Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat

4 posters

Shko poshtë

 Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat Empty Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat

Mesazh nga Space Tue 23 Aug 2011 - 22:22

[You must be registered and logged in to see this image.]
Hulumtimet shkencore tregojnë se femrat të cilat marrin tableta kontraceptive ndjehen më të bukura dhe kanë vetëbesim më të madh.
Një kërkim i bërë në Itali te 600 femra me të reja se 30 vjeç, ka treguar se 90 për qind e femrave të cilat përdorin pilula kontraceptive janë të kënaqura me pamjen e tyre, 75 për qind ndiejnë se kanë më shumë vetëbesim , ndërsa 68 për qind konsiderohen fizikisht më të bukura se më herët.
Me të vërtetë kanë efekt edhe në humbjen e peshës, dhe pse disa prej tyre të dëmshme, këto pilula për disa gra janë ende temë-tabu, pilula është shumë e dobishme për shëndet, përfundim ky i gjinekologëve italianë.
Në asnjë mënyrë nuk guxoni që pilulat kontraceptive t’i merrni duke u bazuar vetëm në ngjyrën e kutisë apo këshillën e mikes, gjithsesi duhet të konsultoheni me gjinekologun paraprakisht.
Disa sëmundje, sikurse tensioni i lartë i gjakut, mund të jenë të kontraindikuara në marrjen e pilulave kontraceptive orale.
Ky paralajmërim nuk vlen vetëm për pilulat kontraceptive mirëpo edhe për terapitë hormonale, të cilat rrisin kualitetin e jetës te gruaja në menopauzë.
Space
Space
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne levizje
Postime Postime : 1354
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 03/06/2011
Mosha Mosha : 32
Hobi Hobi : Informatika

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat Empty Re: Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat

Mesazh nga Єямєℓiиdå Wed 24 Aug 2011 - 3:27

Qesharake...cdo gje natyrale eshte me e bukur/seksi.
Pilulat shkaktjne disa lloj c'rregullimesh..deri tek cmenduria dhe fiksimi...keshtu i ka ndodh nje shoqes time dikur....
Єямєℓiиdå
Єямєℓiиdå
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 17963
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 09/10/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Muzika, leximi & noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat Empty Re: Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat

Mesazh nga kasperi Wed 24 Aug 2011 - 10:30

efektet anesore te pilulave jane kokdhembja si dhe i ben te plotesohen femrat ,pra te trashenprandaj kjo tem qe ka dale eshte teme marketingu
kasperi
kasperi
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Prishtine
Postime Postime : 19666
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/05/2010
Hobi Hobi : trokitja ne dritare

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat Empty Re: Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat

Mesazh nga Arabela Wed 24 Aug 2011 - 19:33

kasperi shkruajti:efektet anesore te pilulave jane kokdhembja si dhe i ben te plotesohen femrat ,pra te trashenprandaj kjo tem qe ka dale eshte teme marketingu

ashtu eshte mendoj dhe une,,,ceshtje perfitimesh nga famacuetiket,,,,

pilulat permbajne sasine me te madhe te hormoneve nag cdo menyre ruatjeje qe ekziston per femrat,,,[You must be registered and logged in to see this image.]
Arabela
Arabela
Princeshë
Princeshë

Postime Postime : 26332
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 04/03/2011
Mosha Mosha : 29

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat Empty Re: Femrat që marrin pilula janë më seksi se tjerat

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi