Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes

5 posters

Shko poshtë

Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes Empty Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes

Mesazh nga Emona Tue 29 Nov 2011 - 8:15

[You must be registered and logged in to see this image.]

(INFOSOT) - 29 Nëntor 2011, 14:01

Joshja është bërë prej romantizmit dhe shikime të thella. Dhe pikërisht për këtë ka një shpjegim shkencor.

Joshja është bërë prej romantizmit dhe shikime të thella. Dhe pikërisht për këtë ka një shpjegim shkencor. Keni kuptuar se për të fituar një partnere, darka e famshme nën driten e qirinjve është një klasikë me të cilën nuk gabon kurrë. Sipas ekspertëve të Stony Brook University të Neë York, errësira luan një rol të rëndësishëm. Ka një veçanti të kontakrit viziv mes dy të dashuruarve në këtë situatë dhe zakonisht duke mos pasur dritë, pupila e syve manifestohet me e dilatuar.

Kjo është një situatë tipike e eksitimit seksual. Por ka dhe më shumë. Dilatimi na lejon të "ndezim"zjarrin tek partneri, ja përse shohim një shikim të thellë në sytë e të dashurit tonë. Për të arritur në këtë përfundim sigurisht që janë bërë disa teste.

Me kopmjuter ështe marrë një imazh i një femre dhe është treguar nëse duke modifikuar vetëm pupilen e syve, duke e zmadhuar atë, femrat bëhen më joshëse. Sytë jane një ndër 5 shqisat e joshjes. Por është dhe një studim tjetër interesant për t'u cituar, ai i Universitetit te Torontos i cili është bërë disa vite më parë, transmeton ikub. Në këtë rast, ekspertët kishin treguar se femrat tërhiqeshin nga meshkuj me sy të mëdhenj, por vemendja e tyre ndryshon në baze të ovulimit.

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes Empty Re: Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes

Mesazh nga Durrsaku Tue 29 Nov 2011 - 8:23

prandaj u shtu aq shume popullsia ne kohen qe skishim drita ne shqiperi
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes Empty Re: Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes

Mesazh nga T_o_n_i Tue 29 Nov 2011 - 8:42

rri ti reee mos fol kshu per bashkvuajtesit e vendit tat
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Tirane
Postime Postime : 18036
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 30/05/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes Empty Re: Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes

Mesazh nga EpiKada Thu 1 Dec 2011 - 10:21

ahahahhahhah ishin pa drita dhe pa ngrohje :P rrisnin popullsin ne raste rreziku nqs i sulmonte armiku :P :D
EpiKada
EpiKada
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Cteduhetty
Postime Postime : 5045
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/10/2010
Hobi Hobi : Kelion

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes Empty Re: Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes

Mesazh nga Anakonda Wed 8 Feb 2012 - 18:44

Prandaj jane shtuar dashurite keto kohet e fundit.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes Empty Re: Romantizmi dhe shikimi, sekretet e joshjes

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi