Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Fundi i nje lidhjeje ne dashuri. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
 Fundi i nje lidhjeje ne dashuri. People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fundi i nje lidhjeje ne dashuri.

2 posters

Shko poshtë

 Fundi i nje lidhjeje ne dashuri. Empty Fundi i nje lidhjeje ne dashuri.

Mesazh nga WebMaster Thu 30 Dec 2010 - 1:49

Fundi i nje lidhjeje ne dashuri.
Fundi i nje lidhje dashurie Nje ndarje zakonisht shoqerohet me deshperim, dhimbje ose edhe me gjaknxehtesi.. zakonisht kjo eshte nje rruge qe percajme qe te mundemi te instruksionohemi ne dicka me te mire. Nuk eshte e nevojshme qe te ndjekim rrugen me te gjate. Mund.. te shkurtoni rruge duke ndjekur hapat e meposhtem! Perkthyer nga greqishtja Stela!

? Me te shumtat here, lidhja qe duhet shpetuar eshte ajo qe keni me veten tuaj dhe jo ajo me ex bashkshortorin tuaj. Mos synoni , nga fillimi te pakten, te mbeteni shoke me ish te dashurin. .Shoku qe me te vertete keni nevoje ne kete periudhe, si dhe gjithmone eshte vetja juaj.

? Perballoni dhimbjen tuaj si nje procedure qe duhet te kaloni qe te perfundoni ne dicka me te mire dhe mos leni deshperimin tuaj t’ju mposhti. Cdo dite e me tej do ndjeheni krenar qe bete nje hap perpara.

? Zbuloni kush jane ne te vertete aspiratatet tuaja. Doni me te vertete te ndaheni , apo mundohene te gjeni menyra te ndryshme per te rregulluar lidhjen tuaj ?. Duhet te mos dini qe veshtire do mund te perparoni nese nuk kuptoni dhe nuk pranoni ndarjen tuaj.

Shmanguni pershkruajtjes se gjendjes dhe ndjenjave tuaja ne menyren tragjike. Ndryshe do bindeni veten tuaj qe situata qe po kaloni eshte vecse nje situate e pa tolerueshme. Kjo gje do t’ju lendoje jashte mase dhe do veshtiresoheni per te pare realitetin. Mesoni se do ndjeheni me mire dhe rueni energjine tuaj ne mendimKoncentrohuni atu ku be me pozitive.

Mos harroni qe dhimbja nuk do kaloje nese ne fillim nuk do degjoni veten tuaj. Shprehni dhe nxirreni nga mbrenda merzitjen ose hidherimin qe ndjeni .keshtu do lehtesoni veten tuaj nga deshperimi qe keni.

? Mos ja lejoni vetes suaj qe te udhezohet ne nje gjendje qe nje dite do t’ju beje te ndjeheni kryeulet. Duke kaluar nga shtepija e ish-te dashurit , duke i derguar e-mail ose duke e marre shpesh ne telefon, jo vetem nuk do mundeni te largoheni kurre nga kjo lidhje.

? Mesohuni te besoni perseri tek njerezit. Cdo lidhje ka nje risk si edhe asnjeri mund t’ju garantoje qe nuk mund te lendoheni perseri. Mos lejoni qe nje eksperience e keqe t’ju evitoje te jetoni nje jete , me te mirat e te keqijat e saj.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Fundi i nje lidhjeje ne dashuri. Empty Re: Fundi i nje lidhjeje ne dashuri.

Mesazh nga WebMaster Thu 30 Dec 2010 - 1:49

Kurr? nuk do ta kisha besuar se sinqeriteti do t? mund te keqperdorej sepse un e ?moja aq shum kete veti.POr burri im te kaluaren per te cilen e kisha treguar vet e perdori kunder meje ateher kur ai donte te mbunte lidhjen e tij me nje grua tjeter E kam pesuar keq , e tash pres te lind Femijen e tij qe do te rritet pa baba..!
Ia pash sherrin sinqeritetit tim.
Prinderit ishin under marteses time me at djale, por un arrita t'i binde se ishte djal shum i mire dhe se un e doja shum .Ata nuk ma prishen dhe pse ishin shum te paknaqur me zgjidhjen time.Per nje koh shum te shkurtet u fejuam dhe me nje dasme te vogel edhe u martuam.Gjithcka po shkonte mire me martesen tone Ishim te lumtur .E donim njeri-tjeterin.Kurr nuk e kisha menduar se do ta pesoja aq keq nga sinqeriteti im.Kur filluam te kalonim i pata tregua se un me pare kisha nje te dashur qe e doja shum por qe nuk kisha pasur fatin te isha me te Me gjith ate koh tha se nuk me pengojn as gje e kaluara ime. Me tha se me renderi ishte se me dashuronte. Ne fakt keshtu eshte dhe un besova..se kishte gjetur njeriun qe e deshiroja.Jetonim te ndare nga Familja e tij ne Prishtin dhe benim nje jete te qet pa problemet.Dalngadal Filuan te perhapeshin fjale se ai ishte ne lidhje me nje grua tjeter. Si fillim nuk i thash asgje , sepse mendova se ishin vetem fjal , si? behen gati per te gjith njerzit. Mendova se nje do te shuheshin. sepse thone se fjalet e paverteta fliten vetem tri dite. Kaluan disa muaj dhe me nuk i duroja njerzit te me flisnin se si e shihenin burrin tim me nje grua tjeter biondin. I thash atij ,por mohoi duke thene se asgje nuk kishte te vertet ketu.
E Kishte tjeteren e mua me permendte te kaluaren time.

Me qetesuan fjalet e tij por dicka nuk me linte te bindesha se ai ishte treguar i sinqert me mua . Fillova te dal me shpesh dhe te endem rrugve te qytetit se mos e takoja diku ashtu edhe ndodhi nje dite vendosem te pinim nga nje kafe me shoqen time ne terracen e hotelit ''GRAND''.Gati sa nuk me ra pika kur e pashe at ulur ne nje tavolin bashk me at vajzen qe dukej krejt si ma kishte pershkruar . Ai na pa por beri sikur nuk shihte ndejten edhe pese minuta dhe iken sikur nuk na kishin par fare.Ne mbremje i thash se un nuk po haja bar dhe se kisha kuptuar te teren.Ai si fillim u mundua te me bindte se nuk ishte ashtu por dalngadal situata e keqsuar dhe ai pastaj filloi te me thoshte lloj-lloj fjalesh.''Desisa un jam martua me nje qe ka nderruar shum shtreter , tash une dua te kaloj me shum te tjera. Qe ta dish nuk e kam vetem at qe e ke pare kam edhe te tjera'' me tha . Me erdhi shpirti te hundet.Un kisha pasur nje te dashur. por jo siq thoshte ai shum. Me erdhi te plas nga inati. I thash se ai mund te shkonte me te tjera por une do te ndahesha nga ai.Ai u turbua dhe ate dite me rrahu aq keq saqe tri dite nuk munda te levizja. Pastaj prap u mundova te shtirresha se nuk ka ndodhur as gje.por ai filloi te dal neper qytet dore per dore me at tjetern.Nuk diaj cfare te beja ishte teper e rend per mua te vahdoj jeten , sikur nuk po ndodh asgje . Ndodhte dicka qe mua me duket shum serioze prandaj nuk mund ta kaloja.

Tani jetoj te prinderit e femija rritet ne barkun tim.

Prinderve nuk guxoja t? tregoja se per ate qe po ndodhte me jeten time , sepse kisha frike se nuk do te me perkrahnin dhe do te me thoshin se kjo kishte qen zgjedhja ime. Me dukej se do te plasja nga merzia. Kulmi i tere kesaj ishte fakti se une tashme kisha ngelur shtatzan?. Kur u kontrollova te gjinekologu dhe ma kumtoi kete lajm. qava tere diten ne vend qe te gezohesha . I tregova per kete burrin tim.Ai thoshte ''Ndoshta ky femij nuk eshte i imi sepse ti je mesuar me shum djem'' me tha. Kete nuk e durova dot . Me tengjeren e kisha ne dor sepse po beja darken iu hodha i rash disa heere dhe ia theva krahun.Ai u terbua por nga dhembja nuk mundi kesaj radhe te me rrahte. Iku per te mjeku nga dhimbja ndersa un bera gati rrobat e mia dhe shkova ne shtepin time.U tregova prinderve per te tere ate e po ndodhte me jeten time. Ata me thane qe te mos kthehesha me tek ai. Kisha edhe nje dileme te abortoja apo te lindja femijen tim. E zgjodha te dyten Do te lindja femijen. tim . sepse ai nuk me kishte faj qe un kisha zgjedhur nje burrte lig dhe nje baba te gabuzr per te . Tash po e shikoj barkun si me rritet ndersa ai nuk me ka kerkuar me kurr e as qe eshte interesuar per femijen e tij qe un e mbaj ne bark Shum shpesh vuaj shum por qetsohem kur kujtoj se lidhja ime do te perfundonte nje dite me heret a vone. Shpresoj te gjej ndojnje pun pasi te lindi femijen dhe ta rris vetem ashtu siq eshte me se miri. Per burrin tim thone se tani ai jeton ne banesen tonde me at tjeteren . Do te porosisja te gjitha vajzat qe kurr te mos tregohen krejt te sinqerta sepse burrat nuk harrojn kurr dhe kete e perdorin kur ka nevoj..!
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Fundi i nje lidhjeje ne dashuri. Empty Re: Fundi i nje lidhjeje ne dashuri.

Mesazh nga Anakonda Wed 13 Jun 2012 - 19:50

Je nje trendafil midis gjetheve te zemres time!
Te premtoj se do behem dhe ,uje,ajer qe te mos vyshkesh kurre,
Me premton qe do biesh ere vetem per mua ?
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

 Fundi i nje lidhjeje ne dashuri. Empty Re: Fundi i nje lidhjeje ne dashuri.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi