Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

+3
bobi 10
Єямєℓiиdå
Docteur
7 posters

Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga Docteur Wed 29 Jun 2011 - 3:05

Dashuria nuk e përjashton epshin, por ajo kërkon kohë dhe nuk duhet që të bazohet në projeksione. Në librin e saj “A Guide to Intuitive Healing”, dr. Xhudit Orlof e tregon qartë dallimin midis dashurisë dhe epshit, duke na ofruar këshilla sesi të njohim këto dy ndjenja.
Një sfidë e madhe e atraktivitetit seksual është që të mësoheni të rrini të përqendruar dhe që të dëgjoni me vëmendje se çka ju thotë intuita rreth personit me të cilin jeni në lidhje.

Kjo nuk është detyrë e lehtë: hormonet zbukurojnë gjithçka, por duhet që të jeni ‘kull’ dhe të merrni vendime me kokë të ftohtë.

Për këtë shkak, nëse ai zëri i brendshëm vazhdimisht ju thotë ‘rrezik’, nëse nuk ndiheni mirë, nëse nuk ju pëlqen sesi ju trajton, por prapëseprapë nuk mund t’i thoni ‘jo’ – këtu diçka nuk është në rregull, gjë që duhet të ndaleni njëherë dhe ta analizoni mirë e mirë. Ndani pak kohë për veten tuaj dhe mendoni sa më racionalist.

Nuk është e thënë që gjithmonë të rrini me vesh në krahë, të preokupuar me dyshime. Në mënyrë që të jemi të lumtur, duhet edhe që të rrezikojmë ndonjëherë, por me rëndësi është që të mos injorojmë shenjat subtile – thotë dr. Orloff.

Shenjat e epshit

Mendoni vetëm në pamjen dhe trupin e personit me të cilin jeni në lidhje.

Ju intereson vetëm seksi.

Ju interesojnë fantazimet dhe nuk do të donit të bisedonit rreth ndjenjave.

Pas natës së kaluar bashkë, nuk ju pëlqejnë ledhatimet, doni që sa më parë të largoheni.

Dashnorë, por jo edhe miq.

Shenjat e dashurisë

Doni që të kaloni një kohë kualitative së bashku.

Kur bisedoni, ju duket se koha fluturon.

Doni që personi tjetër të jetë i lumtur.

Ai/ajo ju motivon që të jeni më i/e mirë.

Doni që ta njoftoni me miqtë.
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga Docteur Thu 30 Jun 2011 - 9:58

me dashuri zgjas tan naten qete e qete kurse me epsh komashie me qan trapin duke me thene pusho se me plase qesh qesh
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 30 Jun 2011 - 10:01

Dashuria ndjehet me qelizat e shpirtit/zemres dhe zgjat pergjithmone nese ke fat....epshi ndjehet me qelizat e...................
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga Docteur Thu 30 Jun 2011 - 10:24

ne qelizat e panjohura 00027003 thuje ja nxjerre koken nxjerra dhe kembet
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga Єямєℓiиdå Thu 30 Jun 2011 - 10:31

Psikologu_wolf shkruajti:ne qelizat e panjohura 00027003 thuje ja nxjerre koken nxjerra dhe kembet

Skom gjo per te nxjerr....sorry qesh
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 38
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga Docteur Thu 30 Jun 2011 - 10:33

yyyyyyyyyyyyy qa pergjigje do te jepja ktu 00027003 por jam i respektushem me shoqnine shpetove po ta qoj me pm qesh
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga bobi 10 Thu 30 Jun 2011 - 10:42

Mesoni??????

Personalisht s'me intereson por per ta bere dallim po,e di pa e lexuar artikullin.

Ps
Teksa kalon nje vashe me kepucet me taka,edhe nje fizik terheqes,edhe buzeqeshje qe te rremben automatikisht ose instiktivisht me mire te them me vjen sikur e shoh pa rroba,edhe une me te duke bere sex.

Epshi,por aspak ne lidhje me dashurine,pasi ajo eshte krejt dicka ndryshe.

Meriton respekt,edhe ndjenja e paster krejt sinqeritet qe del dashuri e kthjellet.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga dajti modh Thu 30 Jun 2011 - 10:57

une i ngaterroj te dyja bashke
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga Arabela Thu 30 Jun 2011 - 20:57

pa qene dashuruar nuk ndjen njeriu epsh,,,apo e kam gabim?? geeegge
se jam nje cike e vockel qesh qesh 00027003 :lol!:
upsss ,,mendoj qe meshkujt ndjejne epsh kur verejne nje femer te bukur,ose gjysme zhveshur,,,une per vete yllin e botes te shoh epsh nuk ndjej,,,thjesht kenaqesi estetike,,krijim i bukur i zotit,,, 00027003 00027003
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 30

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga Durrsaku Thu 30 Jun 2011 - 21:20

i din xhaja ato bishtaja
Durrsaku
Durrsaku
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Durres
Postime Postime : 12675
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 16/06/2009
Mosha Mosha : 47
Hobi Hobi : cigarja

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga eGo0sTyle Fri 1 Jul 2011 - 3:02

huh sa kohe u bo qe i kam msu kto gjera smbahet mend :P
eGo0sTyle
eGo0sTyle
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Vendbanimi Vendbanimi : Toronto, Canada
Postime Postime : 350
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/03/2011
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Hacking

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit? Empty Re: Mësoni, cili është dallimi midis dashurisë dhe epshit?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi