Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zhvarroset “krahu i djathtë” i Hitlerit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zhvarroset “krahu i djathtë” i Hitlerit People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zhvarroset “krahu i djathtë” i Hitlerit

Shko poshtë

Zhvarroset “krahu i djathtë” i Hitlerit Empty Zhvarroset “krahu i djathtë” i Hitlerit

Mesazh nga WebMaster Thu 21 Jul 2011 - 10:53

Varri që mban mbetjet e zëvendësit të Adolf Hitler, Rudolf Hess, është shkatërruar në mënyrë që të mos përdoret më si objekt pelegrinazhi nga neo-nazistët.Kockat e Hess u zhvarrosën nga varrezat në qytetin Unsiedel, në jug të Gjermanisë, ditën e mërkurë. Ato u dogjën dhe pritet që të hidhen në det. Hess u kap teksa po fluturonte për në Britani në vitin 1941 dhe u dënua me burgim të përjetshëm. Ai vrau veten në një burg të Berlinit në vitin 1987, në moshën 93-vjecare. Ashtu si ishte vullneti i tij, Hess u varros në qytetin e vogël bavarez Unsiedel, ku familja e tij kishte një shtëpi pushimi dhe ku prindërit e tij ishin varrosur. Kisha lokale Luteriane, që mbikëqyr varrezat, dha asokohe lejen e saj për varrimin, duke vendosur se dëshirat e të ndjerit nuk mund të injoroheshin. Por ata dhe banorët e qytezës që prej atëherë janë shqetësuar nga numri i grupeve të ekstremit të djathtë që vizitojnë varrin.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi