Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë

2 posters

Shko poshtë

Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë Empty Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë

Mesazh nga WebMaster Sat 6 Aug 2011 - 6:27

Studiuesit shkencëtarë dhe mjekët e psikologët kanë arritur në përfundimin se burrat e martuar kërkojnë trajtim për zemrën më të shpejtë, falë bezdisë së grave të tyre.

Studiuesit kanë zbuluar se burrat e martuar ose që ndodheshin në një marrëdhënie, kërkonin një kujdes mjekësor më të shpejtë krahasuar me burrat beqarë apo të ve.

Përfitimet e shëndetit nga martesa kanë qenë gjithmonë të njohura, sidomos për meshkujt.

Trajtimet e shpejta dhe efektive për sulmet në zemër kanë bërë që vonesat e departamentit të emergjencave të jenë ulur ndjeshëm.

Studiuesit zbuluan 4.403 pacientë në Ontario, Kanada që kanë pasur sulme në zemër. Mosha mesatare ishte 67.3 vjeç dhe vetëm 33.7% ishin femra.

Pothuajse gjysma e pacientëve ( 46 % ) kanë shkuar në spital brenda 2 orëve, ndërsa 73.6 kanë shkuar brenda 6 orëve.

Tek njerëzit e martuar, 75.3 % kane shkuar në spital pas 6 orëve të shfaqjes së dhimbjeve të para të gjoksit, krahasuar me 67.9 % tek burrat beqarë, 68 % të divorcuar dhe 70.8 % të pacientëve të ve gjatë së njëjtës periudhë.

Sëmundjet kardiovaskulare janë shkaku më i shpeshtë i vdekjeve në Kanada dhe në botën perëndimore.

Nga ana tjetër gratë e martuara ose në një marrëdhënie nuk shohin të njëjtën dobi nga martesa në kërkimin e trajtimit të shpejtë të zemrës.

Studiuesit shpjegojnë se kjo mund të jetë sepse gratë kanë më shumë gjasa për të marrë rolin e kujdestarit dhe i kërkojnë bashkëshortëve të tyre një kujdes më të shpejtë.

Albanews me informacion nga NOA
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë Empty Re: Burrat e martuar bëhen më shpejt me zemër, mjekët: Fajin e kanë gratë

Mesazh nga Anakonda Mon 20 Feb 2012 - 2:25

Edhe meshkujt kane faj.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi