Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.


Join the forum, it's quick and easy

Klea Love Forum
Klea Love Forum - Welcome
Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 People-icon
Mirë se vini në Klea Love Forum, Ju ftojmë që të Regjistroheni, në mënyre që të keni aksese në të gjitha kategorit dhe temat, në Klea Love Forum, mund të gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe të huaj, Muzikën më të re 2013, DVD Humore shqip, Këshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet më të reja nga vendi dhe bota.

KleaLove.com / Staff.
Klea Love Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkollat publike apo ato private?

+14
Besa
Aяtємιѕα
Ariel
Edi 7
Maksi
Free spirit
Emona
dajti modh
Medina
LaDescarada
Daku
Golden
Єямєℓiиdå
bobi 10
18 posters

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Wed 14 Sep 2011 - 9:38

First topic message reminder :

Tashme ne vendin tim ngado te veshtrosh shikon shkolla private te hapura.Shkolla me emertime te ndryshme .

Cila nga keto dyja nxjerr me shume intelektuale??


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë


Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Ariel Sat 12 Nov 2011 - 11:53

Bobo....kur te behet Bobo i vogel atje ku kam une mbretin tim...ke ajo e para qe ke permend 00027003


Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 12 Nov 2011 - 11:54

bobi 10 shkruajti:
Anna shkruajti:Edhe ka pas te drejte ai dikushi,,,

Por thash s'ja vlen ne Shqiperi me kuptimin se sot degjojme qe edhe ata pak mesues "te diplomuar" e kane marr ate duke dhen rryshfet ose me te njohur edhe pse mund te jete i pa afte per nje profesion te till,dhe jo vetem..!

Behen kudo keto nuk them jo por ne Shqiperi bie ne sy me shume kjo dukuri...

Flasin vet statikat qe jan bere nder kohe por dhe vet nga c'kam pare e degjuar...

Pikepyetje(??)

Po ka pas.

Jane me shume nivel,edhe kur me thua per ne Shqiperi me duhet te ndal.

Jemi per te dhene mendimet tona,edhe jo per te imponuar mendimin e tjetrit,edhe secili ka mendimin e tij,sikurse une me Oxford e Cambridge college.

Nuk ka pikepyetje sepse jam shume dakort me ate qe ka thene ai "dikushi",thjesht thash qe ka pas te drejte...
Dhe nuk permenda emra e shkolla as imponova dicka nga ana ime,mos duhet te hesht valle kur kam te them dicka qofte e gabim...! kam te drejten e te shprehurit mendoj e kete s'ma pengon askush.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Sat 12 Nov 2011 - 11:56

Ariel shkruajti:Bobo....kur te behet Bobo i vogel atje ku kam une mbretin tim...ke ajo e para qe ke permend 00027003

U be Arielo,edhe kemi nis goxha bisede.

Ariel sonte pata mysafire mi,edhe pune kolegjesh bisede e nivele ne shkolla kam pas mbi tre ore.

Gjimnazet ne ato publike jane bere felliqesire,sa qe edhe ne banjo ke frike te shkosh thane(femrat) djallii djallii djallii


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga bobi 10 Sat 12 Nov 2011 - 11:57

Anna shkruajti:
bobi 10 shkruajti:
Anna shkruajti:Edhe ka pas te drejte ai dikushi,,,

Por thash s'ja vlen ne Shqiperi me kuptimin se sot degjojme qe edhe ata pak mesues "te diplomuar" e kane marr ate duke dhen rryshfet ose me te njohur edhe pse mund te jete i pa afte per nje profesion te till,dhe jo vetem..!

Behen kudo keto nuk them jo por ne Shqiperi bie ne sy me shume kjo dukuri...

Flasin vet statikat qe jan bere nder kohe por dhe vet nga c'kam pare e degjuar...

Pikepyetje(??)

Po ka pas.

Jane me shume nivel,edhe kur me thua per ne Shqiperi me duhet te ndal.

Jemi per te dhene mendimet tona,edhe jo per te imponuar mendimin e tjetrit,edhe secili ka mendimin e tij,sikurse une me Oxford e Cambridge college.

Nuk ka pikepyetje sepse jam shume dakort me ate qe ka thene ai "dikushi",thjesht thash qe ka pas te drejte...
Dhe nuk permenda emra e shkolla as imponova dicka nga ana ime,mos duhet te hesht valle kur kam te them dicka qofte e gabim...! kam te drejten e te shprehurit mendoj e kete s'ma pengon askush.
Jo te heshtesh,edhe s'ka ironi e ofendim diku,pervec bisedes se thjeshte.
Ana thash pikepyetje se mendova qe me drejtohesh!!


Shoket zgjidhi me te mire se vetja te tille te konsiderojne ata ty.
bobi 10
bobi 10
WebMaster
WebMaster

Postime Postime : 12756
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Ariel Sat 12 Nov 2011 - 11:59

Po ca flet o burr se ca spo nigjojm...
Buke thate ha dhe kalamajte nuk i coj ne publike kurre...lere aman ca behet...
Kam shpetu me cunin...eshte bere tjeter njeri ne kaq pak kohe...
Dhe nese ke mundesi...qe 15 vjec ne kolegj...sidomos ne Angli....ne do te kesh femije model.


Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 0--1c68
Ariel
Ariel
WebMaster
WebMaster

Vendbanimi Vendbanimi : Ke shpia ime
Postime Postime : 15707
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/06/2010
Mosha Mosha : 101
Hobi Hobi : Udhetimet, vdes per pushime larg

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Aяtємιѕα Sat 12 Nov 2011 - 12:14

Lum ata qe i kane mundesite ekonomike dhe munden te dergojne femijet ne shkolla private dhe mjere te tjeret qe spaten mundesine te mbarojne as filloren se ju duhej te punojne per te mbajtur familjen e per te ndihmuar prinderit..qe per fat te keq ne kete te dyten hyne shumica e tyre....Kush ka vullnet per te mesuar meson si ne pv e jasht saj per mendimin tim,tjeter gje kushtet qe shkolla pv mund ti kete shume me te mira nga ajo shteterore...
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Besa Sat 12 Nov 2011 - 22:43

Anna shkruajti:Lum ata qe i kane mundesite ekonomike dhe munden te dergojne femijet ne shkolla private dhe mjere te tjeret qe spaten mundesine te mbarojne as filloren se ju duhej te punojne per te mbajtur familjen e per te ndihmuar prinderit..qe per fat te keq ne kete te dyten hyne shumica e tyre....Kush ka vullnet per te mesuar meson si ne pv e jasht saj per mendimin tim,tjeter gje kushtet qe shkolla pv mund ti kete shume me te mira nga ajo shteterore...
Ana eshte mendimi yt vetem se une nuk jam dakort me ty per kete,shkaku qe shkollat shtetrore per mendimin tim kan me shum proritet ngaqe ne shkollat private mesove apo nuk mesove prap se prap ke per t'a mbaruar ngaqe po e paguan ate ndersa ne ato shteterore pa mesuar nuk mund te kalosh nga ajo qe kam pare po flas,nuk di se gjitha vendet nuk jane njesoj por ketu tek ne ashtu eshte,me ka rene rasti te shoh ne nje konkurs per ne bank qe kan kerkuan punetor qe ka kryer fakultetin ne universitet shteteror jo ata te cilet kan kryer ne privat,eshte e vertet ajo se kush meson si atje si ketu meson mirpo ka disa qe nuk mesojne dhe ne privat e kryn.
Besa
Besa
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne zemren e trojeve shqipatre
Postime Postime : 1402
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/10/2011
Mosha Mosha : 35
Hobi Hobi : muzika,leximi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Sun 13 Nov 2011 - 23:46

Pike se pari, do te thoja se, nese femija e ka ne gjak te mesoje, si ne shkolle private si ne shkolle shteterore, meson.

Shkollat privare kane nje perparesi me shume ne aspektin e rreptesise, por gjithsesi nuk eshte vetem rreptesia ajo qe e ben njeriun njeri.

Personalishte te mesmen e kam bere ne shkolle private dhe mundem tju them me plot bindjen qe nese do te me jepej edhe njehere rasti, do te zgjidhja ate shteterore dhe jo ate private. Kuptohet kjo eshte per nga pikepamja ime. Nuk eshte se i nenvleresoj shkollat private, por t'a dini se edhe ato nuk jane te gjitha njelloj. Nga 10 shkolla private maksimumi 3 - 4 jane qe j'a vlejne me te vertete, ndersa te tjerat jane thjesht per te marre leket.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Klio Mon 14 Nov 2011 - 3:55

Une personalisht jam ne vit te dyte ne shkolle private,dhe nuk jam dakort me disa nga ju ketu qe thone ne shkollat private te jipet nota kollaj.Jo, jo nuk eshte e vertete,sepse ne klasen time kan ngelur dy veta vjet.Jemi 19 veta ne klase dhe ne mes nesh ka me nota te mira shum,mesatare dhe te dobet.Ne kete shkolle i kemi te gjitha kushtetet.Une kam gocen e tezes time ne klase te 9 ne shkolle publike,dhe sic thote ajo kercet ashashi per qef aty ne banjot e shkolles,kurse ne shkollen time nuk behet fjale,shkolla eshte e rethuar me kamera,jemi te gjithe me uniformen e shkolles,ka shume disipline,nese ti sillesh keq aty te hiqen piket dhe nese arrin deri ne 100 pike te perjashtojne nga shkolla.Nje cunin e vitit te pare e perjashtuan nga shkolla para nje jave. Dhe mua kur isha ne kolegjin turk,me kan perjashtuar nga shkolla se kam qene cik tip cuni,por kam mare nje mesim te mire nga ky perjashtim.
Klio
Klio
Princeshë
Princeshë

Vendbanimi Vendbanimi : Pran yjeve..
Postime Postime : 4283
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 18/09/2011
Mosha Mosha : 27
Hobi Hobi : NOTI&MUZIKA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Maksi Mon 14 Nov 2011 - 5:06

Ne gjimnaz shteteror si une bre vetem per parti e per mbremje vallzimi mendonim
Maksi
Maksi
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 31226
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 19/01/2011

http://www.klealove.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Aяtємιѕα Mon 14 Nov 2011 - 6:10

Pro shkollave publike duhet te investojme e tu perkushtojme me shume rendesi e vemendje atyre per tu permiresuar se pjesa me e madhe e Studenteve ven ne to pasi skan te gjithe kushtet per shkolle pv.
Aяtємιѕα
Aяtємιѕα
I/e Përjashtuar
I/e Përjashtuar

Postime Postime : 10065
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 20/06/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Poeti Dhimbjes Tue 15 Nov 2011 - 13:42

Anna shkruajti:Pro shkollave publike duhet te investojme e tu perkushtojme me shume rendesi e vemendje atyre per tu permiresuar se pjesa me e madhe e Studenteve ven ne to pasi skan te gjithe kushtet per shkolle pv.Pajtohem plotesisht me kete qe ka thene Anna, pasi vetem nje pjese e paket arrijne te studiojne ne shkolla private, keshtu qe pjesa derrmuese po ne shkollat publike mbetet.
Poeti Dhimbjes
Poeti Dhimbjes
Legjendë
Legjendë

Vendbanimi Vendbanimi : Ne Mergim.
Postime Postime : 14346
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 15/03/2010
Mosha Mosha : 37
Hobi Hobi : Poezia

http://www.saimiri.webs.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Anakonda Sun 12 Feb 2012 - 8:05

Me mire publike sesa private,pasi aty ke me shume liri dhe njeh me shume njerez.

Anakonda
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Vendbanimi Vendbanimi : Burrel
Postime Postime : 31709
Gjinia Gjinia : Female
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/12/2011
Mosha Mosha : 26
Hobi Hobi : Dashuria endrra shpresa ke te zgjidhja nga te tria dhe nje nate lotin pyeta mu pergjigj DASHURIA

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Leo_uk Sun 12 Feb 2012 - 8:12

Ariel shkruajti:Po ca flet o burr se ca spo nigjojm...ar
Buke thate ha dhe kalamajte nuk i coj ne publike kurre...lere aman ca behet...
Kam shpetu me cunin...eshte bere tjeter njeri ne kaq pak kohe...
Dhe nese ke mundesi...qe 15 vjec ne kolegj...sidomos ne Angli....ne do te kesh femije model.

varet se ku e dergon dhe ne Angli... ka kolegje te mira ka edhe te keqija.. Se e fut ne ndonje kolegj te Londres qe eshte plot me barbonat e Londres e te del cuni nga mendt e kokes.

Mos shikoni ne Televizor aman, se peribret jane.
Leo_uk
Leo_uk
V.I.P Anëtarë
V.I.P Anëtarë

Postime Postime : 5977
Gjinia Gjinia : Male
Anëtarësuar Anëtarësuar : 02/10/2010
Mosha Mosha : 43

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollat publike apo ato private? - Faqe 2 Empty Re: Shkollat publike apo ato private?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 2 Previous  1, 2

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi