te pakten " [You must be registered and logged in to see this image.]
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Arabela Wed 12 Oct 2011 - 8:12

me cfare lexoj ketu preferoj mos shprehem,,,ruaj te drejten e abstenimit,,,,[You must be registered and logged in to see this image.] se kam frike mos trembet ndonjeri nga ju,,,[You must be registered and logged in to see this image.] :lol!:
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Intriganti Wed 12 Oct 2011 - 8:21

Njeriu Tradhton Njeriun Qofte Mashkulli Femren Edhe Femra Mashkullin tradhetia eshte nje xhest qe duam nuk dua ne eshte prezent ne jeten tone! [You must be registered and logged in to see this image.]
Intriganti
Intriganti
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Elbasan
Postime Postime : 712
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/08/2011
Mosha Mosha : 41
Hobi Hobi : Futbolli

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 12 Oct 2011 - 9:17

Te dy palet tradhtojne....jane ata qe kurre nuk tradhtojne....kush tradheton..tradheton veten si fillim atehere te tjeret per rreth...
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Leo_uk Wed 12 Oct 2011 - 9:30

Ai nuk është mashkulli që ju bën të lumtur, por një vegël që qëllimisht ju shkakton vuajtje...!

Teper "feminist" si shkrim, kjo fjalia njer mu neverit..
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 45

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Ariel Wed 12 Oct 2011 - 9:58

Daku shkruajti:

Se mu kujtu i shprehje e nje komshije: "Ishalla ma dredh me naj femer mo te bukur se une tja boj hallall te pakten " [You must be registered and logged in to see this image.]

Yesss yessss hahahahahahahaaa...ate them dhe une...po tu qen se me tbukur se mu nuk gjen...se vras menjen shume celebrate005
Nji hall me shume eshte [QeSh] [QeSh] [QeSh] po e mbajti dot...ta mbaje... geeegge

Mgjth jam me ate te paren qe the....ku dashuria eshte e ndertuar mbi baza te forta dhe me nje familje model, me nje mirkuptim, ngrohtesi dhe respekt... as qe behet fjale te ndodhe tradhtia....
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 104
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Anakonda Thu 9 Feb 2012 - 19:29

Mashkulli tradheton femren,e anasjelltas.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kush tradheton ke? Empty Re: Kush tradheton ke?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi