Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje

3 posters

Shko poshtë

Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje Empty Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje

Mesazh nga WebMaster Fri 2 Sep 2011 - 4:31

Për të pasur një marrëdhënie të kënaqshme dhe që të zgjasë është i rëndësishëm komunikimi, zbavitja, ndarja e objektivave të përbashkët dhe hapësira që partnerët i lënë njëri-tjetrit. Por, pothuajse asnjëherë nuk merret parasysh një “armik” i të gjitha lidhjeve: zilia.

Në disa raste marrëdhënia shndërrohet në një luftë pushteti. Partnerët konkurrojnë me njëri-tjetrin, krahasohen dhe ndjenja e trishtimit lind kur sheh tjetrin që avancon apo ngjit shkallët në profesion. Kjo krijon një ndjenjë pafuqie dhe inferioriteti sepse është normale që të mërzitesh për faktin që nuk arrin objektivat.

Zilia mund të luftohet vetëm me një qëndrim pozitiv dhe duke forcuar vetëbesimin. Për të mbajtur një lidhje, njerëzit duhet të kënaqen me atë që kanë, pa u krahasuar me partnerin.

Gjithashtu, kur zilia fillon të “ngrejë kokë”, duhet treguar më shumë dashuri dhe duhet filluar të vlerësosh dhe të ndihesh mirë për suksesin e të tjerëve.

E rëndësishme është që kur fillon krahasimi i arritjeve të njëri-tjetrit të kihet parasysh se një rol të rëndësishëm në këto suksese ka pasur fakti i të qenit bashkë sepse stabiliteti në jetën private ndikon në të gjitha veprimtaritë e tjera.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje Empty Re: Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje

Mesazh nga Alisa Sat 3 Sep 2011 - 11:58

Do thoja se ke me se te drejte
Alisa
Alisa
I/e Regjistruar
I/e Regjistruar

Postime Postime : 1157
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/08/2011
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : Noti

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje Empty Re: Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 19:16

Eshte e vertete.Po shume lidhje jane te rrethuar nga kjo zili.
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje Empty Re: Zilia, “armiku” më i keq i një lidhjeje

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi