Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mbaj nen kontroll gjerat qe varen prej teje! Mos e vrit mendjen per ato qe nuk varen nga ty! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Mbaj nen kontroll gjerat qe varen prej teje! Mos e vrit mendjen per ato qe nuk varen nga ty! People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mbaj nen kontroll gjerat qe varen prej teje! Mos e vrit mendjen per ato qe nuk varen nga ty!

2 posters

Shko poshtë

Mbaj nen kontroll gjerat qe varen prej teje! Mos e vrit mendjen per ato qe nuk varen nga ty! Empty Mbaj nen kontroll gjerat qe varen prej teje! Mos e vrit mendjen per ato qe nuk varen nga ty!

Mesazh nga WebMaster Fri 2 Sep 2011 - 22:32

Autori i thënieve të mëposhtme është i panjohur, megjithatë ato janë të vlefshme për çdo kohë. Lexoje me vëmendje secilën prej tyre dhe pastaj përtype e ripërtype duke u përpjekur ta adoptosh për situata të ndryshme në jetën tënde personale e profesionale:

Ti nuk mund të dish gjatësinë e jetës tënde, por ti mund të kesh nën kontroll gjerësinë dhe thellësinë e saj.
Ti nuk mund të kesh nën kontroll motin, por ti mund të mbash nën kontroll atmosferën morale që të rrethon.
Ti nuk mund të ndikosh në mundësitë që i ofrohen dikujt tjetër, por ti mund të shfrytëzosh sa më mirë mundësitë që të ofrohen ty.
Ti nuk ke kontroll mbi të ardhurat e mëdha që kanë shokët e tu, por ti mund të menaxhosh me zgjuarsi të ardhurat e tua modeste.
Ti nuk ke se ç’bën për gabimet apo veset e shëmtuara të dikujt tjetër, por ti ke mundësinë që të mos zhvillosh në veten tënde qëndrime e sjellje që mund t’i bezdisin të tjerët.
Ti nuk ndikon dot në fatkeqësitë natyrore si për shembull përmbytjet, por ti mund të krijosh rezerva për t’i përdorur në raste të tilla.
Ti nuk je në gjëndje të ndikosh mbi distancën e kokës tënde nga toka (gjatësinë e trupit), por ti mund të ndikosh në cilësinë e mendimeve brenda saj.
Atëherë, përse u dashka të shqetësohesh për gjëra që janë jashtë kontrollit tënd? Më mirë merru me ato që varen prej teje!

Mos e prish gjakun për rrethana që ti nuk mund t’i ndryshosh dot. Përqendrohu në ato gjëra që ti je në gjendje t’i ndryshosh.
WebMaster
WebMaster
Fondatori i Forumit
Fondatori i Forumit

Vendbanimi Vendbanimi : Ku te dua un
Postime Postime : 98857
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 11/01/2009
Mosha Mosha : 45
Hobi Hobi : Të përballoj jetën

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbaj nen kontroll gjerat qe varen prej teje! Mos e vrit mendjen per ato qe nuk varen nga ty! Empty Re: Mbaj nen kontroll gjerat qe varen prej teje! Mos e vrit mendjen per ato qe nuk varen nga ty!

Mesazh nga Anakonda Sat 18 Feb 2012 - 19:23

Un do ta vras mendjen vetem per gjerat qe me interesojne mua,dhe jo per ato qe mendojne te tjeret per mua(te shoh jeten time).
Anakonda
Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Australia
Postime Postime : 31717
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 34
Hobi Hobi : Once Upon A Time

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi