Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tentativat e gabuara te joshjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Tentativat e gabuara te joshjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tentativat e gabuara te joshjes

2 posters

Shko poshtë

Tentativat e gabuara te joshjes Empty Tentativat e gabuara te joshjes

Mesazh nga kasperi Sat 18 Jun 2011 - 10:46

Tentativat e gabuara te joshjes


[You must be registered and logged in to see this image.]


Deshironi te joshni dike? Te dish kur edhe si jane dy gjerat bazike, garante te suksesit te artit te joshjes.

Kreativiteti, atmosfera e duhur, sensi i humorit, lojrat dhe aftesia per te degjuar jane disa nga aleatet me besnike te nje joshjeje te suksesshme. Ne te kundert duhet treguar shume kujdes me gabimet qe behen gjate tentativave per te joshur dike tjeter. Nje nga gjerat qe duhet te evitohet eshte improvizimi i metodave qesharake per ti rene ne sy menjehre personit qe ju pelqen. Keshtu rrezikoni te ndesheni me nje reagim aspak te kendshem nga personi tjeter.

Mos krijo asnjehere ide paraprake te bazuara nga pamja e personit qe deshironi te joshni, jo cdo bjonde eshte mendjelehte dhe jo cdo mashkull i bukur eshte antipatik. Asnjehere nuk duhet te mungoje respekti dhe mirekuptimi dhe nuk ka rendesi nese joshja juaj synon te beje per vete nje person per nje kohe te gjate apo thjeshte per nje nate apo aventure.

Mos krijo plane paraprake dhe eleminoni sjelljet e ekzagjeruara dhe perverse. Keto te fundit jane te pranueshme brenda ciftit dhe me mirekuptimin e te dy partnereve, por mos harroni qe jeni ende duke joshur. Mos u perpiq t’i marresh numrin e telefonit qe heren e pare. Perpiqu t’i thuash direkt se cfare kerkon nga ajo ose ai sepse vetem keshtu do krijoni te personi tjeter bindjen se ju jeni nje person me nje personalitet te besueshem dhe determinues.

Asnjehere mos u trego arrogant dhe perpiqu te kesh nje sjellje te pershtatshme. Dhe se fundmi kujdesuni qe te mos flisni pambarimisht vetem ju. Kujtoni qe duhet edhe te degjoni sepse keshtui rrezikoni te krijoni te personi tjeter pershtypjen qe nuk ju intereson te njihni menimet dhe ate cka ai person ka per t’ju treguar dhe perqendrohuni jo vetem te fjalet por edhe te ajo cfare personi qe doni te joshni ju komunikon me ante te gjuhes se trupit dhe mimikes se tij.

kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Tentativat e gabuara te joshjes Empty Re: Tentativat e gabuara te joshjes

Mesazh nga Anakonda Fri 10 Feb 2012 - 21:23

Po,se keshtu joshen njerezit thjesht me nje shikim.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi