Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nëse meshkujt janë të palumtur fajin e kanë femrat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Nëse meshkujt janë të palumtur fajin e kanë femrat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nëse meshkujt janë të palumtur fajin e kanë femrat

2 posters

Shko poshtë

Nëse meshkujt janë të palumtur fajin e kanë femrat Empty Nëse meshkujt janë të palumtur fajin e kanë femrat

Mesazh nga Emona Wed 23 May 2012 - 6:47

Nëse meshkujt janë të palumtur fajin e kanë femrat Cifti-zihetMeshkuj të palumtur? Faji i gjithi i mbetet femrës. Këtë gjë ka konfirmuar revista franceze “Le Point”, duke theksuar se femrat e sotme ndryshojnë dukshëm nga ato që kanë qenë më përpara, ndërsa duket se meshkujt kanë mbetur të njëjtit. Sipas analizave të bëra nga revista, rolet kryesore që femrat kanë marrë në shtëpi, në vendin e punës do të sillte tërësisht çorientim, të cilët ndjejnë se u është marrë pushteti dhe roli i sundimtarit që kishin gati 30 vjet më parë dhe që ishte i përqendruar krejtësisht në dorë të tyre.

Meshkujt, të cilët përherë kanë mbetur të njëjtë dhe që gjithmonë janë munduar të ndryshojnë sjelljen e tyre ndaj femrave. Por ata nuk mund të pranojnë vullnetarisht faktin se femrat, të ashtuquajtura seksi i dobët të marrin frenat e pushtetit. Një femër në karrierë, e cila prioritetet e saj i ka vendosur tek puna dhe jo tek familja e bën mashkullin të pakënaqur dhe të pasigurt në vete. Vetëm në pjesën veriore të Evropës duket se ka sinjale pozitive në lidhje me situatën aktuale. Në Norvegji dhe Suedi, për shembull, meshkujt janë përshtatur me rolin e babait shembullor në shtëpi. Megjithatë, besohet se e vërteta është ndryshe: meshkujt e palumtur, ashtu si dhe femrat, janë rezultat i një ndryshimi të thellë (negativ) në jetën në çift. Në marrëdhëniet e dashurisë, shpesh nuk kanë një dialog të mirë dhe kjo krijon shumë keqkuptime, të cilat ngadalë kthehet në ‘mure’ reale, të cilat në mënyrë të pashmangshme çojnë në përkeqësimin e marrëdhënieve mes një çifti.

l.xh/noa.al

Emona
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 46759
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 12/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Nëse meshkujt janë të palumtur fajin e kanë femrat Empty Re: Nëse meshkujt janë të palumtur fajin e kanë femrat

Mesazh nga Anakonda Fri 9 Nov 2012 - 5:55

po nese femra esht e palumtur ather fajin e ka mashkulli?i bie tjet e njejta gje
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi