Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A ka falimentuar shoqëria shqiptare? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
A ka falimentuar shoqëria shqiptare? People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

+10
Anakonda
bobi 10
Daku
Docteur
dajti modh
Arabela
exploreri
Poeti Dhimbjes
Maksi
WebMaster
14 posters

Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga WebMaster Tue 5 Jul 2011 - 20:25

Gjatë një shkëmbimi mendimesh mbi arsyet se përse Shqipëria është sot vendi, njëri prej lexuesve të blogut të Alternativa Civile, Marlindi, na sjell një problem shumë të madh. Ata që ai e ka cilësuar si falimentim të shoqërisë shqiptare, e cila është tyashmë e pazonja të prodhojë mekanizma që kontrollojnë qeverisjen e saj apo më..

Ju si mendoni eshte e falimentuar sot te kesh nje shoqeri te paster edhe te drejte ..apo nuk ekziston me ky fakt ....
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Maksi Tue 5 Jul 2011 - 20:28

se besoj se ka falimentu
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Wed 6 Jul 2011 - 3:55

Edhe une jam i mendimit se shoqeria shqiptare nuk ka falimentuar, por problemi eshte se eshte zbehur disi ne disa pikepamje, te cilat lidhen me shume e shume shkaqe te ndryshme.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 39
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Po ka falimentuar

Mesazh nga exploreri Wed 6 Jul 2011 - 5:21Po per mua eshte ne grahmat e fundit,sepse pushteti sot në Shqipëri sundohet nga një pakicë e korruptuar. Bosët e rinj të parasë ndihen kërcënueshëm, duke kaluar nga një karrige tek tjetra, pa u hyrë gjemb në këmbë.

Këta përfaqësues tipikë mafiozë nuk mund të jenë kurrësesi produkt i institucioneve shqiptare, por “rastësia” ramiziste i nxori në krye të turmave, atëhere kur është dashur të ndodhte ndryshe.

Sot ata janë kapur me thonj pas karrigeve të pushtetit deri në marrëzi. “Boshllëku” shpirtëror që i karakterizon këto monstra të periudhës djeshme e të sotme, duke justifikuar me paturpësi revanshin e tyre të pandalshëm, vazhdojnë të dhunojnë gjithçka në jetën social politike të shqiptarëve.

Një e vërtetë e hidhur: përveç kulturës dhe emancipimit shoqëror të munguar, të cilat nuk ua lanë dot paraardhësit e tyre, pasi edhe ata nuk kishin ku ta gjenin, po dhunojnë me injorancë sistemin shoqëror të rilindur në Shqipëri.

Ky, me sa duket nuk është caku i fundit i përversitetit social – psikologjik dhe politik, rrjedhojë e atij përversiteti bizantin të ngjizur në varfërinë e jetës vulgare që kanë bërë në të shkuarën e largët, të frikës së dikurëshme prej normave staliniste të saj.

Ndokush mund të ketë provuar edhe “thesin në kokë” dhe më pas, një grusht parash. Kjo situatë e mbarsur me agresivitet dhe dinakëri të sofistikuar, po tenton të ndikojë negativisht tek rinia jonë, e cila me dhunë e diktat po detyrohet të orientohet drejt konceptit të maksimizimit të jetës, të marri maksimumin prej saj në një kohë sa më të shkurtër, kur këto mundësi nuk janë, pra, me pak mundim.

Kjo filozofi e mbrapshtë antikombëtare po i kundërvihet në çdo hap filozofisë së jetës sonë, duke e kërcënuar çdo ditë atë me rrezikun e determinizmit të saj në të gjitha qelizat e shoqërisë.

Duke ndjekur rrugën e përçarjes, hakmarrjes, dhunimit të vlerave kombëtare, në këto 20 vjet kjo falangë separatistësh politikë pothuajse ja kanë dalë të atrofizojnë idealizmin e natyrshëm tek të gjitha shtresat e shoqërisë. Ndihet kërcënues pesimizmi në angazhimin e brezit të ri për ta bërë Shqipërinë, duke e injoruar atë dhe duke i hequr dëshirën për t’u kthyer në promotorë të politikave të zhvillimit të jetës shqiptare.

Kjo situatë ka gjetur mbështetjen tek faktori ndërkombëtar, i cili qëllimshëm bën sehir ndaj krizave politike në vend dhe i ushqen ato, duke goditur nëpërmjet këtyre “rrypave të trasmesionit” çështjen kombëtare, veçanërisht idealizmin shqiptar.

Pasojat e këtij fenomeni diskriminues e vrasës kanë bërë dhe po vazhdojnë ta bëjnë rëndom problem Shqipërinë dhe shqiptarët në opinionin ndërkombëtar, duke e vendosur në fund të listave për çështje të ndryshme integrale, mbi baën e “ leksioneve” mbi demokracinë dhe mësime qesharake deri “si milet lopa”.

Ata na mbështetën pa dëshirë në antarësimin në NATO, për shkak të gjeostrategjisë dhe interesave afatgjata amerikane në rajon, duke ruajtur kombinacionet e tyre politike.

Më e keqja është se kjo klasë politike e degraduar ka shkuar më larg se sa mendohet. Me lider tipik, ata nuk dëshirojnë ta kuptojnë dhe të pranojnë, se të gjitha të këqiat vijnë nga “kolona e pestë” që vepron brenda politikës në shërbimin tradicional të UDB-së dhe të ASFALI-së, të cilët kanë punuar në këto 20 vjet për ta dematerializuar, për ta shpërbërë deri në materie Kombin Shqiptar.

Vëreni, duke i rreshtuar ngjarjet në kompleks.

Djegiet, vrasjet, shkatërrrimet dhe situata kaotike në vitet 90-92, vrasjet në postën kufitare të Peshkëpisë në vitin 1994, grabitja e parave në firmat piramidale, vrasja e jugut të Shqipërisë në 97-tën, grushti i shtetit në 98-tën, hapja e dyerve pa kriter të kapitalit grek në dy mandatet socialiste, mbytja e veriut të Shqipërisë, shkatërrimi i elementëve të Sigurisë Kombëtare, sabotimi i rrugës kombëtare drejt veriut për interesa partiake, blerjet dhe shitjet e energjisë nga Serbia në të njëjtën kohë që digat mbysin Shkodrën, dhurimi i hapësirave ujore territoriale shtetit grek, keqtrajtimi i pasurive kombëtare, regjistrimi etniko fetar për ta bërë Shqipërinë artificialisht një shtet “multietnik” me efekte prapavepruese, drejt autonomisë së “vorioepirit” dhe pjesmarrjes në pushtetin qëndror, njohja e Maqedonisë pa kushte kur brenda saj jetojnë mbi 1 milion shqiptarë të diskriminuar, blerja e aseteve të ekonomisë shqiptare nga Fazlliçët & CO, lëshimet e turpshme me varreza e memorial kockash, vjedhje votash e mashtrim elektoral, ngacmime për të hedhur në erë tolerancën fetare tek shqiptarët, degdisja e trurit jashtë duke lënë vetëm kafkën politike, pra të gjitha këto veprimet dhe mjaft të tjera në hije e kulisa të ndyra politike, bëhen duke mos dhënë kurrë llogari, të gjitha bëhen për të sulmuar deri në shfarosje vlerat e identitetit tonë kombëtar.

Politikat preferenciale të “njësh-it” në çdo rast dalin pa kokëçarje mbi politikat e standarteve, mbi institucionet duke dhunuar interesat kombëtare, pa i dhënë llogari askujt.Besoi se jeni deshmitare okulare te shkaterrimit te procesit zgjedhor sot ne Shqiperi si pasoje ''epsheve''per sundim politik dhe ekonomik.
exploreri
exploreri
Legjendë
Legjendë

Postime Postime : 451
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 05/03/2011
Mosha Mosha : 41

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Arabela Wed 6 Jul 2011 - 7:31

,,aty afer,,, :lol!:
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga dajti modh Wed 6 Jul 2011 - 10:46

besoj se po me cfare shikoj ketej ka marre fund duket 111111
dajti modh
dajti modh
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 17309
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Docteur Wed 6 Jul 2011 - 11:52

ka shku per lesh me plot gojen
Docteur
Docteur
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Afrike
Postime Postime : 5764
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/05/2011
Hobi Hobi : Ngacmime

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Daku Thu 7 Jul 2011 - 9:18

Shoqeria Shqiptare nenkupton , Eliten shqiptare, Intelektualet Shqiptare .Ne kemi me Bollek por ata kane nje moral te ulet dhe lejojne veten te blihen , me poste, me para me afera te ndryshme dhe keshtu bien ne batakun e politikes apo qeverive shqiptare qe duan te ulin cdo ze qe ngrihet kundra tyre.
Dhe ajo pjese e shtypit qe eshte e lire qe sulmon Shtetin , qeverine, qe fundja ben detyren e saj si opozite e shtetit , sulmohet , digjet, i vihet gjebe ( Koha Jone 1995) ( TOp-Chaneel 13 milion euro gjobe) ( Gazeta Tema , mbyllur , djegur makina Mero Bazes etj) .
Qeverite diktatoriale qe kane kaluar kane bere te mos dalin ne pah me intelektuale kundra Shtetit.
Para 2003 TV Klan ishte anti Berisha , ( Frangaj - Cupi jane rrahur e burgosur nga Berisha Sot jane pjese e tortes se pushtetit ) .gazeta Shqiptare , News 24 ishin kundra qeverise sot jane blere nga pushteti dhe jane kthyer ne nje vegel te tyre.
E Vetmja gazete qe ka mbetur qe sulmon qeverine eshte Shekulli dhe shpesh sulmohet , biles dhe nga Ambasadoret kur i kritokon ( Rasti Arvizu).

Pra ktu nuk mungon Elita por ata blihen.Se jane pa para , skane asgje te sigurte ne te ardhmen e tyre.
Daku
Daku
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : N'metropolt
Postime Postime : 1998
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/02/2011
Mosha Mosha : 44
Hobi Hobi : Japraku

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga bobi 10 Thu 7 Jul 2011 - 10:29

?????????????????????????

Explorer unik!!
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Anakonda Thu 23 Feb 2012 - 19:22

Sa te hape porten dhe behet e tille.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Tonii Sat 25 Feb 2012 - 8:59

drejt asaj rruge eshte
Tonii
Tonii
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5860
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/12/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 25 Feb 2012 - 10:02

Pse kur ka pasur ndonjehere shoqeri Shqiperia?

Se tani e morem vesh qe kemi falimentuar....
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Maksi Sat 25 Feb 2012 - 10:04

jo se besoj por ama eshte shtuar shume budallenjte hahah
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga vlonjatja Sat 25 Feb 2012 - 10:52

Per te falimentuar nje shoqeri duhet me perpara te egzistoj............
vlonjatja
vlonjatja
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 84
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 25/02/2012
Mosha Mosha : 34

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Shkembi Sat 25 Feb 2012 - 13:16

ka ikur per lesh thuaj

Shkembi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 9500
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/10/2011
Mosha Mosha : 42

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ka falimentuar shoqëria shqiptare? Empty Re: A ka falimentuar shoqëria shqiptare?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi