Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dallimi midis prostitucionit legal dhe atij ilegal ! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Dallimi midis prostitucionit legal dhe atij ilegal ! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dallimi midis prostitucionit legal dhe atij ilegal !

Shko poshtë

Dallimi midis prostitucionit legal dhe atij ilegal ! Empty Dallimi midis prostitucionit legal dhe atij ilegal !

Mesazh nga Vizitor Fri 27 Nov 2009 - 11:04

Koheve te fundit eshte konsumuar ne mase qeshtja e Prostitucionit dhe ky fenomen qrrenjues per nje shoqeri ne shoqerin tone jo pak eshte aktual dhe brengë paresore, keshtu qe nepermjet kesaj teme dua te marr nje opinion edhe te nje elementi (per mua skandaloz) te quditshem, gjithnje duke marr parasysh se sa e sa organizata Feministe dhe aso qe merren me Barazi gjinore jan formuar, mirpo asnjera prej tyre nuk e ka ngritur asnjeher zerin se Cfar domethenje ka Prostitucioni Legal?

Kete teme do kisha dashur qe ta diskutojn ata qe separi i kuptojn keto dy terme dhe poashtu kan njohuri rreth kesaj qeshtje, ne menyre qe te mos devijoj tema ne Mesim jasht orari.

Tema ne fjal per mua eshte pothuajse e gjithe e kuptueshme, mirpo kete kuptueshmeri dua ta ndaj me ju dhe te diskutohet kjo teme.

Sinqerisht ajo cfar me qudit ne kete rast eshte "Shekulli XXI dhe Perparimi i Prostitucionit Legal si Sistem"

Dhe per ta kap ne thelb Temen, ta kapim esencen e Dallimit ndermjet ketyre Termeve: Ku qendron Dallimi ndermjet Prostitucionit Legal dhe atij iLegal?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi