Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Limoni shkrin kilogramët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Limoni shkrin kilogramët People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Limoni shkrin kilogramët

2 posters

Shko poshtë

Limoni shkrin kilogramët Empty Limoni shkrin kilogramët

Mesazh nga Єямєℓiиdå Mon 4 Jul 2011 - 0:15

Katër limonë në ditë në menynë tuaj do t’ju ndihmojnë ta ktheni linjën vitale.
Nëse keni hedhur kilogramë të tepërt, me këtë dietë do t’i humbni katër kilogramë për dy javë.

Esenca e dietës me limon është zvogëlimi i futjes së yndyrave. Limoni do t’jua shkrijë kilogramët, ndërsa në të njëjtën kohë do të merrni vitaminën C. Dieta me limon është e mirë edhe për lëkurë.
Është e rëndësishme të theksohet se këtë regjimin të të ngrënit nuk guxoni ta mbani më shumë se dy javë.
Menyja është e njëjtë çdo ditë dhe duket kështu:

Mëngjesi
Limonadë ose çaj me limon dhe një pjesë ose dy të pjekurinave integrale.

Dreka
Për drekë, hani ushqim me pak yndyrë si gjoksi i pulës, gjel deti, mish viçi të payndyrosur, e po ashtu janë të lejuara edhe brumërat e ndryshme.

Darka
Për darkë rekomandohen supat, pa marrë parasysh a janë krem apo të holla. Me supë mund të hani perime, mish, djathë, ose fruta.
Dhe mos harroni që çdo ditë të hani katër limona!
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 36
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Limoni shkrin kilogramët Empty Re: Limoni shkrin kilogramët

Mesazh nga Anakonda Sat 25 Feb 2012 - 19:47

Pse sthu ti te haj gjithe diten limona.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi